'; ?> Potter Web CZ/SK - Harry Potter Fans - Živá Blu-ray projekce Prince: odpovědi tvůrců
Error creating feed file, please check write permissions.

Potter Web CZ

Harry Potter Fans


Úvodní stránka

Bleskovka

Příležitost pro všechny výtvarníky!
Umíte kreslit? Chcete svá díla zveřejnit a ještě mít možnost získat pěkné ceny? Pak klikněte sem

Hlavní výběr

Úvodní stránka
Novinky
SPOILERY 7.kniha
Knížky
Herci
J.K.Rowling
Galerie
Stáhněte si
Doporučené odkazy
Návštěvní kniha
Napište nám
Soví pošta - diskuse
Příčná ulice - burza
Archiv diskuse hp.cz
Archiv diskuse FMS

Potter Web Menu

Náš tým
Naše ikonka
Akce
Newsletter
Magazín Pottered
Potter Povídky CZ
Budeč

Přihlášení

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
 
Chci se zaregistrovat!
Zapomněla(a) jsem heslo

Oko Velkého Bratra

Tvoje IP adresa:
3.235.172.123

Prohlášení

Potter Web CZ is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.

Veškerá práva ke zde zveřejněným autorským článkům vyhrazena.
Články není  dovoleno přebírat bez souhlasu redakce a bez uvedení původu "potterweb.cz".

Tato stránka používá pouze vlastní technické soubory cookie, nutné pro její fungování.
Používáním této stránky souhlasíte s používáním souborů cookie.

Naše ikonka

Budeme rádi, když na svých stránkách umístíte tuhle naši ikonku s odkazem na www.potterweb.cz/web/
Potter Web CZ
Návod na vložení ikonky je zde.

 

Živá Blu-ray projekce Prince: odpovědi tvůrců

| Tisk |  E-mail
Novinky  ->  HP a Princ dvojí krve - film
Příspěvek přidal(a) Sohaj   
neděle, 13 prosince 2009, 01:52

První BD-Live projekce (navíc s Harrym Potterem) je za námi. Před zahájením projekce došlo k jedné výrazné změně. David Yates dostal chřipku (přejeme brzké uzdravení) a po boku Dana Radcliffa usedl producent David Barron. 

Přeložené úryvky z odpovědí naleznete v článku.

 

 

Díky serverům Twitter a SnitchSeeker, které přinášely souběžný on-line zápis odpovědí Dana a Davida vám tak téměř bezprostředně můžeme poskytnout přeložené úryvky odpovědí. Předem se omlouvám za případné chyby. Moc mi to už nemyslí:)

Takže, co zaznělo během projekce:


Dan Radcliffe poznamenává, že je to vůbec první Blu-ray film, který vidí.

Nejoblíbenější scéna Dana Radcliffa: pronásledování Harryho drakem v Ohnivém poháru. Pro Davida je nejlepším momentem scéna s nemrtvými.

Dan by užil neviditelný plášť k vyloupení banky (vtip:)) a dalším nezbednostem.

Odbočka ke kriketu: po Anglii je Danovým oblíbeným týmem Indie. Též mluví o americké NFL, kde je fanouškem týmu New York Giants.

Dan říká, že je to poprvé, co vidí Prince od premiéry. Tvrdí, že je hrozné vidět se ve filmu.

O Felix Felicis: Dan by ho užil v opravdu vhodný okamžik.

O Jimu Broadbentovi (Křiklan): velmi tichý a plachý, když není na place. Oceňuje však jeho práci, zejména jak se popral se svým smutkem (myšleno, jak se vypořádává s onou vzpomínkou).

Dan prozradil, že on a Harry jsou si podobní ve zvědavosti, v lásce k přátelům atd. Dále prozradil, že postava Harryho nepřijme žádnou z Danových vlastností.

Během scény v úvodu v Křiklananově domě Dan a David společně prohlašují, jak je tato scéna pěkně udělaná, protože krásně zachycuje svět magie.

Dan zmiňuje, že mají s Rupertem dohodu, že pokud má jeden z nich narozeniny a nejsou poblíž sebe, nebudou si dávat dárky.

K Alanu Rickmanovi (Snape): David tvrdí, že se mu na něm líbí jeho pohled (či obočí), Dan má rád jeho suchý smysl pro humor.

Dan prozradil, že zbožňoval profesora Lupina, coby učitele obrany černé magie. 

O Bellatrix: Dan si myslí, že dokáže vypadat jak dítě, tak i jako ďábel. David dodává, že když se jí podíváte do očí, cítíte, jako by se v ní probouzel hněv.  

Tom Felton začal natáčet Relikvie koncem léta. On a Dan se stali dobrými přáteli díky Tomově přítelkyni, Jade, která je jednou z nejlepších Danových přátel.

Na otázku zda se Dan připojí na Twitter (jestli si tam zřídí účet) odpověděl, že ne. Nicméně dodává, že se mu líbí myšlenka být takhle v kontaktu s fanoušky a zformulovat myšlenku do 140 znaků považuje za výzvu.

Dan a David hovořili o kachličkách, které má v pokoji sirotčince Tom Raddle. Dodávají, že přesně takové jsou i na Ministerstvu kouzel.

Na otázku, kdo je lepší učitel lektvarů odpověděl Dan, že Křiklan i kvůli nedobrému vztahu mezi Harrym a Snapem.

Dan poznamenal, že zatímco postavy Rona a Křiklana jsou na plátně plné života, mimo kamery jsou spíš tišší. 

Oba hovoří o Hero Fiennesovi, který ztvárnil mladého Toma Raddla, a že se jedná o synovce Ralpha Fiennese.

K famfrpálu Dan prozradil to, že ač se jedná o let Londýnem nebo únik před drakem, všechno se odehrává před zeleným pozadím (green-screen G-stage), takže bolest je ve všech případech stejná. Hřiště je tak celé jen CGI.

K Relikviím Barron prozradil, že natáčení skončí koncem jara či začátkem léta. Pak bude následovat střižna a post produkce. Práce je tak na celý další rok.

Barron prozradil, že skutečný máslový ležák se bude prodávat v zábavním parku na Floridě a chutná opravdu dobře.

Dan prozradil, že nemá možnost se vyjadřovat k jeho kostýmům. Jak jdou filmy za sebou, jsou studenti v Bradavicích vidět míň a míň v robách.

Dan dále prozradil, že role v divadelní hře Equus mu dala více sebedůvěry.

K budoucí práci ve filmu Dan prozradil, že je to ještě daleko, a že teď má před sebou studium.

Oba poznamenávají, že zbožňují scénu ve Velké síni, když si k nim přisedne Luna ve lvím kostýmu. Její herecké kvality jen zvýrazňují onu scénu. Navíc onen kostým si Evanna navrhla sama. Šikulka:)

K polibku Rona a Levandule Dan poznamenal, že v ten den ztratil všechnu svou profesionalitu. Celý den si z Ruperta utahoval a vtipkovali spolu celý den. Řekl, že Matt Lewis si ho pro změnu dobíral ve Fénixovu řádu, když se měl líbat s Cho.

Jejich nejoblíbenější postavou z rodiny Weasleyů je Ron.

Britští herci, kterým se nepovedlo dostat do filmu, ač to chtěli: Jude Dench, Helen Mirren, Daniel Craig, Juliet Stevenson.  

Doupě je stísněné a celé nakřivo.

Dan prozradil, že nejsnazší scény k natáčení, jsou akční scény, protože se do nich může sám pustit. 

Dan a David prozradili, že pět herců bylo potvrzeno pro natáčení epilogu: Dan, Rupert, Emma, Tom, Bonnie.

Oba prozradili, že jejich nejoblíbenější záporák je, samozřejmě, Voldemort.

Dan prozradil, že když umřel Richard Harris, původní představitel Brumbála, tak jen plakal a plakal.

Danovou nejoblíbenější lokací je atrium na Ministerstvu kouzel. Pro Davida je to naopak společenská místnost Nebelvíru se všemi těmi detaily.

K otázce, kdo je víc otravný (zda Colin nebo Levandule), oba odpověděli, že Colin je roztomilý, ale Levandule je trochu ztřeštěná.

Dan ke scéně mezi Dracem a Harrym v umývárně poznamenal, že to bylo jako hrát si na „cowboye a indiány“.

Dan řekl, že během natáčení zlomil 7 hůlek. Devon Murray dokonce 8 a rekordmanem je David Thewlis s 12 zlomenými hůlkami.

Dan prozradil, že dostat se do Mrzimoru by bylo pěkné, ale i bezradné. Pro něj je tím správným místem Nebelvír.

Davidovou oblíbenou rostlinou by byla mandragora. Pro Dana je to naopak Ďáblovo osidlo, které shledává docela zábavným.

David uvedl, že kdyby nebyl Hagrid takový samotář, nemusel by se ujmout Aragoga, nebyl by pohřeb a Harry by se nedostal ke vzpomínce.

Otázka, jaké vzpomínky by si chtěli uchovat: Dan řekl, že určitě první den ve škole a vlastně i všechny ostatní vzpomínky. Aspoň by se mu nestalo, že by na něco zapomněl.

Dan prozradil, že byl jediný, kdo řekl Gary Oldmanovi, že Sirius zemře. Když pak Dan truchlil nad Brumbálovým tělem, prozradil, že ho stálé tahání Michaelova obličeje rozptylovalo.

Na otázku proč Harry vypadá smutně po téměř celou dobu, odpověděl David, že Harry není smutný, ale tváří se vážně a stále je obklopen nějakým štěstím.

Nápoj, který Brumbál pije v jeskyni je něco jako mléčná voda (mlečný mix) a pěna vycházející z Rupertových úst je vlastně vaječný bílek.

Kenneth Branagh Danovi prozradil, že aby se naučil na plátně plakat, měl by užívat dráždidlo na oči. Oči tak budou správně napuchlé.

Porovnání reakcí na úmrtí Siriuse a Brumbála: v případě Brumbála byl Harry jakoby nestranný divák (náhodný kolemjdoucí) a nemohl křičet bolestí. Zatímco v případě smrti Siriuse byl Harry uprostřed bitvy. S tím taky souvisela jiná reakce.

Dan prozradil, že Michael Gambon ještě nezačal natáčet scény pro Relikvie.

Brumbálův pohřeb NEBUDE v Relikviích, a to i přesto, že se neobjevil v Princi. Byla to velká debata mezi producenty a Stevem Klovesem, ale nakonec usoudili, že by ve filmu bylo příliš mnoho konců. 

Co se týká všemožných fám a špatné publicity kolem Dana: snaží se to brát s humorem, nezatěžovat si tím hlavu a mít kolem sebe přátele.

Dan říká, že mu budou chybět přátelé, které si udělal během natáčení a doufá, že se s nimi bude moci vídat i po skončení natáčení Harryho Pottera. 

Pro Dana je nejlepší Fénixův řád, zejména díky scénám s Gary Oldmanem.

Snape by byl dle Davida a Dana lepším mistrem v lektvarech než Křiklan i díky tomu, že "napsal" knihu lektvary podle Prince dvojí krve.Tak to je snad vše. Jak jste možná postřehli, část úryvků se zde chronologicky objevuje za sebou, jak se postupně objevovaly dané scény. Zbylá část úryvků je pak od diváků. Není vyloučeno, že se nedočkáme i audio verze;) Děkuji za pozornost a snad vás aspoň něco z toho zaujalo. Mě osobně nejvíc dostala Danova reakce na úmrtí Richarda Harrise.

A ještě přidám odkaz na Twitter: ZDE.


AKTUALIZACE: Zvukový záznam (v angličtině) z projekce ke stažení ZDE nebo ZDE.


Zdroj: SnitchSeeker, Twitter 
 


Komentáře
Šohaj
Autor: Jája Datum: 2009-12-13 08:19:13
To nechápu, proč nám děkuješ? My děkujeme za hodiny času, co nám věnuješ, abychom si mohli počíst. :) Mimochodem - ty musíš mít na krku obraceč času, to není jinak možný, fakt.Jak bys jinak všechno stíhal? Bakalářka, předtermíny, práce, Potterweb...Nebyl jsi v minulém životě Hermiona? :grin  
 
Jinak k článku...těžko říct, co si vybrat jako nejzajímavější. Vždycky potěší a obohatí pohled "do zákulisí". 
 
Díky ;)
Pro Šohaje
Autor: Rybba Datum: 2009-12-13 11:55:09
Díky díky...uff, mě to dalo práci jen přečíst, teďka, když si představím, žes to musel přeložit..., no klobouk dolů teda (škoda jen, že žádný nemám :cry
 
Mě nejvíc zaujalo to, že David Thewlis dokázal zlomit 12 hůlek, to je snad nemožné :grin . Jak se mu to probůh povedlo, to by mě moooc zajímalo :p .
Autor: vanguard Datum: 2009-12-13 14:42:06
Jůfanečky...parádní věc děláš dobrou práci, Šohaji, to zas máme materiálu. 
David Thewlis to je sice výborný herec ale teda láme hůlky jednu za druhou. Být kouzelníkem, tak se z toho musí zbláznit, co půl roku nová hůlka kurnikšopa práce. "Hůlka si vybírá kouzelníka, pane Lupine!" a která hůlka by si pak vybrala kouzelníka, co ji hned za chvíli zlomí. :)  
Snape je sice lepším mistrem lektvarů, ale Křiklan je zase lepší učitel lektvarů. S Danem se shoduju na tom, že nejlepším filmem je Fénixův řád... nikoli však nejlepším DVD oC.
Autor: Anonym [90.176.24.17] Datum: 2009-12-14 19:31:19
neživí, ne nemrtví :) ale to je detail tohle prelozit muselo byt teda neco!!Díky, já bych se k tomu jinak trebas vůbec nedostala a to nejenom proto ze mam uplne strasnou anglinu :grin :grin
Lil
Autor: Anonym [92.62.224.5] Datum: 2009-12-14 22:32:49
Úžasná práce, Šohaji! Poklona před tvými schopnostmi a souhlasím s Jájou, třeba jste s Hermionou příbuzní a ani to nevíte. Anebo jsi kouzelník a tajíš to před námi :p Jinak, co se týče článku, mě nejvíc pobavil Lupin s 12 zlomenýma hůlkama :grin . Taky jsem přemýšlela, jak by to řešil být kouzelníkem :grin . A Dan mě překvapil, když se zmínil, že obrečel smrt Richarda Harrise.  
A souhlas s Vanguard, Snape neměl v lektvarech konkurenci, ale jako učitel za moc nestál :) .
Snape vs. Křiklan
Autor: Vesemir Datum: 2009-12-14 23:04:00
Vypíchnu jen téma, který mě samotnýho nedávno hlodalo... 
 
Já se nesmířim s argumentem, že Snape dosáh většího mistrovství v lektvarech než Křiklan, jen na základě pár čáranic do učebnice. Jasně, experimentoval, udělal dost zajímavejch objevů, což je v každý vědecký disciplíně normální. Ale viděl někdo Křiklanovu učebnici nebo jeho poznámky ?!? Podle mýho sou tihle dva minimálně srovnatelný, patrně každej vyniká v jinym odvětví lektvarů, ale rozhodně Snape neni lepší. 
 
Jenže málo platný, Bradavice sou škola a ne výzkumnej ústav (tam by se asi Snape dokonale realizoval). Učitel, kterej nesnáší lidi, má docela problém. 
 
Takže otázka Křiklan vs. Snape je jasná...
Autor: Anonym [62.129.63.202] Datum: 2009-12-15 15:06:18
Nevím. Není žádné odvětví lektvarů, aspoň v knihách nejsou děleny, pokud sis všiml, oba dva jsou v lektvarech dobří, srovnávat se to nedá, jelikož Křiklan sice nic moc nepředved, ale musí být dobrý, jinak by se do Bradavic poprvé nedostal. Křiklan bude také zběhlý v černé magii, stejně jako Snape (odkaz na vědomosti o viteálech). Ale vzhledem k postavám, co z nich vyzařuje, bude Snape zběhlejší.
Autor: Anonym [62.129.63.202] Datum: 2009-12-15 15:08:00
A dodám, že není pravda, že by Snape nesnášel lidi. Měl by sis jeho příběh prohlédnout detailněji.
kix
Autor: Anonym [88.100.191.15] Datum: 2009-12-16 16:46:40
Prej neviditelný plášť na vyloupení banky... :grin 12 hůlek mě taky dostalo. Celé to ale bylo velmi zábavně udělané. Žádne zdlouhavé kecy. Jinak skvělý překladatelský výkon!

Komentáře vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

< Předch.   Další >
Tento web je provozován soukromou osobou
a nevztahuje se na něj Nařízení GDPR