'; ?> Potter Web CZ/SK - Harry Potter Fans - Re:Co vás dojímá k slzám? - Soví pošta
Error creating feed file, please check write permissions.

Potter Web CZ

Harry Potter Fans


Úvodní stránka > Soví pošta - diskuse

Bleskovka

Příležitost pro všechny výtvarníky!
Umíte kreslit? Chcete svá díla zveřejnit a ještě mít možnost získat pěkné ceny? Pak klikněte sem

Hlavní výběr

Úvodní stránka
Novinky
SPOILERY 7.kniha
Knížky
Herci
J.K.Rowling
Galerie
Stáhněte si
Doporučené odkazy
Návštěvní kniha
Napište nám
Soví pošta - diskuse
Příčná ulice - burza
Archiv diskuse hp.cz
Archiv diskuse FMS

Potter Web Menu

Náš tým
Naše ikonka
Akce
Newsletter
Magazín Pottered
Potter Povídky CZ
Budeč

Přihlášení

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
 
Chci se zaregistrovat!
Zapomněla(a) jsem heslo

Anketa

Co říkáte na trailer k sedmičce?

Oko Velkého Bratra

Tvoje IP adresa:
3.237.186.116

Statistiky

Tuhle statistiku jsme zavedli 14.3.2006
TOPlist

Prohlášení

Potter Web CZ is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.

Veškerá práva ke zde zveřejněným autorským článkům vyhrazena.
Články není  dovoleno přebírat bez souhlasu redakce a bez uvedení původu "potterweb.cz".

Tato stránka používá soubory cookie.
Používáním této stránky souhlasíte s používáním souborů cookie.

Naše ikonka

Budeme rádi, když na svých stránkách umístíte tuhle naši ikonku s odkazem na www.potterweb.cz/web/
Potter Web CZ
Návod na vložení ikonky je zde.

powered_by.png, 1 kB

Soví pošta


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>
 
Co vás dojímá k slzám? - 07.10.2008 23:24
Nemyslím teď běžné strasti života, ale filmy, seriály, knihy, písničky, Modlitby koně/psa/kanárka, staré pohlednice, zápisy v památníku...
Nebo s vámi naopak nehne ani Bodyguard?
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 07.10.2008 23:43
Brečela jsem u Společnosti mrtvých básníků a u Love actually (Láska nebeská). Ale těžko říct, co bylo dojemností filmu a co momentální náladou - musím to někdy přezkoušet.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 07.10.2008 23:55
Jé, nad tímhle tématem jsem uvažovala už docela dlouho, děkujík.

Tohle je téma pro mě. Já pláču ráda a často . Ve svém vlastním životě brečím zřídka, tak si to holt musím někde vynahradit.

1) Docela často natahuju u zpráv. Ne, že bych přímo štkala, ale docela často mě pálej oči. Zrovna nedávno jsem četla noviny a bylo tam nějakej hasič skočil pro jakési dítě do řeky, když já si holt nemůžu pomoct

2) Naprosto vždycky brečím u klasik typu Lvího krále, Lvice Elsy, apod.
Americké filmy mě překvapivě nedojímají, to mě moc nebere.

3) S železnou pravidelností brečím u Kokosů na sněhu. Jak se jim převrhne bob a oni ho nesou do cíle, řvu jako pominutá.

4) Brečím u seriálů, všetně sitcomů (na takové ty vztahové telenovaly, soap opery a teenage dramata nekoukám). To bude nejspíš tím, jak člověk ty hrdiny zná a soucítí s nimi. Tak třeba Futurama, což jsou de faco Simpsonovi, hlavní (kreslená) hrdinka najde svoje rodiče, kteří se ukážou být mutanty z kanálu. Celá epizoda je samozřejmě jedna velká recese, což mně ovšem nebrání nezaslzet dojetím.
Já většínou spíš brečím u dojemných scén než u smrti. To je i případ té Hvězdné brány (ne, Esclarte, Daniela jsem neoplakávala ani jednou ).

5) Nemůžu se koukat na dokumenty o koncentrácích.

6) U knížek brečím zřídka. Sem tam se mě nějaká hluboce dotkne, popř. mě zaujme, ale málokdy skutečně brečím. Největší záplavu slz u mě zatím vyvolala Škola malého stromu od Foresta Cartera (píše se tak?), kde jsem durch prořvala posledních pět kapitol. U toho nezůstane oko suché. Vinettou hadr.

7) Kočka na rozpálené plechové střeše - viděla jsem v Divadle pod zábradlím. Něco tak depresivního jsem v životě neviděla. V druhé půli jsem se hystericky rozbrečela a zbytek dokoukala jen se sebezapřením. Hnusný zážitek, nepříjemná podívaná.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 08.10.2008 00:06
Tak ono toho je víc, taky někdy jak kdy.
1) knížky: určitě smrt Vinnetoua, Inču-čuny a Nšo-či, závěr knížky Královská dcera z Erinu, popis smrti a pohřbu Karla IV. v knize Fr. Kožíka Kronika života a vlády Karla IV., kráe českého a císaře římského, a pak některé příběhy z knih Jamese Herriota... kdybych se hluboce zamyslela, možná bych ještě něco našla
2) filmy/seriály: jednoznačně Nebeští jezdci a Tmavomodrý svět, Tichá bolest, Hřbitov pro cizince, Rebelové (závěr), Dlouhá zelená míle, Forrest Gump, Kleopatra (ta s Liz Taylor, samozřejmě - závěr), smrt Vinnetoua, Pelíšky (když v noci Kodet hraje naši hymnu a do toho hučí okupační letadla a duní tanky), Vzpomínky na Afriku... asi bych toho našla hodně
3) písničky/hudební motivy: Modlitba pro Martu, Zdivočelá země, některé písničky Karla Hašlera (zejména Mraky táhnou dál za ostnatý drát a Ta naše písnička česká - a nemlaťte mě, jo, jsem prostě možná poněkud sentimentální), Bratříčku, zavírej vrátka (Kryl)... pár by se jich ještě taky našlo (podle nálady)
4) Modlitba koně, modlitba psa
5) záběry z okupace v srpnu 1968
6) dopisy mého dědy, které psal, když narukoval jako důstojník v záloze při mobilizaci (1938) a ženu s půlročním dítětem musel nechat v pohraničí, kde byla většina Němců - jsou to jen dva velmi krátké dopisy, ale když jsem je poprvé držela v ruce, jako kdyby na mě dýchla ta 70 let stará minulost, jako by se na mě z těch dopisů přenesly všechny dědovy emoce - úplně jsem se rozklepala.

Možná si časem ještě na něco vzpomenu.
všem uznejte, že kdxyž potřebuju "upustit" a poplakat si, abych se zbavila emocí, mám docela slušný výběr pomůcek
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 08.10.2008 02:13
Momentálně pláču poměrně často a u hrozných ptákovin, ale za to můžou hormony. Naprosto spolehlivě brečím většinou u různých kýčů a prvoplánově dojímacích scén. Brečím hlavně když se na to koukám /to čtu sama a můžu se na to dobře soustředit.
(příklad: Štěňátko v kresleném filmu nemůže najít svůj pelíšek a už se mu mocinky chce spát, dramatická hudba... Ebženka se topí v potocích slzí)

Zaručené brečící zdroje: Amélie z Montmartru, několik velmi kýčovitých Harlequinů.

Naopak skutečné životní tragédie skutečných lidí mě k pláči nedoženou, pokud jsou podané dokumentárním stylem. Zprávy v televizi mě dokážou naštvat a rozzuřit, ale už jsem u nich nebrečela, ani nepamatuju. Skutečný život mě provokuje spíš k tomu, abych hledala řešení. Takové ty případy s týranými dětmi, co jsou poslední dobou v televizi třeba, nad těmi nevycedím jedinou slzu. Spíš suše a pragmaticky zuřím a vzpomínám, kolik že let může xy za tohle podle trestního zákona dostat a jestli je yz podle příznaků spíš obětí sekty nebo duševní choroby a jestli organizace FňBž opravdu udělala všechno, co mohla. Prostě mám takového vnitřního policajta, který ohlídá, abych se nesesypala ve chvíli, kdy to bude doopravdy nevhodné, zaplať Pámbu za to.

Zato se sesypávám v naprosto obvyklých a každodenních situacích - tuhle jsem se rozplakala, když jsem manželovi omylem osolila rohlík s máslem (ne že by mu to tak vadilo, ale mně to přišlo v tu chvíli hrozně smutné), že jsem nezalila kytky (žádná neuvadla a nijak zvlášť jim to neublížilo), že mě bolí nohy a tak už nezvládnu dojít do obchodu, kde jsem chtěla koupit čokoládové bonbony (které bych stejně sežrala sama, takže si prostě místo nich vezmu jablko...) no prostě, když mě vidíte plakat, můžete si být jisti, že se vůbec, ale vůbec nic závažného neděje.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 08.10.2008 09:52
Forest Gump a Zelená míle,naprosto souhlasím,hlavně když jsem je vidělapoprvé. U zpráv nebrečím vůbec spíš jako Ebženka mám vztek. U knížek většinou moc ne, ale co na mě z poslední doby silně zapůsobilojsou mangy od Kaori Yuki.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 08.10.2008 13:03
Jsem starý cynik a z filmů a knih nepláču.
Ale vzpomínám si, jak mně vrhkly slzy d očí a poté se obrátil žaludek se záběrů z koncentračních táborů. Nevím, přesně, co to bylo, ale nějací vojáci tam jednu po druhé vykládali mrtvoly z náklaďáku a pohřbívali je do hromadného hrobu.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 08.10.2008 13:17
Dojemné scény ve filmech. Když je vidím poprvé. V kině, kde je zhasnuto. Naposledy to byly Děti noci - nikdy bych nevěřila, že mě rozpláče Jirka Mádl
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 08.10.2008 13:19
A to já jak nemám moc příležitostí si zaplakat v osobním životě (na dřevo ťukajík), tak brečím u filmů jak Amina, a to včetně těch prvoplánově dojemných. A jsem schopná ořvat i smrt postav, které mi celý film vůbec nebyly sympatické
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 08.10.2008 18:34
Tak abych se teda taky přiznala. Já jsem sice sentimentální tady dost, ale nesmím mít podezření, že dané dílo vzniklo jen a pouze za tím účelem, aby někoho dojalo. Takže na Modlitbu koně, Klaunovu zpověď, patetické povídání Mirka Černého a podobná dílka naopak reaguju velice cynicky.
A vlastně mě ani nerozbrečí vysloveně špatný konec. Spíš takový z ničeho nic nějaký moment. A mám dojem, že poslední dobou jsem snad nejvíc brečela u komedií. Hlavou kroutík. Třeba u filmu Bývalá žena mého života, u té scény, kde Thierry Lhermitte jako mluví s tím miminem a říká mu, že mu nezaručuje, že při soužití s jeho matkou nebudou lítat talíře, ale že slibuje, že budou jen z umělé hmoty. Děsná blbost, ale děsně mě to dojalo.
Jinak naprosto spolehlivě vždy a všude a za všech okolností mě rozbrečí Qué va a ser de ti a taky ten poslední babiččin šanson z filmu 8 žen. Zajímavé, že v jiné intepretaci mi to zas tak moc dojemné nepřipadá. No a samozřejmě Mayrig, kde jsem nezvladatelně obrečela dokonce i film o filmu.

Jo a ještě, nifredil, já jsem sice seriál Cirkus Humberto nikdy neviděla kromě několika málo kousíčků, ale ta melodie je fakt děsně chytlavá. Na tu by měli mít zbrojní pas nebo tak něco.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 08.10.2008 18:46
Spolehlivě ořvu týraná zvířata, zejména pejsky a koně, ale i krávy, prasata... když to vidím v bedně, šla bych, a těm, co ty zvířata týrají, bych osobně usekala pracky...
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 08.10.2008 20:11
Nad touhle otázkou jsem v poslední době přemýšlela, protože se mi nějak začalo stávat, že se mi vrhaly slzy do očí v autobuse a to jsem k tomu neměla žádný důvod... prostě jsem jela, koukala do blba a najednou mě začaly pálit oči... nechápajík a to tak ještě nesnáším břečení před někým druhým.

Jinak: 1)Romantické komedie, já si nemůžu pomoct, ale na konci vždy brečím štěstím, že se ti dva dali dohromady. Zaručené jsou: Amelie, Bridget Jones, Pýcha a předsudek, Gejša, Láska přes internet.
2)Některé filmy a seriály jako cirkus Humberto (stačí ta hudba jak psala Nif), Vinetou poslední výstřel (zvony a spol.), všechny kreslené filmy, Ally McBeal,...
3)(Záchrané) dokumenty o zvířetech a zvláště o těch týraných.

U knížek skoro nebrečím, nejvíc jsem asi fakt brečela u HP a pak u některých ff.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 08.10.2008 20:17
KaTužka napsal(a):
nejvíc jsem asi fakt brečela u HP a pak u některých ff.Ano, u If you are prepared jsem trhla rekord
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 08.10.2008 20:29
KaTužka napsal(a):
nejvíc jsem asi fakt brečela u HP Je to zvláštní, ale mě nedojal ani Sirius, ani Brumbál, ba co dím, ani Dobby, dokonce ani ti padlí na konci sedmičky, o laňce nemluvě, a snad ani ta Harryho cesta do lesa, to už si nepamatuju, ale zato jsem začala brečet ve čtyřce, když se Harry po tom prvním úkolu usmířil s Ronem.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 08.10.2008 20:35
Já moc nebrečím. U knih a filmů skoro nikdy. Trochu jiná věc jsou opery. Kombinace dojemné hudby a krásných hlasů u mě dovede to, co psaný text ne, může to být v podstatě blábol nebo normální doják, ale vezme mě to tak, že tu a tam dojde i na slzy. Hlavně závěr Aidy, ta kombinace příšerné smrti s představou ráje a těžce dojemnou hudbou, u toho prostě musím bulet.
Rozbrečela jsem se u Brumbálova pohřbu, protože tam mě nakonec ta sugestivní atmosféra dostala - v momentě, kdy se objevil Hagrid, nesl tělo Brumbála a plakal. Bylo mi zároveň líto jeho (Hagrida), protože pro něj tohle musela být strašná a nepochopitelná rána, a zároveň smutno z toho všeho. Myslím, že mi taky vstoupily slzy do očí, když se měl jít Harry obětovat, ale už to nevím jistě.
A jednu jsem se rozbulela u Baarovy povídky o svedené a opuštěné venkovské dívce. Opatrná a přísná matka ji dala do služby k bohaté známé, ale jejich syn voják ji svedl - nejdřív, když se k ní měl, nevěděla, o co mu jde a myslela jsi, že jsou to od něj jen takové projevy přátelství a nebylo by zdvořilé něco namítat, navíc jeho rodiče si toho nevšímali, potom se do něj zamilovala, a tak se nechala... no prostě on ji samozřejmě nechtěl a rodiče pro něj chystali bohatou nevěstu, když holka protestovala, tak ji nakonec vyhnali, ale matka ji zase nechtěla doma - nebyla tak krutá, ale myslela, že když nepovolí, ten svůdce si ji nakonec bude muset vzít. A holka nevěděla kudy kam, tak se šla oběsit a právě v poslední chvíli slyšela, jak ji volá tatínek. Ale uklouzla a bylo to. Tohle mě fakt strašlivě vzalo, bylo mi líto, jak ji nikdo nechtěl, a tak neměla, kam se dát.
Jinak tak nefunguju, ledacos mě dojme nebo rozlítostní, někdy dost hluboce, ale přitom beze slz.
Snad nikdy nebrečím jinak než z lítosti, jen občas mě dojme nějaká krásná hudba, ale skutečně jen občas a jen v té správné náladě.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 08.10.2008 20:44
Esclarte napsal(a):
Trochu jiná věc jsou opery. Kombinace dojemné hudby a krásných hlasů u mě dovede to, co psaný text ne, může to být v podstatě blábol nebo normální doják, ale vezme mě to tak, že tu a tam dojde i na slzy. Hlavně závěr Aidy, ta kombinace příšerné smrti s představou ráje a těžce dojemnou hudbou, u toho prostě musím bulet.
Rozbrečela jsem se u Brumbálova pohřbu, protože tam mě nakonec ta sugestivní atmosféra dostala - v momentě, kdy se objevil Hagrid, nesl tělo Brumbála a plakal. Bylo mi zároveň líto jeho (Hagrida), protože pro něj tohle musela být strašná a nepochopitelná rána, a zároveň smutno z toho všeho. Myslím, že mi taky vstoupily slzy do očí, když se měl jít Harry obětovat, ale už to nevím jistě.


Tak to jsme na tom podobně - jak s tou operou (Aida, La Traviata, Rusalka...), tak s Brumbálovým pohřbem - brečela jsem i u popisu, jak mu vzdávali poctu kentauři a jezerní lidé mu zpívali a Harry uvažoval, že TIHLE snad opravdu želí Brumbálovy smrti.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 08.10.2008 23:15
Esclarte napsal(a):
Trochu jiná věc jsou opery. Kombinace dojemné hudby a krásných hlasů u mě dovede to, co psaný text ne, může to být v podstatě blábol nebo normální doják, ale vezme mě to tak, že tu a tam dojde i na slzy. Hlavně závěr Aidy, ta kombinace příšerné smrti s představou ráje a těžce dojemnou hudbou, u toho prostě musím bulet.
Teda, trochu oddechník, že nejsem jediná. Já teda brečela u Carmen, takže moje výměnná Němka o mně asi ztratila poslední zbytek nějakého dobrého mínění:o)
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 09.10.2008 00:05
To je fakt. Hudbu taky obrečím, hlavně sborový zpěv, protože je mi prostě blízký. A poměrně často brečím v divadle, když je dobré. Kupodivu si pamatuju na naše studentské divadlo, Manon Lescaut. Já jsem viděla aspoň padesátkrát, jak si hlavní představitelé trénovali umírací scénu, a jestli si má Manon lehnout radši takhle nebo jinak, a Manon u toho měla na sobě tepláky a Des Grieux kocovinu po včerejší hospodě, ale když jsme pak stáli v zákulisí, čekali na děkovačku a viděli to, řvali jsme všichni... a to jsem tehdy byla ještě pragmatický a cynický zmetek, kterej nikdy nebrečí.
Taky jsem ořvala liberecké divadelní představení Harold a Maud, ono bylo fakt dobré, mám dojem, že za to tehdy padla i nějaká Thálie.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 09.10.2008 00:27
Ebženka napsal(a):
Hudbu taky obrečím, hlavně sborový zpěv,

To jsi mi něco připomněla. Moje dítě chodilo na stejnou základku jako já. Od první třídy chodí do pěveckého sboru, pro který jeden náš skladatel (manžel klavíristky sboru) mimo jiné napsal školní hymnu. Tuhle hymnu sbor zpívá na závěrečném koncertu sezóny, kde se vyřazují deváťáci. Tak při tom se mi tlačí slzy do očí pokaždé, ale když vyřazovali moje dítě, tak jsem brečela jak želva (většina těch deváťáků pak stejně pokračuje ve zpěvu dál, ale to "vyřazení" je vlastně rozloučení se školou).
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 09.10.2008 07:17
V poslední době brečím i nad večerníčkem, ale to je vlivem hormonů, které do mne ládují doktoři.
Poslední film, u kterého jsem brečela a nebyla pod vlivem léků, byl Město andělů. Už od třetiny jsem bulela jak Alík a doufala, že si konec špatně pamatuji.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 09.10.2008 07:24
Rozhozený hormony jsou dost průšvih. Pamatuju si, jak jsem svého času hrozně brečela u každé reklamy na kdejaký pitomý jogurt, o reklamách na plínky nemluvíc. To bylo teda
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 09.10.2008 07:44
To mi povídej.Ještě že už nedávají tu reklamu na kávu, jak pod šálkem žena najde prstýnek. Ta mne dojme i bez hormonů. Nedokážu si představit, co bych vyváděla nyní. Naposledy jsem probrečela celý druhý díl kresleného seriálu Byl jednou jeden život.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 09.10.2008 08:18
Jednou jsem se rozbrečela dokonce i u řetězáku. Samozřejmě s děsně sladkou muzikou a tak dále a psalo se tam, jak se José Carreras vyléčil z leukémie a až potom zjistil, že tu nemocnici sponzoruje Plácido Domingo, kterého do to doby jakožto hlavního konkurenta nemohl ani vidět, tak se potom skamarádili. Pak jsem si vynadala, jak jsem pitomá, když ani nevím, jestli je to vůbec pravda
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 09.10.2008 16:01
Jo, co dovedou hormony, to je k nevíře. Skoro rok jsem si o sobě myslela, že jsem se prostě proměnila v hysterickou pipku, než jsem zjistila, že to nebrečím já, ale moje štítná žláza. Což je orgán, který bych si se změnami nálady opravdu nespojovala.

A to je pouze jeden z několika desítek hormonů, které s člověkem (obzvlášť ženskou) můžou takhle zacvičit. A když se k tomu přidá urputná snaha režiséra dát těm zatvrzelým, otupělým filmovým divákům pořádnou ránu, aby se konečně probudili a zjihli, jak to může asi skončit.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 09.10.2008 16:45
Já mám dvě fáze dojímání. První je taková tak "jé, to je dojemný a krásný," ta se dostavuje jen občas, neb jsem na ni příliš cynická. Nicméně Love Actually je v tomto směru velice funkční. Nebo případně Torchwood. Taky jsem pofňukávala u Othella v hlavní roli s Rösnerem (kdyby to bývala tehdy tak strašně nekazila Stivínová coby Desdemona). Tahle fáze je vcelku zábavná.

Druhá fáze je, když si občas uvědomím, že to co se děje ve zprávách je fakt pravda. To pak sem tam brečím doopravdy a vůbec se mi to nelíbí. Z filmů mě do podobné nálady dohnal Tanec v temnotách, tam jsem na konci brečela strašně. Lars von Trier je vůbec expert - jeho další film "Prolomit vlny" snad nikdo nezvládl vidět dvakrát. U toho jsem sice nebrečela, ale tu depku jsem rozcházela ještě tejden.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 09.10.2008 17:50
Tak Lars von Trier mě kupodivu nedojímá, ale šíleně vytáčí. Asi se tam promítá to, o čem psala Aries - podezření, že režisér s divákem manipuluje, jak si vzpomene. Z Tance v temnotách jsem odcházela rozzuřená, protože mi připadalo, že logicky film nedrží po kupě a von Trier to přebíjí citovou manipulací
Prolomit vlny jsem dvakrát viděla - poprvé ve 20 jsem z nich byla hodně hotová (leč neplačící), podruhé v 25 už jen podrážděná. Asi jsem od té doby proti němu zaujatá.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 10.10.2008 22:30
Podle mě Lars von Trier točí filmy pořád o jedné jediné ženské - která je sice hrozně hodná a milá a tak, ale má jednu zásadní charakterovou chybu, nedovede včas říct ne. Já viděla popořadě Prolomit vlny, Tanec v temnotách a Dogville a jsou to jenom různé variace na jednu hrdinku, která ten vlastní názor vždycky začne prosazovat o trochu dřív, ale vždycky pozdě, a tak to dopadne blbě. Protože kdyby každá z nich včas řekla "sorry, to už přeháníte", tak by všechny ty filmy skončily v první třetině. A nebylo by na nich vůbec nic k pláči.

Tanec v temnotách jsem ale taky hrozně obrečela. Přesto, že mě vytáčí.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 13.10.2008 20:28
Když jsem byla v srpnu na prohlídce Lorety, průvodkyně tam najednou začala vyprávět tu hrozně smutnou pověst o matce deseti dětí, které jedno po druhém umřely na mor a ona za ně dávala zvonit. Mně z toho bylo hned zkraje do breku, musela jsem jít stranou, abych to neposlouchala.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 13.10.2008 20:42
Jo, tahle pověst mě taky svého času děsně vzala. Hlavně ten závěr, jak ty zvonky začaly zvonit samy od sebe. Předpokládám, že průvodkyně asi časem tak nějak zcyničtí, ale já bych tu pověst asi vypravovat nemohla.
To je taky důvod, proč některé i velice dobré filmy, co tady mám, nikdy nepouštím svým žákům, přestože je oficiálně uvádím jako učební pomůcku, protože se prostě nehodlám při vyučování ztrapňovat.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Co vás dojímá k slzám? - 13.10.2008 20:45
To chápu. Taky by mi bylo trapný ukazovat emoce (ty pozitivní) před cizíma a ještě navíc o něco mladšíma...
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.


<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 Následující > Konec >>


 
 

 
Tento web je provozován soukromou osobou
a nevztahuje se na něj Nařízení GDPR