'; ?> Potter Web CZ/SK - Harry Potter Fans - Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - Soví pošta
Error creating feed file, please check write permissions.

Potter Web CZ

Harry Potter Fans


Úvodní stránka > Soví pošta - diskuse

Bleskovka

Příležitost pro všechny výtvarníky!
Umíte kreslit? Chcete svá díla zveřejnit a ještě mít možnost získat pěkné ceny? Pak klikněte sem

Hlavní výběr

Úvodní stránka
Novinky
SPOILERY 7.kniha
Knížky
Herci
J.K.Rowling
Galerie
Stáhněte si
Doporučené odkazy
Návštěvní kniha
Napište nám
Soví pošta - diskuse
Příčná ulice - burza
Archiv diskuse hp.cz
Archiv diskuse FMS

Potter Web Menu

Náš tým
Naše ikonka
Akce
Newsletter
Magazín Pottered
Potter Povídky CZ
Budeč

Přihlášení

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
 
Chci se zaregistrovat!
Zapomněla(a) jsem heslo

Anketa

Co říkáte na trailer k sedmičce?

Oko Velkého Bratra

Tvoje IP adresa:
3.235.30.155

Statistiky

Tuhle statistiku jsme zavedli 14.3.2006
TOPlist

Prohlášení

Potter Web CZ is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.

Veškerá práva ke zde zveřejněným autorským článkům vyhrazena.
Články není  dovoleno přebírat bez souhlasu redakce a bez uvedení původu "potterweb.cz".

Tato stránka používá soubory cookie.
Používáním této stránky souhlasíte s používáním souborů cookie.

Naše ikonka

Budeme rádi, když na svých stránkách umístíte tuhle naši ikonku s odkazem na www.potterweb.cz/web/
Potter Web CZ
Návod na vložení ikonky je zde.

powered_by.png, 1 kB

Soví pošta


 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 Následující > Konec >>
 
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 29.02.2012 15:15
Ono je to tak blbý, že to ani fanfiction nezachrání. 400 stránek o ničem. Kdyby to aspoň bylo o snaze doručit Malý mořský víle účet za vodu, hned by to bylo smysluplnější. Kdyby někoho zajímalo, čemu se obloukem vyhnout, tak se to jmenuje Poslední templář.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 29.02.2012 15:34
Jak jsi popisovala ten děj, tak jsem si vzpomněla na Ronina, kde taky jde o nějaký tajemný kufr. Hlavní hrdina ho nakonec otevře, ale nedozvíte se, co tam bylo, a on poví jedinému přeživšímu kumpánovi, že na to zapomněl.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 29.02.2012 15:38
četla jsem taky něco, co napsal nějaký Rus, a to přitom nebylo špatné, četlo se to dobře, bylo to takové barvitě exotické a docela napínavé, ale když hrdina přišel do úkrytu, kde bylo to tamto, a ohromeně zazíral, tak byl konec. To mě docela naštvalo, nejdřív jsem myslela, že to snad má ještě další díl, ale houby.
Tyhle triky jsou na pěst
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 29.02.2012 19:10
Ale to je opravdu závěr na houby.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 29.02.2012 19:22
Tess napsala:
Ono je to kolikrát hodně diskutabilní, ty bodované věci. Kolikrát totiž bodují spíš momentální vlnu módy nebo klišé než opravdu MS charakteristiky. Kromě toho jako autor toho vím o postavě podstatně víc než čtenář... a podstatně víc, než se čtenář dozví. Takže mám si počítat body za dávné trauma, když už je dávno pryč a nebude v dílu zmiňováno? Postava tím prošla a ovlivnilo ji to. Mám si počítat body za genialitu, která je pouze teoretická, protože postava ji nevyužije a v daném světě je jí stejně k ničemu? Mám si počítat body za povolání policisty, o kterém neví v celém světě vůbec nikdo a dokonce ani sama postava?

Postava se nevylíhla ze vzduchu, její minulost může začínat dávno před popisovaným dějem. Pokud autor přivede do děje postavu, která je prakticky vystřižená z papíru, protože nemá minulost žádnou, neznamená to, že je postava míň MS, protože... na minulosti nenabere body.

To je pravda. Postava s delší historií, ať už využitou nebo ne, má šanci toho nabrat víc. A když se třeba uvádějí případy jako "víc než dvakráít za děj vážná krize" a "víc než jedna osoba o ni stojí" (což samo o sobě smysl má, to beru), je dost rozdíl, když je to Sirka, co se skutečně ob stránku, ne-li ob odstavec hroutí a tři chlapi jsou po ní celí říčný (plus nějakej krátkodobej vztah během prázdnin k tomu) a když je to postava, kterou pozorujeme po dobu několik let, takže na víc než jednu lásku i víc než dva hysteráky, ohrožení života a podobný věci měla čas a třeba i situace tomu odpovídala. O těch absurdních bodech za děti nemluvíc.
Jinak většina otázek sice nějakej smysl má, ale jedna věc mě docela zarazila - myslím že právě v tom, na co jsi odkazovala. Proč se ptají na to, jestli jsme si vytvořily obrázek té postavy? Já jsem si svého času kreslila obrázky se všema možnejma postavama z HP, a to nepatřím k internetovejm tvůrcům, co takový věci dělají v jednom kuse. Tak nevím, co je mimořádnýho na tom si svoje postavy kreslit, nebo když člověk sám nechce nebo neumí, tak si říct o obrázek někomu jinýmu nebo si upravit nějakou fotku, jak se to často dělá. Já jsem kreslila s oblibou třeba Lockharta nebo Sibylu a vůbec to neznamená, že bych se s nimi ztotožňovala. Ani to nejsou postavy hlavní, jen něčím nápadný nebo zajímavý ke kreslení, a to koneckonců může bejt i Filch s koštětem a paní Norrisovou.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 29.02.2012 19:30
Aries napsal(a):
400 stránek o ničem. Mně takhle připadaly knížky bratrů Strugackých. Tisíce krásných zápletek, které autoři průběžně opouštěli v nejlepším a pak už se k nim nevraceli

Na mě ty jejich knížky dělaly dojem, jako by napsali třicet různých povídek, každé odstřihli druhou půlku a napojili za sebe.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 29.02.2012 19:38
Fakt? Třeba Pondělí začíná v sobotu je moje oblíbená knížka a tenhle dojem ani nezačal uvažovat, že by mě napadl Ale vlastně nevím, jestli jsem toho od nich četla o moc víc...
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 29.02.2012 20:24
No mně zarazila i otázka typu "hráli jste si na totu postavu v RPG" nebo "nechali jste si vyrobit její figurku/nakreslit její obraz"?

Pak jsem se dozvěděla, že si samotný autor toho testu skutečně podle jedné postavy vytvořil postavu pro nějakou RPG. O RPG ale já v životě poprvé slyšela na vysoké, když jsem kamarádovi pomáhala vymýšlet novou postavu (postavu mu zabili pri poslední víkendovce - a to tak, že vyhrál titul Smolař roku). Tak nevím, hrajete tady někde RPG a napadlo vás někdy zahrát si vaši vlastní postavu?

Ad figurka/obraz. Nevím jestli nenarážíš na jinou otázku, než na jakou jsem narazila já, ale přijde mi něco jiného kreslit si doma vlastní ilustrace běžně a nechat si na zakázku namalovat obraz/namalovat si výjimečně jen pro tento příklad portrét a pověsit ho nad postel..
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 29.02.2012 20:27
To ta otázka nedefinovala... Bylo tam prostě, jestli jsme si ji nakreslili.
Jo, sem si to ověřila - je tam dodatek, jestli víckrát než jiné postavy. Ale stejně je to takový - co si budem povídat.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 29.02.2012 22:17
Ty otázky jsou prostě celkově trochu moc stručný.
Nakreslili / nechali jste si nakreslit postavu, abyste se mohli neustále kochat její krásou? To pak jo
Ale kreslení postav, pokud to autor umí, nebo třeba hledání obrázků odpovídající představě, je docela užitečná pomůcka pro toho, kdo nemá moc živou vizuální představivost.
Je mimochodem děsná sranda vysvětlovat googlu, že po něm chcete obrázek blonďáka okolo třiceti s delšíma vlasama, ale o seznámení vám nejde
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 00:25
Ad kreslení postav - to bývá, ale mám dojem, že jsem četla taky "kreslíte postavu častěji než ostatní vaše postavy", což je podle mě už OK. Pokud někdo má tendenci si své postavy nakreslit vždycky, tak se to nepočítá, ale pokud pořád dokola kreslí jednu mařku, tak už jo.

Já, třeba, si kreslím mapu. Co to o mě vypovídá?
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 08:02
Tess napsal(a):

Já, třeba, si kreslím mapu. Co to o mě vypovídá?

že máš mařenozní i prostředí?
takhle, ono častější kreslení jedné postavy taky nemusí znamenat nic jiného, než že je to jediná, kterou autor nakreslit umí. Já taky umím kreslit hlavně princezny.

Já mám totiž trochu obavy, jestli ty testy nakonec neplní úlohu přesně opačnou, než by měly mít:
Ne že by pomohly začínajícím autorkám, aby se vyvarovaly nejkřiklavějších chyb, protože jak tady někde poznamenala nevi, většinou si ten test nikdo nedělá předem, ale až zpětně. Postava ale klidně může být mařena až na půdu a testem projde,protože například Kristýnka z Jináče by jím taky prošla jakoby nic. Tohle mi ovšem nevadí tolik, jako když jiná o něco úzkostlivější autorka napíše postavu živou a povedenou a zábavnou, pak shledá, že má hodně bodů, protože kritéria splňje, i když se její mařenózní rysy dají normálně vysvětlit, a začne ji osekávat a redukovat, až z ní udělá šedivou neschopnou myš a vlastně ji tím zkazí.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 08:38
Tess napsala:
Ad kreslení postav - to bývá, ale mám dojem, že jsem četla taky "kreslíte postavu častěji než ostatní vaše postavy", což je podle mě už OK. Pokud někdo má tendenci si své postavy nakreslit vždycky, tak se to nepočítá, ale pokud pořád dokola kreslí jednu mařku, tak už jo.
No dobře, to chápu. Tak tohle nějaký opodstatnění má, ale zas je to taková otázka, co směřují furt k tomu, že je ta postava pro píšící osobu nějak důležitá, že je to patrně hlavní nebo jedna z hlavních postav a že k ní líšící osoba má nějaký vztah. Což chápu, že u Mařen bývá, docela i rozumím různým jevům a pochodům, které k vytvoření té zrůdky vedou, protože je mám taky a dokonce se obávám, že mi z toho vždycky nějaká vyjde. Ale nemůžu si pomoci a připadá mi to bodování místy až paranoidní. Postavy můžou nachytat plno bodů za samý takový spíš nevinný věci, kterejch si ani čtenáři nemusej všimnout, protože zdaleka nevědí všechno ani o píšící osobě ani o jejím přesném vztahu k postavě, okolnostem, které vedly k jejímu vzniku a tak vůbec. A najednou je tu údajná MS nebo skoro MS a přitom má k dámě s jednorožcem sakra daleko.
Ale jsem ochotná uznat, že různí Adrííískové a Faltusky a Buchpovídkářky by se mohly hájit stejným způsobem.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 08:48
Možná by trochu pomohlo, kdyby se doporučilo udělat příslušný test nejen hlavní postavě, ale i postavám vedlejším, co se vymezují především vztahem k té hlavní. A rozhodujícím kritériem by pak bylo, jestli má hlavní postava mnohem víc bodů než ty ostatní. Že jich bude mít trochu víc, to je normální, musí být nějaký důvod, aby zrovna tahle byla hlavní.
Protože kráska s jednorožcem je sice děsivý zjev, ale co když v daném prostředí mají ostatní ženské postavy jednorožce taky? Pak to nic exkluzivního není, což by se mělo ve výsledku zohlednit.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 10:29
No já právě projížděla ty postavy testy, protože démonka je vedlejší postava a nechtěla jsem, aby kradla pozornost od postavy hlavní. Samozřejmě, že vím, že s tím musím do určité míry opatrně, protože prostě démonka je něco jiného než obyčejnej člověk, ale je to primárně o nároku na trůn a podobně a dědic nemůže - a nebude - hrát druhé housle.
Zase ale úplně tlačit do pozadí tu démonku nemá smysl - nejen pro hlavní postavu, ale především pro čtenáře je to zajímavá postava, která dává tomu světu další rozměr.
Ani mi nevadí, že dědic získal řádově míň bodů než démonka - díky tomu, kde je nabrali. Stručně řečeno démonka je získávala prakticky za to, že je démonka, což je natolik základní vlastnost, že tam je to OK. Nic vyjímečného. A dědic je získal převážně za to, že je dědic. Kromě těchto svých základních charakteristik jsou to postavy vyrovnané.
Ano, vedlejší postava by získala míň bodů než postava hlavní, kdyby démonkou nebyla... ale kde by pak byla ta zajímavost?

Mnohem horší než určitá diskutabilní mařenovitost mi vždycky přijde přemíra klišé. Ale zase když se příběh nedrží čtenářova očekávání ani trochu, tak to prostě čtenáře moc nezaujme - čtenář nechce být šokován novátorským pohledem, čtenář chce Příběh.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 10:31
Aries napsal(a):
Tess napsal(a):

Já, třeba, si kreslím mapu. Co to o mě vypovídá?

že máš mařenozní i prostředí?

Asi jo. Já to prostředí miluju, takže proto si kreslím mapu a cestičky a podobně...

Je někde test na mařenózní prostředí?
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 10:41
Tess napsal(a):

Mnohem horší než určitá diskutabilní mařenovitost mi vždycky přijde přemíra klišé. Ale zase když se příběh nedrží čtenářova očekávání ani trochu, tak to prostě čtenáře moc nezaujme - čtenář nechce být šokován novátorským pohledem, čtenář chce Příběh.


Tohle by se mělo do kamene tesat, přesně tak to je. Příběh je základ všeho a postavy se mu nakonec stejně do určité míry musejí podřídit a zároveń ho samy ovlivňovat tím, jaké jsou. A když je příběh zajímavý, neotřelý, barvitý a překvapivý, ale na druhou stranu splńuje očekávání čtenáře (když něco začne jako detektivka a skončí to jako milostná romance, bývám velmi znechucená), tak totiž nikoho ani nenapadne řešit, jestli ta neb ona postava náhodou nezavání mařenou, prostě si toho nikdo nevšimne a pokud všimne, tak mu to nevadí.

Vždyť čím by byla Angelika bez mařeny v hlavní roli?
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 10:57
No dobře, ale řekla bych, že většina z nás nechce psát něco jako Angelika, u který jsem si coby už dospělej divák říkala už někdy ve třetině "proboha, řekněte mi někdo, že je to parodie!" Angelika je pro mě naopak odstrašující případ, jak teda opravdu ne.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 12:12
Upřímně řečeno... opravdu tady není nikdo, kdo by chtěl napsat několikagenerační světový trhák? Já bych teda chtěla

Ale samozřejmě chápu, jak to myslíš, vyrábět vědomě brak není zrovna nejlepší nápad.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 12:15
Tess: A nakreslila sis mapy do detailů? Včetně umístění toalet?
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 13:39
Aries napsal(a):
Ale samozřejmě chápu, jak to myslíš, vyrábět vědomě brak není zrovna nejlepší nápad.Jestli ono taky nezáleží na cílové skupině

A hlavně je jiná doba. To, co nám bylo prezentováno jako pokleslá literatura a škrtáno ze čtenářských deníků, je dneska povinná četba. A naopak, co nám bylo vysloveně cpáno jako vrchol literatury by dneska nečetla ani noha
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 14:14
Aries napsal(a):

Ale samozřejmě chápu, jak to myslíš, vyrábět vědomě brak není zrovna nejlepší nápad.


Já myslím, že psát vědomě brak je daleko rozumnější, než propadnout dojmu, že tvořím umění. Podle mě i brak může být docela chytrá a zábavná knížka (asi bych si měla znovu přečíst Skeptiky a těšitele), která má pro čtenáře smysl. Pokud si na nic nehraje, tak je myslím všechno v pořádku.
Jinak tedy abych přispěla i se svým názorem na mařeny - já je mám ve své podstatě ráda. Samozřejmě je dost autorek píše blbě, ale zároveň mají i něco do sebe. Všeobecně mám dojem, že tohle tepání do nešvarů fanfiction jde úplně mimo ty opravdu špatné autory a ty, co by mohli být dobří, sklepává na průměr. Popravdě si myslím, že, když autor neumí psát, tak povídce nepřítomnost mařeny zas tak moc nepomůže.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 14:17
Já vím. Ale říct si rovnou "napíšu blbost pro blbý", to snad radši opravdu ne.
Paradoxně tohle je výhoda amatérského psaní, sice ti za to nikdo nic nedá, ale můžeš si napsat, co chceš, a mít dejme tomu dvacet bouřlivě jásajících čtenářů. Kdyby ses musela přizpůsobovat vkusu diváků televize nova, abys za každou cenu prodala dvacet tisíc výtisků braku, protože jinak nebudeš mít na chleba, bylo by to horší.
PS - to bylo pro PMdA.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 14:22
Artkele napsal(a):


Já myslím, že psát vědomě brak je daleko rozumnější, než propadnout dojmu, že tvořím umění. Podle mě i brak může být docela chytrá a zábavná knížka

Chytrá a zábavná knížka ale podle mě není brak. To je prostě zábavná knížka. Podobný rozdíl jako prvoplánově taneční hudba a klasika určená k soustředěnýmu poslechu.
Obojí má smysl.
Brak smysl nemá, to jsou prostě nějak za sebou poskládaný věty, scénky a klišé, co můžou na první pohled vypadat i docela líbivě, ale ve skutečnosti je to opravdu doslova o ničem. Tím pádem to pak není ani zábavný
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 14:52
Mám dojem, že občas se klišovitost, schématičnost a podobný nedostatky děl určených pro zábavu omlouvají argumentací, že to přece není Hamlet. A moc s tím nesouhlasím, protože nejen Shakespearova hra, ale i třeba kovbojka nebo detektivka může bejt dobře napsaná, mít živý a zajímavý postavy a to, co se tam děje, může dávat nějakej smysl, i když je to třeba docela jednoduchej příběh a nehloubá se tam nad velkými problémy lidstva. Když je to povedený a není tam klišé na klišé (například situaci nezachrání pokaždý to, že se padouch půl hodiny vykecává nad zakatými protivníky ), tak bych to za úplnej brak nepovažovala. A ani v těch zábavných žánrech nemusí bejt krásná hrdinka úchvatná, i když se právě vyhrabala z roští, a nemusí se do ní zabouchnout každej na první pohled, i když je to šťastně ženatej táta pěti dětí, a hrdina bez bázně a hany nemusí rovnou zabíjet pohledem a skákat šipky z čtyřpatrovejch baráků.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 15:25
Aries napsal(a):
Kdyby ses musela přizpůsobovat vkusu diváků televize nova, abys za každou cenu prodala dvacet tisíc výtisků brakuJá jsem to přesně takhle myslela Ale kdyby za mnou někdo přišel a řekl "napiš mařenu nejmařenovatější na 500 stranách do měsíce a máš půl mega honoráře" tak to prostě napíšu

Jen mě trochu děsí ten trend, že když v tom není upír, sex nebo brutální vraždění, nikdo to nečte
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 16:12
Esclarte napsal(a):
Mám dojem, že občas se klišovitost, schématičnost a podobný nedostatky děl určených pro zábavu omlouvají argumentací, že to přece není Hamlet.Někdy se tím omlouvají i pravopisné chyby.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 16:22
neviâthiel napsal(a):
Esclarte napsal(a):
Mám dojem, že občas se klišovitost, schématičnost a podobný nedostatky děl určených pro zábavu omlouvají argumentací, že to přece není Hamlet.Někdy se tím omlouvají i pravopisné chyby.

V takovém případě už není moci ani pomoci, ti jdou do odpadu jako první
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 01.03.2012 17:09
Nebo že na pravopisu zas tak nezáleží, důležitej je přece obsah.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Nesmysly a klišé MS a jiných ff - 03.05.2012 23:43
No todle jsem teda nezažila.

Povídka, kterou jsem před časem zkritizovala a v sebeobraně zapomněla, a teď jsem na ni znovu narazila (abych zjistila, že už jsem to četla, jsem musela otevřít komentáře).

Děj je dlouhý a složitý, a taky dost nudný. Kde mi ale bouchly saze, je kapitola 17:
Hlavní hrdinku unesl psychopatický sadista, který už má na triku několik jiných obětí. Přátelé hrdinky to odhalí, zjistí, kde je asi vězněna a vyrážejí na záchrannou výpravu.
1. Jedou zachránit dívku, která velmi pravděpodobně bude ve velmi špatném zdravotním stavu. Nemají s sebou žádného zdravotníka, ani lékárničku, ba ani pitomou náplast.
2.Nebudu komentovat blíže fakt, že to mučeníčko autorka dost odflákla, nestálo jí za to ani udělat pár teček nebo poznámku "o tři dny později". Ale záchranná parta měla spoustu času, aby se cestou na místo činu, poté co se ujistili, že jde o minuty, a ještě než vykopli dveře kobky či čeho, navzájem seznámili a vedli drobnou společenskou konverzaci. "Říkej mi strýčku, chlapče."
3. Do místnosti vstoupí přesně v okamžiku, kdy hlavní padouch dokončuje svůj proslov, a střelí do srdce. (Jak to poznali, když se nikdo z nich v anatomii nevyzná? Co já vim, srdce je dost malý, blbě se do něj trefuje... a kolem jsou líp trefitelné plíce, ale o těch nikdo ani muk.) Hlavní hrdina nicméně skočí na vraha a začne mu sprostě nadávat a prát se s ním, místo aby zachraňoval svou milovanou. Ostatní stojí kolem jako vděčné obecenstvo a aby jí někdo ucpal krvácení z aorty či odkud, k tomu se nemají. (Však je to silná dívka, o tři litry krve víc nebo míň... to ustojí.)

A bonus po pár měsících: autorka si očividně můj komentář přečetla, ale nestálo jí to za to, aby přepsala předcházející kapitolu. Takže v kapitole 18 se náhle narodila zdravotní sestra, která musí odhánět davy neumělých pečovatelů, aby poskytla první pomoc. Najednou vlastně nevědí, KAM padouch střelil, ale shodují se, že to bylo "blízko srdce".
Další díl nemám sílu číst. Začíná tím, že všichni postávají před operačním sálem a vylévají si srdce, jak ji milujou.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.


<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 Následující > Konec >>


 
 

 
Tento web je provozován soukromou osobou
a nevztahuje se na něj Nařízení GDPR