'; ?> Potter Web CZ/SK - Harry Potter Fans - Re:Komnata nejvyšší potřeby a její uživatelé - Soví pošta
Error creating feed file, please check write permissions.

Potter Web CZ

Harry Potter Fans


Úvodní stránka > Soví pošta - diskuse

Bleskovka

Příležitost pro všechny výtvarníky!
Umíte kreslit? Chcete svá díla zveřejnit a ještě mít možnost získat pěkné ceny? Pak klikněte sem

Hlavní výběr

Úvodní stránka
Novinky
SPOILERY 7.kniha
Knížky
Herci
J.K.Rowling
Galerie
Stáhněte si
Doporučené odkazy
Návštěvní kniha
Napište nám
Soví pošta - diskuse
Příčná ulice - burza
Archiv diskuse hp.cz
Archiv diskuse FMS

Potter Web Menu

Náš tým
Naše ikonka
Akce
Newsletter
Magazín Pottered
Potter Povídky CZ
Budeč

Přihlášení

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
 
Chci se zaregistrovat!
Zapomněla(a) jsem heslo

Anketa

Co říkáte na trailer k sedmičce?

Oko Velkého Bratra

Tvoje IP adresa:
3.218.67.1

Statistiky

Tuhle statistiku jsme zavedli 14.3.2006
TOPlist

Prohlášení

Potter Web CZ is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.

Veškerá práva ke zde zveřejněným autorským článkům vyhrazena.
Články není  dovoleno přebírat bez souhlasu redakce a bez uvedení původu "potterweb.cz".

Tato stránka používá soubory cookie.
Používáním této stránky souhlasíte s používáním souborů cookie.

Naše ikonka

Budeme rádi, když na svých stránkách umístíte tuhle naši ikonku s odkazem na www.potterweb.cz/web/
Potter Web CZ
Návod na vložení ikonky je zde.

powered_by.png, 1 kB

Soví pošta


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>
 
Re:Komnata nejvyšší potřeby a její uživatelé - 13.11.2011 23:05
nifredil napsal(a):
Já si myslím, že všechny viteály měly terminál. Deník byl používán Ginny, to ho posílilo a Tom Riddle měl najednou moc dělat, co chtěl. Do medailonku se sice nedalo psát, ale něco z něj vyzařovalo, ovlivňoval svého nositele. Podle mě kdyby ho člověk nosil dostatečně dlouho a opatroval ho jako svého miláška, tak by i tento viteál dokázal posednout svého nositele. I když teda ten deník byl asi nejsilnější. To bych příčítala tomu, že jakožto do prvního viteálu se do něj dostala nejkvalitnější duše.

Spíš bych řekla největší část. Když Voldy rozštěpil duši poprvé, tipla bych si, že se ta duše rozpůlila. Takže v deníku byla celá polovina duše. Pro další viteály už štěpil z menšího základu.
Napadá mě, jestli je možné vědomě určit, jak velký kousek duše se má odštěpit. Protože když později plánoval vytvořit viteálů víc, počítám, že by byl chtěl, aby byly všechny stejně "silné". Takže jestli "ulamoval" do viteálu jen malou část té duše, kterou měl v sobě, nebo jestli se ten zbytek prostě vždycky půlil. Protože pak čím později vytvořený viteál, tím by měl být slabší.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Komnata nejvyšší potřeby a její uživatelé - 13.11.2011 23:15
Mám dotaz, co se stane s vitealizovaným kouskem duše, když je viteál zničen? Umře? Nebo se vrátí zpátky ke své - říkejme tomu třeba - mateřské duši?

Co se týče toho, kolikrát může Voldemort existovat... tak já si myslím, že kousků duše sice bylo osm, ale pořád to byla pouze jedna osoba. Riddle z deníku byl pořád jenom nehmotná vzpomínka, obrázek, škody nadělal hodně, ale přímo nic dělat nemohl. Nebylo to hmatatelné tělo. Dotaz do pléna - kouzlil Tom vůbec nějak? Už si moc nepamatuju.

Další, co si myslím, je, že Voldemort se neznovuzrodil z viteálů. Ty viteály ho pouze drželi na tomto světě. Jeho mateřská duše bloudila někde po Albánii, tu musel Červíček najít a té pak vyrobil tělo. Zásadní tedy bylo, že do syntetického těla (k jehož výrobě byl použit výše zmíněný rituál) vstoupila původní Voldemortova duše. K výrobě těla nebyl použit žádný viteál. A jestli se nemýlím, tak Nagini samotná byla zvitealizována až znovuzrozeným Voldemortem, ne?

A ještě mě nepadá - viteál samotný sice může někoho posednout, ale nedělá to z posednutého Voldemorta. Harry sám byl viteál a přesto nebyl Voldemort. Tak nějak si myslím, že existence Harryho viteálu absolutně vylučuje jakoukoli možnost duálního Voldemorta. Protože Voldemort měl okamžitě k dispozici další tělo (Harry) a přesto nedošlo k jeho znovuzrození...

edit: Nojó, než jsem to sesmolila, tak Aries to napsala za mě
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Komnata nejvyšší potřeby a její uživatelé - 13.11.2011 23:16
Aries: možné je všechno a s tou kotvou to vypadá fakt logicky.
Jen mi přijde, že sešit měl sloužit jako něco víc, právě kvůli snadné obsluze, navíc vlastně nebyl schovaný, vždyť ho měl Malfoy...
Dopis: jednou to ( snad ) dokonèím :/
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Komnata nejvyšší potřeby a její uživatelé - 13.11.2011 23:24
nifredil:tady je problém, že pokud by někdo Voldyho zničil opravdu důkladně, tak by třeba mohl zničit i tu duši. Třeba i později, například v Albánii...
A mám pocit, že to co ničí viteály by mohlo sejmout i tu unikající duší, třeba i Avada kedavra ( aspoň podle mě ) by toho mohla být schopná, když to dokázala u Harryho.

ad:viteál Harry: on by možná měl být posedlý, ale snad tam působila ta ochrana.Ale pak oni zas přišel, tak nevím...
Dopis: jednou to ( snad ) dokonèím :/
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Komnata nejvyšší potřeby a její uživatelé - 13.11.2011 23:25
nifredil: řekla bych, že umře. Četla jsem před časem povídku založenou na tom, že se všechny ty kousky Voldemorta sešly v pekle, tam se zase spojily a Voldy se pokoušel dostat zpátky na svět. Dost dobrý to bylo a dávalo to takhle smysl.

kopapaka: co se týče deníku, tam je to komplikované tím, že původně si ten deník udělal na to, aby s jeho pomocí šlo otvírat tajemnou komnatu, i když už bude sám Voldy mimo školu. Horcrux tam podle mě přidal až dodatečně jako takový nadstandard
Ale strašně se mi líbilo, co tady kdysi nadhodila tuším Artkele, a sice že to kouzlo se vzpomínkou a blbnutí okolo baziliška byla vlastně taková kamufláž, která měla schovat ten horcrux. Čili osoba, co by začala deník blíž zkoumat, by objevila tuhle funkci. To se taky stalo, Malfoy senior zjistil, že tohle se dá s deníkem dělat, a proto ho Ginny podstrčil. Dál už nic nezkoumal, a tudíž horcrux nenašel. Zřejmě i Brumbál musel potom deník prozkoumat ještě zevrubnějc, ale ten to měl jednodušší díky tomu, že už tušil, co má vlastně hledat.
Mně to trochu připomíná tu pastičku z pana Au´táka. hrdina zjistí, že poklad je ve studni v určité hloubce, tak se tam spustí, skutečně objeví postranní chodbu, vleze tam a skončí v pasti. Až tam mu dojde, že ta pravá chodba je ještě o něco níž.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Komnata nejvyšší potřeby a její uživatelé - 13.11.2011 23:27
kopapaka napsal(a):

A mám pocit, že to co ničí viteály by mohlo sejmout i tu unikající duší, třeba i Avada kedavra ( aspoň podle mě ) by toho mohla být schopná, když to dokázala u Harryho.

to určitě jo, ale pořád platí, že dokud aspoň jeden viteál funguje, tak tahle dušička prostě všechno přežije. Musela bezpodmínečně přijít na řadu až poslední, a´t už spořádaně zpátky ve Voldyho těle, nebo bezprizorně se potulující někde v Albánii
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Komnata nejvyšší potřeby a její uživatelé - 13.11.2011 23:30
nifredil napsal(a):
A jestli se nemýlím, tak Nagini samotná byla zvitealizována až znovuzrozeným Voldemortem, ne?

asi jo. Rowla v nějakém tom chatu říkala, že jako oběť pro Nagini posloužil ten Frank Bryce, ne? A jelikož z časových skoků, různých nesouvislostí a nelogičností vyplývá, že je možné šetřit si konkrétní vraždu na pozdější použití, mohl to udělat, až když už byl zase zpátky v plné polní. Asi by to dávalo přece jen větší smysl. Sice mohl čarovat i s tím neplnohodnotným tělem, ale provádět kejkle s duší, co zatím nemá kloudný obal, to by mohlo dopadnout všelijak
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Komnata nejvyšší potřeby a její uživatelé - 13.11.2011 23:34
Aries: to je právě to, co mi nesedí, totiž proč by ta duše po zabití měla být nějak odolnější než ty ve viteálech?
Pokud by viteál byla jen kotva, tak by bylo dobré alespoň jeden zašít opravdu dobře.
Ideálně ho nechat zabetonovat do základů něčeho velkého třeba přehrady.
Dopis: jednou to ( snad ) dokonèím :/
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Komnata nejvyšší potřeby a její uživatelé - 13.11.2011 23:41
A Rowla se mohla vyřádit na líčení záplavy, až by tu přehradu kvůli tomu zbourali
Takhle: je jeden Voldemort, jedno jediné EGO, co je skutečně on se vším všudy. Myslím ve smyslu té duše, na těle v téhle souvilosti zjevně tak moc nezáleží.
Z toho původního celku se odštíply ty kousky, co ovšem nejsou plnohodnotný Voldemort, to jsou jen ty kotvy.
Napadá mě přirovnání, že je to něco podobného, jako když se člověk drží rukama za kraj skály. Dokud drží aspoň jeden prst, tak nespadne, ale ten prst sám o sobě nemůže nahradit celého člověka. Zabiješ ho tak, že mu odsekáš všechny prsty, a pak ještě musí dostat ránu přímo do těla, aby bylo skutečně po něm. Obrazně je to s těmi viteály taky tak.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Komnata nejvyšší potřeby a její uživatelé - 13.11.2011 23:47
kopapaka napsal(a):
Aries: to je právě to, co mi nesedí, totiž proč by ta duše po zabití měla být nějak odolnější než ty ve viteálech?Chtěla jsem jít spát, ale nedá mi to
Podle mě děláme chybu v tom, že si myslíme, že duše ve viteálu a Voldemortův duch jsou totéž. Brumbál myslím říkal, že jakmile je kus duše uvězněn v nějakém předmětu, tak to znamená, že normální duše nemůže opustit tento svět. Z Voldemorta se tak svým způsobem stal duch, jakés takés strašidlo, které má na tomto světě nevyřízený business (nemůže odejít, protože ho tu drží ten viteál).
Normální avada zabije tělo, nezabije duši. Zabije tělo, z těla se uvolní duše a ta odejde někam pryč, kam už tak duše chodívají. Na to nehmotné něco, co zbylo z Voldemorta se pak nedalo jednoduše seslat avadu, protože nebylo na co. Voldemort byl nějaký obláček, který se jednoduše nedal zabít. Kdyby někdo zabil Quirella (s Voldemortem v tělě) nebo to divné dítě na Raddleově statku, tak Voldemortova duše si v klidu odplachtí někam dál. Ve své nehmotné podobě prostě byla nezranitelná. Ta výhoda viteálu je, že tam má člověk na co útočit. A jak Brumbál řekl, ten kousek duše je úzce vázán na viteál, takže zničením nositele (viteálu), duše zaniká (nebo se přidá zpět k Voldymu nebo cojávím, prostě přestává být viteál viteálem).

Jediný, co mi do týhle teorie nesedí je ten Harry/viteál, který byl zničen Avadou. Napadá mě leda to, že Avada Kedavra byl jeden ze způsobů, jak zničit viteál (jako ten oheň nebo baziliščí jed). Takže Voldemort začaroval, zničil viteál, zatímco Harryho ochránila matčina ochrana (která vice versa žila ve Voldemortovi - ale do tý krve, ochrany a kýho čerta se nechci dostávat, to nám to ještě víc zkomplikuje).
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Komnata nejvyšší potřeby a její uživatelé - 13.11.2011 23:50
Aries

Ahá, dobře vysvětleno...

"Harry a co jako budete dělat?"
"No, jak bych to řekl, jen takové šlapání po prstech."

Dopis: jednou to ( snad ) dokonèím :/
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Komnata nejvyšší potřeby a její uživatelé - 13.11.2011 23:54
nifredil napsal(a):

Jediný, co mi do týhle teorie nesedí je ten Harry/viteál, který byl zničen Avadou. Napadá mě leda to, že Avada Kedavra byl jeden ze způsobů, jak zničit viteál (jako ten oheň nebo baziliščí jed). Takže Voldemort začaroval, zničil viteál, zatímco Harryho ochránila matčina ochrana (která vice versa žila ve Voldemortovi - ale do tý krve, ochrany a kýho čerta se nechci dostávat, to nám to ještě víc zkomplikuje).

Bodejť by to sedělo, když jsme už dávno přesvědčivě dokázali, že H je H je děsná blbost. Že na nás Rowla nedala a napsala si to tak nelogicky, za to fakt nemůžeme
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Komnata nejvyšší potřeby a její uživatelé - 14.11.2011 00:05
nifredil napsal(a):
Jediný, co mi do týhle teorie nesedí je ten Harry/viteál, který byl zničen Avadou. Napadá mě leda to, že Avada Kedavra byl jeden ze způsobů, jak zničit viteál (jako ten oheň nebo baziliščí jed). Takže Voldemort začaroval, zničil viteál, zatímco Harryho ochránila matčina ochrana (která vice versa žila ve Voldemortovi - ale do tý krve, ochrany a kýho čerta se nechci dostávat, to nám to ještě víc zkomplikuje).

Vždyť taky Voldy z Harryho neudělal viteál záměrně, ani o tom nevěděl, že se mu kus duše uštípnul. Proto se Harry/viteál poněkud vymyká těm ostatním.
A možná právě proto není dobré/obvyklé dělat viteál z kohokoliv nebo čehokoliv živého (jak taky někde řekl Brumbál). Mimo jiné je tady možnost seslání avady na onoho hostitele, kterážto kletba zničí i ten kus duše, kterej v hostiteli parazituje.
Ale celkově jsi to shrnula velmi dobře, takhle to určitě je. Osobně jsem přesvědčená, že kus duše z viteálu je zničenej spolu s tou schránkou a že se k "mateřské" duši nevrací, ani ty kousky nečekají někde v pekle, až dorazí "mateřská" duše, aby se spojily dohromady zase v jeden celek.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.


<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Následující > Konec >>


 
 

 
Tento web je provozován soukromou osobou
a nevztahuje se na něj Nařízení GDPR