'; ?> Potter Web CZ/SK - Harry Potter Fans - Velký rozhovor s Davidem Yatesem
Error creating feed file, please check write permissions.

Potter Web CZ

Harry Potter Fans


Úvodní stránka

Bleskovka

Příležitost pro všechny výtvarníky!
Umíte kreslit? Chcete svá díla zveřejnit a ještě mít možnost získat pěkné ceny? Pak klikněte sem

Hlavní výběr

Úvodní stránka
Novinky
SPOILERY 7.kniha
Knížky
Herci
J.K.Rowling
Galerie
Stáhněte si
Doporučené odkazy
Návštěvní kniha
Napište nám
Soví pošta - diskuse
Příčná ulice - burza
Archiv diskuse hp.cz
Archiv diskuse FMS

Potter Web Menu

Náš tým
Naše ikonka
Akce
Newsletter
Magazín Pottered
Potter Povídky CZ
Budeč

Přihlášení

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
 
Chci se zaregistrovat!
Zapomněla(a) jsem heslo

Oko Velkého Bratra

Tvoje IP adresa:
34.229.119.176

Prohlášení

Potter Web CZ is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.

Veškerá práva ke zde zveřejněným autorským článkům vyhrazena.
Články není  dovoleno přebírat bez souhlasu redakce a bez uvedení původu "potterweb.cz".

Tato stránka používá pouze vlastní technické soubory cookie, nutné pro její fungování.
Používáním této stránky souhlasíte s používáním souborů cookie.

Naše ikonka

Budeme rádi, když na svých stránkách umístíte tuhle naši ikonku s odkazem na www.potterweb.cz/web/
Potter Web CZ
Návod na vložení ikonky je zde.

 

Velký rozhovor s Davidem Yatesem

| Tisk |  E-mail
Novinky  ->  HP a Princ dvojí krve - film
Příspěvek přidal(a) Sohaj   
úterý, 14 července 2009, 13:28
Premiéra šestého dílu Harryho Pottera už je mohutně klepe na dveře a s tím taky roste počet rozhovorů se všemi lidmi, kteří se významně podíleli na jeho vzniku. Server ComingSoon.net tentokrát udělal velký rozhovor s režisérem Davidem Yatesem. V rozhovoru se Yates zmiňuje i o tom, jak se dostal k režiji posledního dílu, resp. dvou dílů, či jak probíhá samotné natáčení Relikvií smrti. Podle všeho by nátáčení mělo probíhat do jara 2010.

David také vysvětluje proč do filmu přidali útok na Doupě: "Měli jsme pocit, že je ve filmu hodně humoru a potřebovali jsme nějaký náznak nebezpečí. Chtěli jsme také upozornit diváky na to, že svět mimo Bradavice není zrovna bezpečným místem."

Celý rozhovor najdete zde.

AKTUALIZACE: Pokusil jsem se přeložit část rozhovoru do češtiny (zatím zhruba třetina článku). Předem se omlouvám za případné chyby, místy to šlo ztuha. Když bude zájem, dodělám i zbytek.

Když byl David Yates ohlášen jako režisér pátého filmu Harry Potter a Fénixův řád, jen pár lidi v Americe ho znalo, ale v Anglii měl na svědomí několik televizních show, včetně originálního dramatického seriálu „State of Play“. Přesto to však byl odvážný tah producentů Davida Heymana a Davida Barrona jít do této série s Yatesem, ale to se zjevně vyplatilo, což dokazuje i jeho jmenování, coby režiséra, na zbývající díl, resp. dva díly.

Mezitím však šestá díl HP a Princ dvojí krve ve středu dorazí do kin a oproti svému předchůdci je tento díl podán lehčí formou, Smrtijedi způsobují chaos v okolním (mudlovském) světě, zatímco Harry, Ron a Hermiona se zapojují do řešení vztahů mezi teenagery, které jsme i my museli řešit, když nám bylo 15 nebo 16 let.

Slyšeli jsme spoustu pěkných věcí na Yatesovu adresu od jeho mladých herců na tiskové konferenci téhož dne a ComingSoon.net byl rád, že si mohl ověřit, že jsou pravdivé, když jsme pohovořili s člověkem, který je zodpovědný za závěrečnou polovinu knižní série JKR.

ComingSoon.net: Před pěti lety jsem se setkal s producentem Davidem Heymanem a hovořili spolu o čtvrtém dílu - tedy ještě předtím, než jste byl jmenován režisérem pětky – a tvrdil, že je možné, aby jeden režisér natočil závěrečné díly, protože se fáze přípravy filmu a post-produkce překrývají. Vám se nějak podařilo udělat čtyři filmy za sebou. Tlačili na vás po přečtení sedmého dílu, abyste zůstal i na poslední díl?

David Yates: Vyvinulo se to jednoduše. Protože práce na pětce šla velmi dobře. Všichni jsme odvedli dobrou práci a oběma Davidům (producenti) se pátý díl líbil, a tak ještě před tím, než pětka šla do kin, mi řekli, že bych měl natočit i šestku. Měli jsme na toto téma rozhovor. Řekli: „My bychom byli rádi, aby si udělal i šestku, ale můžeš z toho udělat komedii?“ Připadal jsem si jako jeden z těch herců snažící se dostat práci. „Umíš jezdit na koni?“, „Umíš udělat francouzský přízvuk?“ Pověděl jsem: „Samozřejmě můžu z toho udělat komedii!“ Zbožňuju komedie, a tak jsme začali pracovat na šestce. A asi tak v polovině natáčení za mnou přišli a povídají: „Víme, že to zní nemožně, je s tím docela sousta práce, ale mohl by si zůstat i na sedmý díl?“ Budete se muset zeptat jich, proč mě tady chtěli.
  

CS: Vzpomínám si, že když jsem se poprvé setkal s Alfonsem (Alfonso Cuarón), někdo se ho zeptal, zda by šel do dalšího Harryho filmu. Zatvářil se šokovaně, jako by říkal: „Jak bych já vůbec mohl přemýšlet při dalším filmu?“

Yates: Jo, já vím, je to těžké. 

CS: A tak šel a natočil „Children of Men“ (Potomci lidí), což je pravděpodobně ještě tvrdší oříšek.

Yates: Můj bože, to ano! (směje se)

CS: Jak pokračuje práce tam venku? Pro sedmý díl, natáčíte scény pro obě části najednou, nebo první natočíte první část a pak druhou? 

Yates: Snažíme se dokončit jednu část a začít druhou, ale kvůli dostupnosti herců natáčíme i scény pro druhou část sedmého dílu, i když děláme aktuálně první část. Řekl bych, že máme natočeno 10% druhé části a 85% první části. Jde to skvěle. Už natáčíme pět měsíců. S natáčením bychom měli skončit na jaře příštího roku, což je ještě dlouhá doba pro natáčení. Vypadá to docela odlišně, než co jsme dělali doposud a cítím se i trochu nervózně. Chci, aby to bylo epické. Nikdy jsem nedělal film, jako je druhá část Relikvií. Má to spoustu velkých kousků, a to je důvod, proč jsem tak nadšený z této práce.

CS: A co všechny tyto nové lokace? Když uvážíme, že prvních šest filmů se odehrávalo na stejném místě v Bradavicích se stejnými dekoracemi a oblečením.

Yates: Jo, jo, tentokrát jsme víc na cestách a až pak se vrátíme do Bradavic, ale rozdíl je v tom, že sebou máme různé krámy. Proměňuje se to tam na Stalingrad?, což působí opravdu strašidelně.


CS: Opravdu se chystáte vyhodit do vzduchu Leavesden Studios, až v něm budete hotovi? (pozn. Jedná se o filmové ateliéry, něco jak je u nás Barrandov)

Yates: (směje se) Nejsem si jistý, jestli by z nás měli radost, kdybychom to udělali, ale až budeme končit, tak pravděpodobně zaneřádíme polovinu studia. Pořád říkám, že tyhle věci se musí dělat ve velkém. Musíme odejít ve velkém stylu.Zdroj:
comingsoon, mugglenet

 
 


Komentáře
jestli
Autor: Radis_cz Datum: 2009-07-14 14:29:23
Jestli nekdo OPRAVDU vite, jak je to s tema titulkama..tak to sem napiste. Ja osobne nevidim duvod proc by titulky mely jit jen ve 2 kinech v Praze. Minuly rok sem byl ve VC Andel na Fenixove radu a byl normalne s titulkama...Napiste to sem + zdroj kde berete ze to bude jen ve 2 kinech...
Radis_cz
Autor: Sohaj Datum: 2009-07-14 15:07:53
http://www.ufd.cz/?ID=2912&basket=37658e72d6c402e863073348f99a5ac6 
 
Jinak ůodle tohoto plánu mají být 3 titulkované kopie. Dvě jsou určitě v Praze (Slovanský dům a VC Anděl), ale kde je ta třetí, tak to je mi záhadou :? Obvykle jedna bývá eště v Brně, ale tentokrát je tam jed dabing.
pro Radis
Autor: Rybba Datum: 2009-07-14 15:12:18
na CSFD jsem to četl v komentářích... :roll
Autor: Rybba Datum: 2009-07-14 15:15:19
teda v diskusi, už blbnu, no Sohaj to našel přesně, třetí by měla být někde na Moravě, ale kde to je... :roll
diky
Autor: Radis_cz Datum: 2009-07-14 15:48:46
thx...takze chodim do spravnyho kina :grin :grin :grin
Autor: Sohaj Datum: 2009-07-14 15:51:54
Radis_cz: Me too 8)
Blaster
Autor: Anonym [88.103.97.211] Datum: 2009-07-14 16:24:19
Chodiím do Olympie, četl jsem, že je to po Slovanksým domě druhý nejnavštěvovanější kino. No a je tu jen dabing. To je na nic
ludo
Autor: Anonym [79.127.160.7] Datum: 2009-07-14 17:49:43
Pěknej článek, ale nebylo by tam něco v češtině? Moc mi toho neřekl.
ludo
Autor: Anonym [79.127.160.7] Datum: 2009-07-14 17:53:34
jinak titulky jsou i v Brně Olympii http://www.palacecinemas.cz/
ludo
Autor: Anonym [79.127.160.7] Datum: 2009-07-14 17:54:26
Pěknej článek, ale nebylo by tam něco v češtině? Moc mi toho neřekl.
Autor: Anonym [90.180.19.190] Datum: 2009-07-14 18:33:42
v cinestaru to je asi 8 mest tze 8 multikin hrajou jen dabing takze mi v lbc mame smulu demence zase zvitiezila a tak si poslechnem nejakyho kotka
Autor: Sohaj Datum: 2009-07-14 19:11:57
ludo: kdyby byl zájem, můžu zkusit sem hodit toho víc. Jinak v rychlosti: Yates mimojiné odpovídá i na to, jak se mu pracuje se scénaristou Stevem Kloves či jak se bavili při některých scénách, např. scéna, kdy Ron sní těch pár buchet byla improvizovaná apod:)
Autor: KARLOs Datum: 2009-07-14 20:32:57
Ten překlad by bodl... Ségra na tom s anličtinou není nejlíp a já sem líný jí to překládat.... Nehledě že já sám raději čtu české texty.... 
Tohle prostě musím tomuhle webu vytknout - že nepřekládá rozhovory... Vím, že je to na delší lokty, ale tak zase takový, jako je tenhle by se oplatil myslím i vícero lidem...
KARLOs
Autor: Sohaj Datum: 2009-07-14 20:37:17
Jop, výtky přijímám ;) Bohužel v době článku jsem byl v práci a nebyl zkrátka na všechno čas. Ale zkusím přes noc na tom zapracovat:)
Autor: Anonym [88.208.89.22] Datum: 2009-07-14 20:57:08
http://www.stream.cz/video/329103-harry-potter-a-princ-dvoji-krve video v češtině
Autor: Ginny Datum: 2009-07-14 21:30:05
Já mám raději dabované potterovky, titulky bych v tom fofru nestíhala číst a nechci o něco přijt... :p
Isidar
Autor: Anonym [88.146.11.79] Datum: 2009-07-15 08:09:18
nápodobně, potrpím si většinou na filmy v původním znění s titulky, ale potterovky zásadně česky :p :)
Autor: Anonym [81.0.253.29] Datum: 2009-07-15 15:57:31
jak se vám můžou líbit filmy o HP s dabingem? bože ten Kotek je příšernej a navíc originál je vždy lepší. Viděla jsem to s dabingem a můžu vám říct, že to byl horznej zážitek brrr...už nikdy
Autor: Anonym [217.196.217.4] Datum: 2009-07-15 16:15:04
v kině možná trochu divné, ale člověk si zvykne :grin
pro 81.0.253
Autor: Rybba Datum: 2009-07-15 17:06:36
Já jsem jednoznačně pro dabing u prvního, druhého shlednutí. Kdybych měl číst titulky, tak z poloviny záběrů nemám nic. Je rozdíl když vidíš obraz a slyšíš zvuk (kterému rozumíš), než když vidíš titulky a slyšíš anglické žvatlání. Pro ty co neumí perfektně anglicky je dabing jasnou volbou. Přece nepůjdu do kina na promítání filmu, nedám za to 100 - 300 korun, abych z toho filmu nic neměl.  
 
Na originální znění se podívám až doma v klidu, kdy si to můžu přetočit zpátky, posunout atd..., aby mi nic při čtení titulků neuniklo, nebo když budu znát film na zpaměť... :roll  
 
To že je Kokotek kotek, ehm teda naopak nepopírám... :grin
ludo
Autor: Anonym [79.127.160.7] Datum: 2009-07-15 17:53:21
Dík za překlad :grin :grin
Autor: Anonym [90.179.35.130] Datum: 2009-07-15 18:09:39
takže už je dabing??:)
Dabing
Autor: Anonym [85.70.127.135] Datum: 2009-07-15 18:20:06
No jasně že je dabing vždyť film má o půlnoci premiéru! :roll
jbjhg
Autor: Anonym [89.102.9.103] Datum: 2009-07-15 18:31:34
kupte lístky na pulnocní premieru dnes v brne :) piste mam 2 za 218 korun
jbjhg
Autor: Anonym [89.102.9.103] Datum: 2009-07-15 18:31:50
kupte lístky na pulnocní premieru dnes v brne :) piste mam 2 za 218 korun
Autor: Anonym [90.179.35.130] Datum: 2009-07-15 18:44:50
HP je jeden z mála filmu který je včas nadabován!
Maro
Autor: Anonym [90.176.48.65] Datum: 2009-07-15 19:06:08
Listky mam doma, uz se nemuzu dockat....v paaaateek!! :)
Autor: Anonym [90.179.35.130] Datum: 2009-07-15 19:13:27
jde někdo ve čtvrtek nebo v pátek do varskýho Času?????
Verča
Autor: Anonym [94.113.44.142] Datum: 2009-07-15 21:09:33
Já jdu na Floru a už se nemůžu dočkat... lístky mi leží na stole a já se na ně pořád chodím dívat jestli tam pořád jsou... :grin no ale je to už za asi 3 hodiny tak to snad vydržím... :) :grin
Blaster
Autor: Anonym [88.103.97.211] Datum: 2009-07-15 21:30:40
3 hodiny :eek se máš. Já až v sobotu
miky
Autor: Anonym [90.179.121.132] Datum: 2009-07-15 22:09:15
UŽ JEN PÁR HODIN!!! JUPÍ :-D
Autor: Anonym [90.179.35.130] Datum: 200
Autor: Rybba Datum: 2009-07-16 00:15:26
To je dotaz jak pojď na mně z boku :grin
mno to se máte
Autor: mukiiis Datum: 2009-07-16 10:01:23
u nás je to až v srpnu protože český krumlov je pozadu..ale nevadí já si počkám
Lil
Autor: Anonym [92.62.224.5] Datum: 2009-07-16 19:46:29
Já jdu v neděli, takže jsem už týden jak na jehlách. Dneska jsem zhlídla HP4, abych se naladila na tu správnou potterovskou vlnu :grin , pětku bohužel doma nemám, tak to nebude zrovna plynulý přechod, ale co...on se Dan mezi těma dvěma filmama zas tak vzhledově nezměnil ;)

Komentáře vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

< Předch.   Další >
Tento web je provozován soukromou osobou
a nevztahuje se na něj Nařízení GDPR