'; ?> Potter Web CZ/SK - Harry Potter Fans - Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - Soví pošta
Error creating feed file, please check write permissions.

Potter Web CZ

Harry Potter Fans


Úvodní stránka > Soví pošta - diskuse

Bleskovka

Příležitost pro všechny výtvarníky!
Umíte kreslit? Chcete svá díla zveřejnit a ještě mít možnost získat pěkné ceny? Pak klikněte sem

Hlavní výběr

Úvodní stránka
Novinky
SPOILERY 7.kniha
Knížky
Herci
J.K.Rowling
Galerie
Stáhněte si
Doporučené odkazy
Návštěvní kniha
Napište nám
Soví pošta - diskuse
Příčná ulice - burza
Archiv diskuse hp.cz
Archiv diskuse FMS

Potter Web Menu

Náš tým
Naše ikonka
Akce
Newsletter
Magazín Pottered
Potter Povídky CZ
Budeč

Přihlášení

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
 
Chci se zaregistrovat!
Zapomněla(a) jsem heslo

Anketa

Co říkáte na trailer k sedmičce?

Oko Velkého Bratra

Tvoje IP adresa:
3.236.145.153

Prohlášení

Potter Web CZ is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.

Veškerá práva ke zde zveřejněným autorským článkům vyhrazena.
Články není  dovoleno přebírat bez souhlasu redakce a bez uvedení původu "potterweb.cz".

Tato stránka používá pouze vlastní technické soubory cookie, nutné pro její fungování.
Používáním této stránky souhlasíte s používáním souborů cookie.

Naše ikonka

Budeme rádi, když na svých stránkách umístíte tuhle naši ikonku s odkazem na www.potterweb.cz/web/
Potter Web CZ
Návod na vložení ikonky je zde.

powered_by.png, 1 kB

Soví pošta


 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 Následující > Konec >>
 
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 25.05.2010 09:09
P.M.d.A. napsal(a):
Já teda ne že bych nechtěla nový, ale když si představím ty tři dny, co bych zase strávila instalacemi a přeregistracemi programů No co se dá dělat.

Děkuji předem za jakoukoli radu
Ono by to mohli robiť aj vírusy, nám sa niečo také stalo nedávno. A môžeš do nemoty rozprávať pubertálnemu decku, že nemá sťahovať z internetu kadejaké hry. Takže bolo treba sformátovať disk a tým inštaláciam všetkých systémov a programov sme sa nevyhli. Šťastie, že mám dobrého suseda.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 25.05.2010 09:25
Tak to prosím právě na 53.pokus (!!!) najelo, ale na tohle já nemám nervy. Pokusím se rychle vypálit všechna data a vyrazím shánět nový počítač Ale stejně bych tenhle ráda zachránila aspoň na zahradu, jenže když jsem koukala na ten odkaz od Tess, že se stejné šroty prodávají kolem dvou tisíc, tak začínám pochybovat, že to má smysl
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 25.05.2010 09:46
P.M.d.A. napsal(a):
Tak to prosím právě na 53.pokus (!!!) najelo, ...To si tie pokusy fakt počítala? Keď už to nabehlo, tak by som predsa len skúsila spustiť nejaký antivirák, nech to prekontroluje. Možno to nepomôže, ale za pokus to stojí.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 25.05.2010 10:36
P.M.d.A. napsal(a):
Alberte, prosím prosím o radu nebo o názor, co se asi tak stalo s mým PC.
Tipnul bych si na zdroj. Nový stojí kolem tisícovky a navíc se dá relativně bezpracně vyzkoušet, jestli je to opravdu ono.

Nutnost nové instalace všeho jen proto, že mám nový hardware (stačí i jen novou základní desku) je bohužel velká windowsí nepříjemnost.
Protože linuxu se to netýká (do nového stroje přendáme disk - při výměně základní desky ani to ne - a jedem). opustil jsem (cca před deseti lety) touto cestou Windows. Potřeboval jsem náhle (po události "rána a bylo to") vyměnit základní desku v mém stroji, kde bylo na výběr, jestli nastartuje Windows nebo Linux. A zatímco Linux tu výměnu bezproblémově vydejchal, Windows ne. Při kteréžto příležitosti se zjistilo, že je vlastně vůbec nepotřebuju
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 25.05.2010 10:41
Sofia napsal(a):
Ono by to mohli robiť aj vírusy, nám sa niečo také stalo nedávno. A môžeš do nemoty rozprávať pubertálnemu decku, že nemá sťahovať z internetu kadejaké hry. Takže bolo treba sformátovať disk a tým inštaláciam všetkých systémov a programov sme sa nevyhli. Šťastie, že mám dobrého suseda.
No tak takovýho souseda je lepší nemít
Skuteční odborníci věci opravujou, ne likvidujou a staví znovu (i když, pravda, zeď posraná od much je po zásahu v baráku dynamitem a stavbě nového taky neposraná - chvíli).
Dělal jsem servis windowsích strojů (včetně jejich virových problémů) velmi aktivně přes 10 let - a nezformátoval jsem za tu dobu ani jeden.
Mimochodem popsaný problém při startu stroje tedy nějakým virem způsoben být nemůže.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 25.05.2010 11:05
Albert Zweistein napsal(a):
No tak takovýho souseda je lepší nemít Ten sused nám len inštaloval tie programy. Sformátovali nám to v servise.To je práve problém, že keď tomu človek nerozumie, tak nevie, kto mu to opraví tak, ako treba.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 25.05.2010 21:30
Tak jsem dospěla k názoru, že asi budu pro ten netbook. Nejdřív jsem si říkala, že ne, že chci pořádnou obrazovku na moje zamilované seriály, ale jak jsem tak na to dneska koukala v obchodě, přece jenom je to pořádná kráva. Takže pro mě asi bude pohodlnější ten menší, ale pořád váhám kvůli mechanice, uvidím

Jinak všem moc díky za názory a rady!
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 26.05.2010 08:11
Albert Zweistein napsal(a):
Tipnul bych si na zdroj. Nový stojí kolem tisícovky a navíc se dá relativně bezpracně vyzkoušet, jestli je to opravdu ono.Tak jdu poreferovat, jak jsem včera dopadla.

Začala jsem tím, že jsem vypálila všechna důležitá data a popadla manžela, ať mě doveze do jedné prodejny, ve které jsem za výlohou viděla počítač za 5.500 Kč (bez systému), což jsem byla tak nějak ochotna akceptovat. Tam jsem vlítla, popsala jsem milému pánovi, proč potřebuju nový počítač, a on řekl, že dělají i servis a že mi samozřejmě nový počítač rád prodá, ale že je ochoten se mi v podstatě zadarmo podívat na ten starý (podle mého popisu tipoval taky zdroj a alternativně desku).

Tak jsme jeli zase zpátky domů, popadli počítač a odvezli ho ochotnému pánovi. Poslal nás na půl hoďky projít s tím, že ho prohlídne a pak se rozhodneme pro řešení podle toho, co zjistí. Počítač předvedl pánovi dvacet bezvadných startů, po našem návratu z procházky jich předvedl dalších deset. Pan opravář řekl, že v počítači snad byl nasazen nějaký konektor na základní desce obráceně, ale jinak že nic nenašel.

Takže jsme se v servisu rozloučili s tím, že to ještě zkusím doma a když se to srovná, tak nic, když se budou blbé starty opakovat, tak si přijdu pro nový, přičemž mi pán nabídl, že by mi ještě tu sestavu z výlohy upravil tak, že bych ji měla za 6.300 Kč včetně Windows. Tak jsem mu vnutila stovku za ochotu, o které ještě na našem odchodu řekl, že pokud by počítač doma nešlapal, tak mi ji odečte od ceny toho nového.

Počítač doma nastartoval a celý den jel, dneska ráno prý dětem nenastartoval, ale když jsem přišla já, naskočil na první pokus (asi se mě bojí, včera jsem mu opakovaně oznámila, že půjde do šrotu). Takže teď nevím. Má smysl, abych já něco zkoušela, když opravář nic nenašel?

Nutnost nové instalace všeho jen proto, že mám nový hardware (stačí i jen novou základní desku) je bohužel velká windowsí nepříjemnost.Já vím, já tady už rok mám instalačky Linuxu, problém je v tom, že účetní program, který mě živí a se kterým jsem naprosto spokojená, jede pouze pod Windows a denně využívám exporty do Office, které potom zase sdílím se zákazníky, kteří na tomto formátu trvají. Takže v tomhle směru moc nemám na výběr
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 26.05.2010 09:03
Nefas napsal(a):
Máte někdo špatné zkušenosti s nějakou značkou?Pokud by tě zajímaly dobré i dobré zkušenosti, tak my je máme se značkami Acer a Compaq

Náš první notebook byl asi před sedmi lety Acer, u kterého se nám asi po třech letech povedlo ulomit obrazovku (tedy celý vršek), ale připojili jsme k němu externí monitor a do dneška šlape jako hodinky a kupodivu zvládá úplně všechno, funguje v kanceláři jako normální počítač.

Pak jsme si před třemi lety koupili Compaq, ta koupě se dost povedla, v Makru jim někdo poťáhl nabíječku a oni k tomu dali jinou neoriginální, kterou ale špatně nastavili a tak jim nedobíjela baterka, přičemž ho kvůli tomu zlevnili o polovinu, v podstatě na cenu přiloženého software. Po otočení kolečkem na nabíječce notebook šlape jako hodinky taky dodnes.

Protože jsme teď ale doma neustále čtyři lidi na tři počítače a občas to neklape, a děti odmítají jezdit na zahradu, že tam nejsou "ve spojení", začali jsme uvažovat o koupi dalšího notebooku, dost nás navnadily ty odkazy, co sem hodili Tess a Albert. Takže jsem teď strávila pár dní na netu a dospěla jsem k následujícímu závěru - možná blbému, ale je můj

Ty repasované počítače, aby splňovaly naše požadavky, tedy aspoň trochu slušnější procesor, RAMka, HDD a případně i Wi-Fi, vypalovačka a pár dalších serepetiček okolo, začínají až kolem 8.000 Kč. Přičemž čtyřikrát lepší nová "děla" jsou tady v obchodech jenom o čtyři tisíce dražší.

Já osobně jsem se zamilovala do dvou - za dvanáct tisíc tu teď mají Toshibu a Compaq. Je v tom Windows 7, což mě teda nechytá, ale líbí se mi ta integrovaná numerická klávesnice a širokoúhlý formát. Asi budeme mít dárek pro manžela k narozeninám
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 26.05.2010 10:55
Já mám Toshibu a nemůžu si stěžovat... kromě toho, že na sluníčku je superlesklý monitor takřka nečitelný a že po mírném drcnutí batohu na zem (cca z 20 cm) se notebooku v neoprénovém pouzdře oznobil roh. Taky se po čyřech letech začíná loučit baterka, ale to se dalo očekávat.
Je fakt, že do svého současného Thinkpada jsem zamilovaná, ona hořčíková case, maličkej, lehoučkej, matnej displej a rychlejší než moje konfigurace v práci (Pentium 4 3GHz, 2GB RAM, což by papírově mělo být silnější), ale hlavně... je to tablet!
Pro kreslení nedostižný... průzkumy a rozbory se mi nikdy nedělaly tak snadno
On je fakt, že nebýt to tablet, tak o novém drobkovi sním ještě nějaký čas, není zvláštní důvod proč se zbavovat té Toshiby. Ta je o půl kila těžší, větší a na baterku vydrží polovinu, takže ne že bych si nepolepšila i tak, ale... tablet, no
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 26.05.2010 12:06
Pietro - ano, to znám! Sice ne s nb, ale znám! Mám teorii, že při nefunkčnosti čehokoliv ze sebe pouze musíš udělat odstatečného blbce, aby to fungovat začalo (viz. můj isic, který - i před svědky - odmítal běžně fungovat a nepípal mi vstupy do pc učebny ani obědy, ale sotva jsem se dostavila na IT oddělení, fungoval jedna radost - a pak vždycky zase přestal, náklus k IT - fungoval, po odchodu přestal...).

Mám Asus, jednou přestala jít vypalovačka (a to jsem ji nepoužívala skoro vůbec), ale vlezlo se to ještě do záruční lhůty, mám trochu problémy se záhadně fungující wifi (i přes výměnu často vypadává a doma - půl metru od routeru - mi drze tvrdí, že nemá signál), ale jinak jsem spokojená, přežil i pád na zem.
Ségra měla jako první Acer a zařekla se, že už nikdy - zase problémy s vypalovačkou ještě v záruční době a na reklamačce jí ti jejich "odborníci" vymazali kus softwaru, takže se pak - i před tvrzení nb, že je vše ok a je na netu - fakticky na ten net nedokázala připojit (a to samé provedli i bratránkovi, takže to nebyl jen jeden případ).

Pokud jsem něco napsala špatně, moc se mi nesmějte, pamatujte, že jsem laik, který na to má lidi .
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 26.05.2010 20:05
P.M.d.A. ta Toshiba je moc pěkná, i copmaq, ale já mě se líbí, když je ta klávesnice celá jednobarevná.

Albert mi doporučoval Asus netbook, ale měli by teda mít dobré i notebooky, že? Mě se totiž teď hrozně líbí tenhle http://www.alza.cz/asus-a52f-sx040v-d169473.htm aj už si nepamatuju, jak se přepisuje ten odkaz
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 26.05.2010 20:37
Ten Asus je na pohled fakt moc pěknej, ale konfiguraci má stejnou jako ta moje Toshiba (v ElectroWorldu teď za dvanáct a měli tuším i celostříbrnou) a já bych teda kvůli barvě asi přes dva tisíce navíc neutratila, ale samozřejmě je to na tobě, jaké máš možnosti. Jenom bych měla u té lesklé černé strach, že se to ošmatá
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 26.05.2010 20:51
ASUSe mám (3 a půl roku starýho), spokojenost.
Dítě má lesklej černej počítač a má to otlapkaný, ale stačí to občas otřít (ona se takovými podružnostmi poslední dobou nezabývala). Jako když se leští nábytek - dejchnout a otřít papírovou utěrkou nebo kapesníčkem.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 26.05.2010 20:59
Já jsem docela překvapená, že baterka těmhle notebookům vydrží tak málo, většinou až 3,5 hodiny, ale mě to přijde maličko

A co pro kupce obnáší to, že je bez operačního systému? Ten se potom musí nějak dokupovat?
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 26.05.2010 22:09
Buď ho koupíš zvlášť, nebo když máš multilicenci, tak můžeš použít tu (asi ne tvůj případ) nebo na to můžeš dát zadarmo Linux...
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 26.05.2010 23:15
Alberte, prosím tě, mám tu článek o HP lini na FF od Affaiy, který by potřeboval uveřejnit na Potterwebu; Aff mluvila s Arlondií a ta jí řekla, že nějak zařídí práva, ale to se Affaie zdá jednak zdlouhavé a druhak to nechce nijak extra řešit; můžu ti ten článek někam poslat k uveřejnění?
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 27.05.2010 19:26
Tak mi ho pošli na mail albert.zweistein ve zdejší doméně.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 27.05.2010 22:22
Zasláno, díky velkomožné.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 28.05.2010 09:14
Vyplesknuto.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 01.06.2010 11:35
Albert Zweistein napsal(a):
Tipnul bych si na zdroj. Nový stojí kolem tisícovky a navíc se dá relativně bezpracně vyzkoušet, jestli je to opravdu ono.Alberte, prosím prosím, mohl bys mi přece jenom říct, jak se to dá vyzkoušet? Ono to včera zase začlo a dneska jsem opět startovala na sedmnáctý pokus
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 01.06.2010 15:50
No, vyzkoušet se to dá tak, že se dohodneš se servisákem, že ti ho (třeba proti záloze) do toho tvého stroje půjčí.
Ony jsou do stolních počítačů zdroje v podstatě všechny standardní, na skladě ho určitě mají a když ho nakonec nenechají tobě, snadno ho uplatní jinde. A jeho výměna taky nijak extra pracná není - pár šroubků, pár kabelů na konektorech.
A hlavní podstata relativní "bezpracnosti" takového pokusu se zdrojem je především v tom, že se nic softwarového (ani systém, ani data) nepřeinstalovává, neznovunainstalovává, neznovunastavuje apod., na rozdíl od (třeba "zkusmé") výměny základní desky.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 01.06.2010 16:10


Ještě blbá otázka. Stojí mi tu takhle vedle sebe dva stolní počítače. V tom druhém je zdroj nový (díky Tobě - akce Kostax - ale tamten starý aspoň měl tolik slušnosti, že vybouchl zodpovědně úplně). Jsem schopna provést výměnu a zkoušku sama nebo se o to nemám ani pokoušet a mám radši počkat, až se mi pozítří vrátí auto s řidičem a svěřit to odborníkům?
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 01.06.2010 16:55
Myslím, že by ses sama o manipulaci se zdrojem pokoušet neměla. Stačí někde otočit nebo zaměnit konektor (ne že by to při troše násilí nešlo zastrčit nesprávně), a...
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 01.06.2010 17:10
... definitivní odchod do věčných lovišť. V lepším případě jenom počítačův. Chápu, svěřím odborníkům. Ještě jednou děkuju
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 04.06.2010 02:45
Ahoj, omlouvám se za rušení v tuto nekřesťanskou hodinu, ale - přestaly mi na notebooku fungovat obě myši! Občas se některá chytí, ale jsou obě celkem nové, jedna z nich dokonce mladší měsíce, a tak je divné, že by se obě rozbily, když doteď sloužily jak hodinky. Proud do nich ale jde a svítítka svítí, takže mi připadá, jako kdyby je prostě systém neviděl - na jiném notebooku jdou. Mám Ubuntu. Můžu s tím něco dělat? Teda, můžu s tím něco udělat dřív, než mi přestane fungovat i touchpad a budu si muset jít hodit? Nedávno se mi podobným způsobem zbláznil mobil a začínám mít podezření, že je to magnetismem z mých rukou.
Edit.: a dělá to asi rolovátko! Vždycky se mi to zasekne při rolování.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 04.06.2010 10:45
Dostaljsem se k PW až ted, a začnu obligátní otázkou:
Jaká změna (nastavení, aktualizace, výměna čehosi) předcházela počátku těch záseků?
Ty myšky mají konektor USB nebo kulatej PS/2? Máš doma (a zkoušela jsi) myš s tím opačným typem rozhraní?
Jestli je to USB: co jiná USB díra, a jak v té samé díře fungují jiná USB zařízení (flashka apod.)?
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 04.06.2010 22:26
Tak jsem na to šla metodou pokusů a jiných experimentů, a problém je v myších (jsou US, řekla bych. Zejména u té nové je podle mě potíž v rolovátku, když ho použiju, tak se mi myš kousne a utrum. Pomáhá povytáhnout rolovátko za tu gumu, co je na něm přidělaná. Teď medituju, jestli mi stojí za to vzít šroubovák a pokusit se to spravit (myslím, že kdybych to něčím podložila...), nebo jestli se na to mám vykašlat a koupit novou (účtenku pochopitelně nemůžu najít). Asi zkusím obojí, bez rolovátka můj život nemá smysl. no dobře, zatím to zvládám.

Díky moc za reakci, včera jsem byla tako jako ve stresu - to víte, tyhle věci se zkazí vždycky, když jste v presu. A mám podezření, že ve stresu vyzařuju nějaký negativní vlnění, a proto se mi všechno rozbíjí. Minule mobily a mobilní připojení na web, včera všechny myši v domácnosti.

sakra, už zas. Já si zvykla rolovat, když chci odeslat příspěvek, a teď se mi to mstí.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 08.06.2010 08:03
Alberte, prosím prosím, já vím že jsem otravná jak svítiplyn, ale jak jsem tu minulý týden neměla manžela s autem, tak jsem se nedostala s nestartujícím počítačem do opravny a co je horší, povedlo se mi utratit peníze na nový počítač, ale zjistila jsem při té příležitosti jednu věc - když dám počítač na noc do úsporného režimu, ráno se zatím probouzí bez problémů na první pokus.

Takže dva dotazy:
- ubližuju nějak počítači tím, že ho nevypínám, ale jenom uspávám? Z mého pohledu to splňuje požadavky, tj. nehučí
- zadělávám si na průser, že pokud se probuzení nepovede, něco se pošmoulí při případném následném startu (vypnutí a zapnutí vypínačem) kvůli standartnímu neukončení Windows?

Díky předem
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Alberte Zweisteine, pomoc! - 08.06.2010 10:47
Předpokládám, že to uspání je tzv. "uspání do paměti", při kterém část stroje i nadále žije. Ne "uspání na disk", při kterém se počítač v podstatě vypne, ale s uloženým rozpracovaným stavem, takže taky nabíhá i po znovuzapnutí zpátky tam, kde skončil.
Uspáním do paměti počítači neubližuješ, má jen minimální spotřebu. Ostatně všecky moje počítače se nevypínají nikdy, což značnou měrou přispívá k jejich dlouhověkosti.
Ovšem stav totálního vypnutí elektriky při "uspání do paměti" se samozřejmě rovná výpadku elektriky uprostřed práce. Protože ale ten tě taky může potkat kdykoliv, jistě jsi na to připravená a pravidelně zálohuješ
Nepovažuju ale za pravděpodobné, že bys v důsledku té závady, kterou máš, stroj neprobudila z uspání. On je v té době skutečně de facto zapnut, zatímco ty máš problémy při náběhu proudu.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.


<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 Následující > Konec >>


 
 

 
Tento web je provozován soukromou osobou
a nevztahuje se na něj Nařízení GDPR