'; ?> Potter Web CZ/SK - Harry Potter Fans - Nové video ze hry přímo z hraní
Error creating feed file, please check write permissions.

Potter Web CZ

Harry Potter Fans


Úvodní stránka > Novinky > HP videohry > Nové video ze hry přímo z hraní

Bleskovka

Příležitost pro všechny výtvarníky!
Umíte kreslit? Chcete svá díla zveřejnit a ještě mít možnost získat pěkné ceny? Pak klikněte sem

Hlavní výběr

Úvodní stránka
Novinky
SPOILERY 7.kniha
Knížky
Herci
J.K.Rowling
Galerie
Stáhněte si
Doporučené odkazy
Návštěvní kniha
Napište nám
Soví pošta - diskuse
Příčná ulice - burza
Archiv diskuse hp.cz
Archiv diskuse FMS

Potter Web Menu

Náš tým
Naše ikonka
Akce
Newsletter
Magazín Pottered
Potter Povídky CZ
Budeč

Přihlášení

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
 
Chci se zaregistrovat!
Zapomněla(a) jsem heslo

Oko Velkého Bratra

Tvoje IP adresa:
44.210.77.106

RSS a sdílení

Potter Web CZ

Prohlášení

Potter Web CZ is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.

Veškerá práva ke zde zveřejněným autorským článkům vyhrazena.
Články není  dovoleno přebírat bez souhlasu redakce a bez uvedení původu "potterweb.cz".

Tato stránka používá pouze vlastní technické soubory cookie, nutné pro její fungování.
Používáním této stránky souhlasíte s používáním souborů cookie.

Naše ikonka

Budeme rádi, když na svých stránkách umístíte tuhle naši ikonku s odkazem na www.potterweb.cz/web/
Potter Web CZ
Návod na vložení ikonky je zde.

powered_by.png, 1 kB

Starší články

<<< 
<<
Prosinec 2022
>>
 >>>
 
  Po
  Út
  St
  Čt
  Pá
  So
  Ne
 
 
 
 
 
1
2
3
4
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
26
27
28
29
30
31
 
 

 

Nové video ze hry přímo z hraní

| Tisk |  E-mail
Novinky  ->  HP videohry
Příspěvek přidal(a) Dexikovicek   
čtvrtek, 11 června 2009, 23:25
Nové video, z verze pro Nintendo Wii, bylo zveřejněno na Youtube.
Začíná záběry z traileru a seznamuje s příběhem, je zde sekvence s Brumbálem, představujícím profesora Křiklana studentům. Dále je v něm scéna kde Hermiona otravuje Harryho kvůli jeho učebnici lektvarů, následovaná sekvencí kde se Ron snaží skrýt před Levandulí. Poté je zde scéna s Crabbem, který napadne Harryho a dále jsou zde záběry z míchání lektvarů a z famfrpálu.

Video můžete zhlédnout ZDE

Starší popis prvků hry z verze pro Nintendo Wii najdete v článku.
Harry Potter a Princ dvojí krve bude v podobném pojetí jako Fénixův řád. Bradavice ve Fénixově řádu bylo obtížné prozkoumat, ale nyní jsem slyšel o Princi dvojí krve a hra se zdá být pro hráče o hodně více příznivější. Ikdyž Bradavice samotné nebyli v E3 Demu přístupné, položil jsem tvůrcům několik otázek. Bradavice jsou vytvořeny zcela podle filmu a bude výrazně jednodušší je prozkoumávat, oproti Fénikově řádu, kde to bylo frustrující. Možná nejlepší změnou je, že stopy, které vás minule po hradě navigovaly, jsou nyní nahrazeny
Skoro Bezhlavým Nickem, který vám poskytne o mnoho více čitelného a jednoduššího průvodce světem Bradavic.
Ikdyž průzkum Bradavic nám nebyl přístupný, mohl jsem si vyzkoušet tři nové prvky hry: Hodinu lektvarů, Famfrpálové zápasy, Duely (na nintendu Wii). První z nich, lektvary se už dříve objevili v různých formách v předchozích Potterovských hrách (Nintendo atd.), ale oproti Princi dvojí krve byly značně chudší. Ve filmu Harry nachází záhadné poznámky ve staré učebnici lektvarů, a ten kdo je napsal, si říká princ dvojí krve. S těmito radami Harry dosahuje daleko lepších výsledků, než kdy předtím…tedy tak dlouho, dokud se bude řídit instrukcemi. Samozřejmě jak jste mohli odvodit z názvu filmu, identita prince dvojí krve je pro příběh velmi důležitá. Harry začíná být jedničkou ve třídě. Hra vám umožní hrát tuto minihru, ve které se řídíte princovými radami.

Obrazovku při hodině lektvarů pokrývá pracovní stůl, pokrytý různorodými přísadami, které přidáváte do bublajícího kotlíku uprostřed stolu. Wiimote (ovladač u Wii) vám slouží jako všestranný nástroj. Můžete brát zkumavky, vlévat přísady do kotlíku a také ho používat k míchání směsi, dokud nezíská správnou barvu. Pokud všechny věci děláte tak, jak máte, ovladač vibruje a umožňuje tak snadné docílení vysokého hodnocení. Uchopil jsem nějakou věc s Wiimote, můžete ji pomalu přesunout pomocí ovladače do kotlíku. Samozřejmě, že rychlejší provedení akcí je nepřesnější, a můžete tak hodně často upustit přísadu na zem a snížit své skóre. Také budete muset být velmi opatrní, až budete tvořit pokročilé lektvary, ve kterých jsou výbušné a nebezpečné přísady. Budete muset být velmi opatrní, abyste nestálý lektvar moc nemíchali. Jinak lektvar exploduje a vy musíte ztratit cenné momenty k tomu, abyste ovladačem odehnali kouř z obrazovky a mohli tak pokračovat v práci.
Famfrpál je další hrou, která byla v dřívějších titulech, přestože byl famfrpál omezen z důvodu stále rostoucího nebezpečí od Voldemorta a jeho přívrženců. Přes zasahující temnotu v Princi dvojí krve Harry potřebuje čas na odpočinek, takže se famfrpál v princi dvojí krve vrátil. Fámfrpál je hra na způsob kombinace mezi kriketem a basketbalem, kterou hráči hrají na košťatech. Harry je chytač a jeho úkolem je chytit zlatonku (malý zlatý okřídlený míček, který létá vzduchem jako nadopovaný ptáček) Chycení zlatonky ukončí hru a dá svému týmu velkou várku bodů. Harry je nejspíš nejdůležitějším členem famfrpálového týmu.

Famfrpál je základním způsobem obručová házená, Harry létá okolo bez střelecké pozice a pronásleduje zlatonku, jetající všude kolem. Chytání zlatonky takto zní docela jednoduše. Ve hře vedete Harryho ovladačem a musíte prolétávat skrze kruhy (hvězdy). Každý kruh přibližuje Harryho blíže ke zlatonce, ale také každý minutý kruh vás vrátí o pěkný kus zpět. Takže musíte prolétávat skrze kruhy, ale  bude se vám zde plést plno věcí, první je chytač druhého týmu, který se vás bude pokoušet praštit a vy ho můžete srazit zpět za sebe rychlým škubnutím ovladačem. Zatímco protihráčský chytač byl jedinou obtíží v demu, v normální hře vás budou obtěžovat také Potlouky (tmavé tvrdé míče, které tu jsou pouze k jednomu účelu a to srazit protivníka z koštěte). Chycení zlatonky vám dá velmi velké hodnocení, které odemkne bonusy jako konceptní obrázky a klipy z filmu !

Nakonec tu máme kouzelnické duely, které jsou mezi kouzelníky, kteří jsou na sebe naštvaní. A může být buď přátelský nebo více vážný a nebezpečný, závisející na tom, jestli bojují mezi sebou dva studenti nebo člen bystrozorské policie se zlým kouzelníkem. Obě strany používají svoje plné kouzelnické schopnosti, aby porazili toho druhého a tím si zajistili vítězství. Souboje ve Fénixově řádu byly trochu nešikovné a méně zábavné, a tak v princi dvojí krve se tyto věci odstranili. Kouzelnické souboje jsou přeci jedním z důležitých aspektů světa Harryho Pottera.
Vyvolání základního kouzla je docela snadné. Švihnete ovladačem a vaše hůlka vyšle proti vašemu protivníkovi proud energie. Samozřejmě není zase tak jednoduché porazit protivníka, protože protivník může pomocí ovladače uskakovat z cesty. Nebo můžete ovladače zkřížit na svou hruď a vytvoříte tak štítové kouzlo, které základní kouzla vychýlí nebo odrazí ze směru. Samozřejmě vaše schopnosti nejsou omezeny jen na obyčejná základní kouzla. Harry může vyslat trojici ohnivých projektilů, zatímco jeho rival Draco Malfoy může vyslat velkou palbu slabších střel. Další tři kouzla jsou pro všechny ostatní kouzelníky stejná. Švihnutí ovladačem doleva či doprava vyvolá odzbrojovací zaklínadlo Expelliarmus, které nepřítele uzemní. Je to rychlejší než Petrificus Totalus, ale je snadno odklonitelné. Švihnutí ovladačem nahoru vyvolá kouzlo Levicorpus, které vyzvedne protivníka za nohy a umožní vám ho snáze zneškodnit zásahy základními kouzly.

Upřímně, byl jsem udiven jak je dobře provedeno ovládání. Vyvolávání kouzel bylo hračkou. V demu jsem ovládal Harryho a chlápek z EA převzal kontrolu nad Malfoyem. Po chvíli cvičení jsem uměl snadno vyvolat každé kouzlo a souboje končily zběsile a krátce, oba jsme metali po sobě kouzla, vyhýbali se jim a používali také štítová kouzla. Až jsme došli do třetího kola. Byla to velká zábava. Pamatuji si, že kouzla byla jednoduchá jako i jejich používání a na obrazovce to vypadalo všechno tak reálně. Až se dostane na pulty tato hra pro Nintendo Wii, určitě bude velmi oblíbená.

Harry Potter a Princ dvojí krve byl vytvářen velice dobře. Všechny tři minihry, které jsem měl možnost vyzkoušet byly fantastické a překvapivě zábavné. Ovládání na Wii bylo také skvělé a velmi dobře provedené. Je to jednoduché, a tak hra osloví i mladší skupinu hráčů. Průzkum Bradavic je o mnoho jednodušší,. A celá hra jde o mnoho mílí před předcházející titul a to Fénixův řád.

Poznámka: kamera by měla být stejná jako ve Fénixově řádu, ale po stisknutí klávesy B by jste měli být schopni pohlédnout tak, kam chcete.

 
 


Komentáře
Autor: Rybba Datum: 2009-06-12 00:05:23
Super už se těším, doufám, že na PC půjde nastavit ještě lepší grafika..., ale tak u HP o grafiku nikdy moc nešlo spíš o hratelnost a ta doufám bude suprová :p
huh
Autor: Anonym [213.192.55.18] Datum: 2009-06-12 23:56:50
zhlédnout krucinál!
kikina
Autor: Anonym [77.237.146.67] Datum: 2009-06-13 10:35:11
To je sice všechno krásné, ale já chci vědět co provedli s těma šachama :upset Jako absolutní neumětel šachů pro mě bylo frustrující a nervy drásající to, že prostě NELZE Fénixův řád dohrát na 100% když neumíte hrát šachy!!!!!! :upset Takže doufám, že s tím provedli něco, aby hru mohli dohrát i lidi jako jsem já. Jinak si celou hru strčte za klobouk páč je to k ničemu potom!! :upset
Autor: Agnes Datum: 2009-06-13 13:57:58
Kikina: Ná podobně, i když jsem je vyhrála, je to zázrak, v životě jsem je totiž nehrála...
Filis
Autor: Anonym [89.102.6.248] Datum: 2009-06-13 16:58:57
já sem to skoušel pořát dokola a dokola...a podařilo se mi porazit jen dva...v té knihovně to prostě nejde :upset
Autor: Rybba Datum: 2009-06-13 18:38:35
jejda dyť ty šachy jsou úplně primitivní, to já zápasil spíš s těma "kuličkama" 
 
a dohrát ta hra jde, právě aniž byste museli mít těch 100%, ale tak pokud chcete mít 100%, tak není nic snazšího než se naučit základy pravidel šachů a dohrát to... :grin
Autor: Anonym [77.237.146.67] Datum: 2009-06-14 13:26:18
Já se asi budu kvůli jedný hře učit šachy ne?? To se radši na celýho Harryho Pottera vykašlu. Jako, tohle tvůrci hry nedomysleli a měli by to změnit!! :upset
Autor: Rybba Datum: 2009-06-15 16:18:14
Proč probůh? Dyť dohrát to jde normálně, a že neumíš hrát šachy, tak to tvůrce hry asi moc nezajímá... :roll
Autor: Anonym [89.103.32.252] Datum: 2009-06-16 15:09:02
To dokazuje, že autoři nedělaj hru jen pro devítiletý špunty, ale nutí vás přemýšlet. Neuškodí, když se přiučíš něčemu novýmu - šachy nevyjímaje. Jednou třeba pravidla pochopíš..... :zzz
Autor: Jája Datum: 2009-06-16 17:45:08
No tak šachy taky neumím, ale jak se táhne jakou figurkou ještě vím, tak to není až tak těžké, ne?
nikol jedlanova
Autor: Anonym [88.101.194.52] Datum: 2009-08-12 12:04:06
jo líbí ale ten 4 díl jsem nevjeděla to je smůla hm škoda že jsem to neviděla ten 4 díl :cry ale noa :roll ale prej to má bejt strašidelní :x ;) no ale ten díl hary poter a fenixuv rat je na 3 hodini ppppppppppp to jse nedá do koukat :zzz : ale je to hustí :grin 8) takoví kouzelní a zranitelní :eek a smutní jak tam umře sírius hmmmmmmmm
nikol jedlanova 1.1.2011
Autor: Anonym [88.101.194.52] Datum: 2011-01-01 16:43:54
harry potter je super ten 4.díl už jsem viděla no to je super ten ohniví pohár je hustej vijdte :roll :roll :roll :roll rodiče mi to koupili na originálku ale kdiby se nikdo ptal kde jsem to koupila tak to už nevim protože mi to koupili v roce 2008

Komentáře vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

< Předch.   Další >
Tento web je provozován soukromou osobou
a nevztahuje se na něj Nařízení GDPR