'; ?> Potter Web CZ/SK - Harry Potter Fans - Stanovisko PotterWebu
Error creating feed file, please check write permissions.

Potter Web CZ

Harry Potter Fans


Úvodní stránka

Bleskovka

Příležitost pro všechny výtvarníky!
Umíte kreslit? Chcete svá díla zveřejnit a ještě mít možnost získat pěkné ceny? Pak klikněte sem

Hlavní výběr

Úvodní stránka
Novinky
SPOILERY 7.kniha
Knížky
Herci
J.K.Rowling
Galerie
Stáhněte si
Doporučené odkazy
Návštěvní kniha
Napište nám
Soví pošta - diskuse
Příčná ulice - burza
Archiv diskuse hp.cz
Archiv diskuse FMS

Potter Web Menu

Náš tým
Naše ikonka
Akce
Newsletter
Magazín Pottered
Potter Povídky CZ
Budeč

Přihlášení

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
 
Chci se zaregistrovat!
Zapomněla(a) jsem heslo

Oko Velkého Bratra

Tvoje IP adresa:
44.192.115.114

Prohlášení

Potter Web CZ is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.

Veškerá práva ke zde zveřejněným autorským článkům vyhrazena.
Články není  dovoleno přebírat bez souhlasu redakce a bez uvedení původu "potterweb.cz".

Tato stránka používá pouze vlastní technické soubory cookie, nutné pro její fungování.
Používáním této stránky souhlasíte s používáním souborů cookie.

Naše ikonka

Budeme rádi, když na svých stránkách umístíte tuhle naši ikonku s odkazem na www.potterweb.cz/web/
Potter Web CZ
Návod na vložení ikonky je zde.

 

Stanovisko PotterWebu

| Tisk |  E-mail
Novinky  ->  HP and the Deathly Hallows - kniha
Napsal(a) Arlondie   
úterý, 17 července 2007, 00:02
Vzhledem k okolnostem, ke kterým během dnešního dne došlo, jsme se rozhodli vydat naše oficiální stanovisko ohledně sedmého dílu Harryho Pottera, konkrétně v otázce spoilerů. Mnozí z vás již na vlastní kůži pocítili jeho důsledky. Proto vás prosíme, abyste si následující řádky přečetli opravdu pozorně.

NEZNALOST NEOMLOUVÁ. Hříšníci, kteří budou umisťovat na nepatřičných místech spoilery, budou bez předchozího varování banováni. ČTĚTE DÁLE a dozvíte se, jaká pravidla budou v následujících měsících platit.
Až do vydání posledního dílu v českém překladu, který vyjde v zimě, bude platit na PotterWebu přísný režim. Jak komentáře pod Novinkami, tak Soví pošta (diskuzní fórum) budou pečlivě střeženy. Protože na těchto dvou místech má možnost přispívat každý, je zde zvýšené riziko výskytu spolierů, tzn. informací z poslední knihy, o které ne každý stojí.

V případě Soví pošty musí být uživatel registrovaný, v případě komentářů nikoliv. Jak pro registrované, tak pro Anonymy však platí jedno: veškeré spoilery budou důsledně mazány. UPOZORŇUJEME, ŽE BUDEME NATRVALO ZAMEZOVAT PŘÍSTUP NA POTTERWEB VŠEM, KDO SEM VLOŽÍ SPOILEROVÝ KOMENTÁŘ (PŘEKLAD, ODKAZ, INFORMACI). Administrátor bude banovat bez milosti, i za tu cenu, že tím zamezí v přístupu např. celé místní síti nějaké obce, oblasti nebo instituce. Registrovaní uživatelé za totéž přijdou o konto. Toto je první a poslední varování. Nebudeme trpět tyto hříšníky na úkor těch čtenářů, kteří si chtějí počkat na český překlad a chtějí si jen přečíst novinky ze světa Harryho Pottera.
  • Novinky a jejich označování
Mezi čtenáři se nacházejí nejen ti, kteří si rádi počkají na český překlad, ale i tací, kteří si přečtou originál a zajímají je i novinky obsahující "nebezpečné" informace z posledního dílu. I těm vyjdeme vstříc. Články, které budou tyto informace obsahovat, se na PotterWebu budou vyskytovat. Jejich výskyt však bude přísně kontrolován. Každý takový článek bude nést jak ve svém názvu, tak v perexu (úvodní text) viditelné označení *spoiler*, aby každý čtenář věděl, co uvnitř najde. Články nebudou zobrazovány na Hlavní straně, pouze v přehledu Poslední novinky. Pro tyto články je určena samostatná kategorie v Novinkách i položka v levém menu.  Zda čtenář na takový článek klikne nebo ne, je pak na něm.


  • Co dělat, když mám zajímavou informaci a chci ji zveřenjit?
Možnost přidávat články mají pouze redaktoři a jakékoliv zveřejňování jakýchkoliv spoilerů v komentářích a jinde než ve článcích označených tak, jak je uvedeno výše, bude přísně zakázáno. Pokud však získáte informaci, kterou byste rádi viděli zveřejněnou, zašlete ji na e-mailovou adresu fanklub(zavináč)potterweb(tečka)cz, kde ji během dne zpracujeme.


  • Diskuzní fórum Soví pošta
Abychom vyhověli v angličtině zdatným čtenářům, kteří si budou chtít knihu v klidu probrat na Soví poště, budou na diskuzi ponechána témata, která budou splňovat veškeré bezpečnostní prvky:

  1. Název musí nést viditelné označení *spoiler*
  2. V názvu tématu se nesmí objevit žádná spoilerová informace
    1. například:*spoiler* Úmrtí v poslední kapitole je název ještě přijatelný
    2. zatímco *spoiler* Co říkáte na toho hajzla Snapea? nikoliv.
  3. Téma musí být umístěno v sekci "SPOILERY 7. kniha"

Doufáme, že nám vy, kteří se nechystáte přečíst si originál, zachováte svou přízeň. Budeme se ze všech sil snažit o udržení normálního chodu PotterWebu za maximální eliminace inkriminovaných komentářů. Nejsme však bohové a musíme taky někdy jíst a spát, proto nemůžeme stoprocentně zaručit, že v době Vašeho pročítání komentářů nebo diskuzního fóra bude daná oblast naprosto a stoprocentně bezpečná. Budeme dělat, co je v našich silách, ale blbost světem vládne a nikdo se jí neubrání. Blbce můžeme banovat teprve potom, co svou blbost projeví a to může být pozdě.
Proto doufáme, že budete shovívaví, pokud se něco takového přihodí a my s tím patřičně rychle něco neprovedeme. Budeme rádi za pomoc z vaší strany a doufáme, že blbců se najde minimum. Uděláme vše pro to, abyste mohli s klidným svědomím PotterWeb i nadále avštěvovat. Články budou bezpečné, viditelně označené. Nebezpečí hrozí jen ze strany komentujících (čili vás). Budeme se jej snažit minimalizovat.


Za redaktorský tým PotterWebu
Arlondia & Albert Zweistein

 
 


Komentáře
HH
Autor: Dalehen Datum: 2007-07-17 00:53:30
Takže prostě režim Dolores Umbridgeové přichází na Potterweb ikdyž v tomhle případě jsem za něj rád :grin
Díky
Autor: Anonym [212.80.85.250] Datum: 2007-07-17 07:57:24
Ze všech možných řešení jste si vybrali to nejnáročnější pro Vás. Klobouk dolů, obdivuji vás.
Samo
Autor: Anonym [89.173.135.141] Datum: 2007-07-17 08:02:00
Pokial viem nic sa v komentaroch vcera neobjavilo a to som tu visel cely den. 
 
A co tak to robit takto:  
SPOILER! Toto je text spoileru KONIEC SPOILERU. 
 
A kto chce spoiler vidiet si ho oznaci..
Autor: Anonym [89.173.135.141] Datum: 2007-07-17 08:04:05
Aha, vam nefunguje HTML.. SKODA
Souhlasím
Autor: Anonym [82.99.162.243] Datum: 2007-07-17 09:31:25
Už jsem sice poslední díl přečetl, ale jakékoliv info ze mě nikdo nedostane.
:)
Autor: Anonym [91.127.74.158] Datum: 2007-07-17 09:36:46
no ok keď si ho prečítal :grin
SPOILERY
Autor: Eleanor / někdo Datum: 2007-07-17 10:11:35
Nejlepší možné řešení, co jste mohli vymyslet. Díky :)
GHuh
Autor: Anonym [213.192.55.19] Datum: 2007-07-17 10:12:37
Boiler ... škoda no
Baja
Autor: Anonym [83.208.113.18] Datum: 2007-07-17 10:38:59
já naprosto souhlasím..a budu se hlídat,aby se u mě neprojevila blbost :grin
tedaa
Autor: Anonym [85.71.203.26] Datum: 2007-07-17 11:07:36
teda já bejt váma tak tomu nechám volnej průběh ,stejně se tady najde hafo debilu ktery tu budou psat spoilery a když budete banovat tak akorát sem bude chodit min lidi a vsichni budou chodit na potterweb.myslim že nejsem sám kterýmu na tomhle webu vadi to že skoro každej článek je slovensky i když je to českej web...no nic tak vam přeju hodně štěsti aby ste to uhlidali ,určili ste si dost těžkej cíl...
pardon
Autor: Anonym [85.71.203.26] Datum: 2007-07-17 11:08:47
sorry ne na potterweb ale na potterharry.net 
8)
Pro tedaa a pardon
Autor: Střapatice Datum: 2007-07-17 11:33:06
Víš milý anonyme, samozřejmě, že na jakkýkoliv spojler můžeš narazit kdekoliv a kdykoliv, ale většina z těch, co si anglickou verzi nepřeloží, to doopravdy nechce vědět. Kdo má rád tyhle stránky, tak tyto podmínky přijme. Podmínky jsou férové pro obě dvě strany a žádné hrozné omezení tam nevidím. Spíš vidím jisté omezení v tobě samém:roll viz. citace z tvého příspěvku:"že skoro každej článek je slovensky i když je to českej web"
Autor: Arlondia Datum: 2007-07-17 11:33:23
O ty debily, jak jsi psal, tu stejně nestojíme, tak budeme jenom rádi, když se to od nich pročistí. Na téma slovenských článků už tady toho bylo psáno dost, tak buď tak laskav a nebuď línej si to pročíst. Dozvíš se, že lidí, kteří jsou xenofobní, jsou necelá čtyři procenta, což o něčem svědčí. Kvůli těmhle lidem, kteří stejně umí psát jen nadávky, nebudeme měnit web, který osmdesát šest procent lidí naprosto zbožňuje právě proto, že je kosmopolitní. A zhruba devadesát procent lidí právě díky tomuhle článku bude chodit právě na PotterWeb místo na ph.net, kde je otevřený redakční systém a hrozí tam velké riziko spoilerů. Ne, opravdu kvůli názoru několikaprocentní xenofobní (a debilní- jak jsi sám napsal) menšiny nebudeme ze solidního webu dělat kůlnu. 
 
A jen ze zvyku se zeptám: kde jsi četl, že jsme "český web"?
Autor: Sothis Blue Datum: 2007-07-17 12:38:57
Chápu to správně, že na diskusi není povoleno o čemkoliv, co se píše v knize, vůbec nikde mluvit? To se mi nezdá dobré. Nechcete pouvažovat o sekci (třeba se sugestivním názvem SPOILER :o)) ), kde by to šlo? Samozřejmě s omezením, že se nesmí nic vykecat v názvu, kterej viděj všichni, a nejlíp povinností název jasně označit, protože podtitulek, kam je to zařazený, je dost nenápadnej. Úplně ideální by bylo oddělit spoilerovou diskusi od Soví pošty, aby se nevypisovaly třeba v aktuálních tématech, ale to by asi bylo náročný na provedení.
Autor: Arlondia Datum: 2007-07-17 12:48:58
Někam jsem to psala, ale ne zjevně do článku, jak ho tak pročítám... díky za upozornění. Připíšu to tam. Na diskuzi budou ponechávána témata označená viditelně *spoiler* a budou mít náležitý název.  
 
Například "*spoiler* Úmrtí v poslední kapitole" je název ještě ucházející, zatímco "*spoiler* Co říkáte na toho hajzla Snapea?" není a hříšník dostane ban. O verzi "Snape kills Dumbledore" ani nemluvím...
Autor: Elik Datum: 2007-07-17 12:54:12
musím číct, že mě vaše opatření potěšilo...Ale já si stejně přečtu aglické vydání no a možná pak bych třeba s někym ráda probrala to co se stalo... Ale stojim za váma, myslím, že toto opatření je kruté, ale výborné ;o) A myslim že všichni, kdo už si sedmičku přečtou by měli občas projít nějako tu sekci a kouknout se jestli tu není nějakej ten blbec, co má chuť všem zkazit radost. Přece jen když už budeme vědět o čem to je, tak se nebudeme bát procházet příspěvky a jejich obsah... A víc očí víc vidí, ne?
Pro Sothis Blue
Autor: Albert Zweistein Datum: 2007-07-17 12:56:40
Jistě sama chápeš rozdíl mezi "není povoleno o čemkoliv, co se píše v knize, vůbec nikde mluvit" a naší snahou nenechat zveřejněné žádné zásadní informace o ději ani o osudech klíčových osob. 
Druhou diskusi spustit nemůžeme, to je technicky vyloučeno. Samostatné "spoilerové téma (fórum)" samozřejmě založit lze (a já to klidně hned udělám). Ale myslím, že tím neodstraníme problém s psaním spoilerů do témat již existujících. A samozřejmě i v samostatném "spoilerovém" fóru musí být (jak jsi psala) "kázeň v nadpisech", protože ty se skutečně zobrazujou všem v Přehledu aktuálních. 
Určitou výhodou v diskusi je možnost použití "neviditelného písma" (viz Cvičiště). 
Obecně se dá říct, že u diskuse je (oproti komentářům) trochu jednodušší situace už tím, že je tam "vybraná společnost" (bez anonymů). Vše ale záleží především na kázni všech zúčastněných. Což ale nemění nic na tom, co tu psla Arli - že před neukázněnými budeme ty ostatní účinně bránit. 

Autor: Aries Datum: 2007-07-17 13:14:06
OK, dobře
Autor: Sothis Blue Datum: 2007-07-17 13:27:42
Nepodsouvej mi, že chci někam podstrkovat spoilery. To samozřejmě nechci. Ale vyznělo to, že na diskusi nebude žádnej prostor pro debatu o přečteným. Prostor označenej tak, že na něj nikdo nezabloudí omylem, mi samozřejmě naprosto vyhovuje (i z pozice osoby, která to bude asi číst trochu pozdějc) a až to přečtu, určitě se s tím nebudu chtít cpát někam jinam.
Výtecne!
Autor: Nepustar Datum: 2007-07-17 13:33:49
Naprosto s váma souhlasím,je to nejlepsí zpusob jak predejít zklamání ostatních! 
Jste nejlepsí web ;)  
Jen tak dál!
pro Sothis Blue
Autor: Arlondia Datum: 2007-07-17 13:40:57
Vždyť ti nic nepodsouvá... jeho poznámka se týkala blbců. Nebuď vztahovačná, ty přece máš dost rozumu, abys takové téma řádně označila. ;) Nejsi přece mumie :p 
 
Snad je vše vysvětleno...
toto snad rici mohu
Autor: Anonym [194.213.198.66/10.102. Datum: 2007-07-17 14:43:32
Cetl jsem to a reknu toho maximum aby to nebyl spoiler. Rowla je genius 8) !!! A jeste neco: ona vi presne proc zadala ctenare aby nesdelovaly spoilery. Na netu se totiz objevil samostatne i scan jiste jedne stranky a je to bomba. Ale ta stranka sama o sobe nic neznamena, i kdyz to vypada jinak a je prava. Spousta lidi bude v pokuseni vam zdelit jen tu konkretni vec a vychutnavat vas sok, ale pouze precteni toho co Rowla napsala pred i po tom dava jiny vyznam. A mimochodem nekecala, kdyz rekla ze to mela planovany od prvni knihy. Jelikoz tento prispevek neobsahuje NIC z knihy, neni to spoiler.
Autor: Arlondia Datum: 2007-07-17 15:20:53
Ano, takhle by to mělo vypadat. Podělit se o zážitek ze čtení (mimochodem, víš, že je to protizákonné, dokud není kniha vydána?) bez vyzrazení jakéhokoliv děje lze velmi snadno. Takovéto příspěvky samozřejmě mazat nebudeme.
Autor: Anonym [194.213.198.66/10.102. Datum: 2007-07-17 15:24:58
neni to protizakone. Protizakone je dat to na net, nikoli to cist (ceske pravo je opravdu takove). Nejsem ani smluvne vazan vydavateli, takze ani odtud postih nehrozi.
Autor: Blanchetta Datum: 2007-07-17 15:30:31
Tedy ten začátek článku zněl příšerně direktivně, jako že se do vydání české HP7 nebude vůbec moct diskutovat. Naštěstí jsem se článkem prokousala, takže jsem si oddechla, že se tu přece jen bude moct povídat.
ROFL
Autor: Anonym [213.155.227.226] Datum: 2007-07-17 15:36:34
jedine co je lol ze na jine webovce ty likny sazi jak kvytka na zahrade....:D
re
Autor: Anonym [213.155.227.226] Datum: 2007-07-17 15:37:07
*linky..:)
Pro Anonym [213.155.227.226]
Autor: Albert Zweistein Datum: 2007-07-17 15:39:57
Ale jen ať si jinde klidně třeba hópnou... ale my sem i během těch půl roku chceme třeba chodit :p
jn
Autor: Anonym [213.155.227.226] Datum: 2007-07-17 15:42:15
kazdy podle sveho by ses musel smat jak tam prosi aby nekdo nekomu to poslal....:D
ROFl2.
Autor: Anonym [213.155.227.226] Datum: 2007-07-17 15:53:22
mazec asi se admin probudil bo to tam vse pomazal...:-D
pro Anonyma [194.213.198.66/10.102.]
Autor: Arlondia Datum: 2007-07-17 16:10:57
Číst ne, ale šíření takového textu, i když třeba v obrázkové podobě, je trestné. A na trestní právo tady máme své odborníky ;) 
 
Ovšem diskutovat žádný zákon nezakazuje, takže směle do toho, pakliže tím neuškodíš těm, kteří nechtějí spoilery číst
OK
Autor: Anonym [88.102.139.208] Datum: 2007-07-17 16:19:17
Myslím, že je to to nejlepší, co jste mohli udělat. Pokud bude někdo chtít číst spoilery, pak to závisí výhradně na něm. ;) Je to dobrej nápad... :)
Autor: Nefas Datum: 2007-07-17 17:24:12
Arli, v komentářích pod spoilerovými články mohou být komenty se spoilery od kohokoliv, že?
Ban
Autor: Albert Zweistein Datum: 2007-07-17 18:17:34
Na tomto místě byl před pěti minutami vložen anonymní "komentář" čtenáře z Teplic (kabelovka - IP adresa 89.102.153.90), obsahující seznam údajných názvů kapitol 7.dílu. 
Už tu není, čtenář taky ne. A nebudou.  

Autor: nifredil Datum: 2007-07-17 18:28:00
na-sucho-polykajík 
 
ale samozřejmě schvaluji
Autor: Barbinka Datum: 2007-07-17 19:34:16
eh, budem trochu od veci, ale neviem, kam to mám napísať... prečo mám na titulke stále ako najnovší článok tento, hoci v zozname posledných noviniek je už 6 ďalších?
Pro Barbinku
Autor: Albert Zweistein Datum: 2007-07-17 19:37:35
Protože Peter v poslední době občas zapomíná zapnout u článku jeho zobrazení na titulní straně. Já to opravím.
Autor: Elik Datum: 2007-07-17 20:24:41
takže všichni kdo si přečtou anglickou verzi tak by si měli vymyslet nějakou šifru ;o) Třeba se mi líbil Anonym [194.213.198.66/10.102. Datum: 2007-07-17 14:43:32 
takže myslim že to naše "povídání" by mělo probíhat nějak následovně: vůbec jsem nečekal co se talo na 135. straně v osmý kapitole.. Vy jo?  
A teď otázka: budou tyhle příspěvky povoleny? Páč už si nejsem s ničim jistá...;o) 

Pro Elik
Autor: Albert Zweistein Datum: 2007-07-17 20:30:43
A jak taková otázka bude souviset s tématem nějakého našeho článku? Protože držet se v komentářích tématu patří k obecné slušnosti ;)
to Elik
Autor: Nefas Datum: 2007-07-17 20:31:06
Když to viditelně označíš *spoiler* ;)
Autor: Nefas Datum: 2007-07-17 20:32:31
Alberte a je to spoiler, nebo ne? Měl by být, když se pak čtenář může bát číst stranu 135., ne? :grin
Autor: Albert Zweistein Datum: 2007-07-17 20:42:38
Je to spoiler a je to v komentech nejspíš off-topic. Záleží na souvislostech, ale v komentářích je to nejspíš kandidát na sestřel (ten komentář, tentokrát ne autor). 
Jediné místo, kam to patří, je to "spoilerové fórum" v Soví poště, to je přesně na tohle.
to Albert
Autor: Blanchetta Datum: 2007-07-17 21:01:33
Myslím, že tebe i ostatní čeká tvrdá práce, protože už teď putují po netu idioti, kteří vykřikujou, kdo zemře. Takže souhlasím s přísným banováním.
Autor: Albert Zweistein Datum: 2007-07-17 21:17:19
Na toto místo vložil před čtvrt hodinou anonymní uživatel "komentář" s výzvou k účasti na nelegálním českém překladu. Jeho IP adresu 213.192.4.146 jsem zabanoval, i když to spolu s ním odnesla část Otrokovic. Z této adresy totiž v poslední době přicházely různé potíže až příliš často. 

pro Elika
Autor: Arlondia Datum: 2007-07-17 21:45:13
Eliku, zrovna tyhle komentáře jsou tím typem, které se budou mazat okamžitě, ale autor, jak Albert psal, ban nedostane- tady se nejedná o vědomé spoilerování typu "Vím kdo umře, je to paní Norissová", ale o chybně napsaný komentář, jehož pisatel se snažil o dodržení komentářových podmínek. Za to se bany nedávají, ale takový komentář zůstat na svém místě nemůže.
J.D.I. Sevycpat názor:
Autor: Anonym [85.160.64.17] Datum: 2007-07-18 11:29:38
nyní zřejmě urazím zde všechny přítomné (ale není to můj záměr). Přečetl jsem HP do poloviny 4. dílu a dál už to nešlo. 1. díl byl roztomilý, 2. díl ještě celkem šel, 3. díl byl už na "hraně" a 4. to už se nedalo číst. Ta paní spisovatelka není normální a měla by podstoupit léčení na psychiatrii. (I když uznávám, že je lepší své psychopatické sklony sepsat do podivných knih, než napadat fyzicky lidi na ulici.) J.D.I.Sevycpat(zavináč)seznam(tečka)cz
Autor: Anonym [88.100.238.15] Datum: 2007-07-18 12:08:37
"I když uznávám, že je lepší své psychopatické sklony sepsat do podivných knih" 
anebo své názory cpát někam, kde evidentně nikoho nezajímají. Snad se ti aspoň ulevilo.
J.D.I. Sevycpat
Autor: Blanchetta Datum: 2007-07-18 12:16:59
Ctí tě, žes aspoň něco četl, nejhorší jsou ti, co to označí za blbost a nepřečtou si z toho ani písmenko.
J.D.I. Sevycpat odpověď:
Autor: Anonym [85.160.80.193] Datum: 2007-07-18 17:31:18
pro: Anonym [88.100.238.15] Datum: 2007-07-18 12:08:37 
-Nepotřebuji si ulevovat, jen jsem vyjádřil svůj názor na věc 
 
pro:Blanchettu 
-Děkuji. Opravdu jsem to četl. 

J.D.I. Sevycpat
Autor: Blanchetta Datum: 2007-07-18 19:58:07
Prostě každý máme jiný vkus. Ale je fakt, že já se snad nejradši vracím k jedničce, k úplnému začátku, kdy se Harry dozvídá pravdu a poznává nový svět. A pak miluju v pětce dvojčata, i když jinak právě pětku ráda nemám. Jejich vtípky jsou ovšem super, zvlášť po odchodu Brumbála z Bradavic. Kdyby se ti chtělo prolistovat to, vřele doporučuju :)  
 
Ale už to do konce dotáhnu, chci vědět, jak to dopadne s různýma postavama :grin
J.D.I. Sevycpat odpověď:
Autor: Anonym [85.160.97.105] Datum: 2007-07-19 15:10:46
Blanchetta: 
Snad se odhodlám do těch dalších dílů nakouknout. Moje žena je přečetla všechny.  
Zdravím.
Autor: Anonym [88.100.238.15] Datum: 2007-07-19 15:22:03
Tak přeji pevné nervy, ale ať už se ti budou další knihy líbit nebo ne, příště bys nemusel autorku tak urážet. Je jasné, že mezi nadšenci, kteří netrpělivě čekají na vydání posledního dílu, si s tím nezískáš sympatie, navíc mi přijde absurdní vidět zrovna v ní potenciální psychopatku, když existuje tolik knih a filmů, kde jedny postavy druhé s gustem např. pižlají na kousky nebo si požírají mozky.
J.D.I. Sevycpat odpověď:
Autor: Anonym [85.160.104.228] Datum: 2007-08-31 16:40:37
pro: Anonym [88.100.238.15] Datum: 2007-07-19 15:22:03 
 
Zde se hovoří o jednom konkrétním. Všeobecně mám na ty ostatní ("když existuje tolik knih a filmů, kde jedny postavy druhé s gustem např. pižlají na kousky nebo si požírají mozky.") stejný názor. Myslím si, že takovéhle věci nemůže vymýšlet úplně normální člověk.
Autor: Arlondia Datum: 2007-08-31 17:00:52
No, přísně vzato, jaký je podle tebe prototyp "normálního" člověka? Ono se dá tohle těžko soudit, pokud za ten příklad nepovažuješ právě sebe- pak ano, ona je rozdílná oproti tobě. Ale nemyslím si, že by byla psychopatka, to v žádném případě. Psychopati nedokážou psát tak vynikající knihy a přestože se ne každému líbí, vynikjaící z pohledu literárního jsou, což dokazuje obrovská a stále stoupající čtivost (takový Eragon třeba měl čtivost taky velkou, ale klesá, protože lidi zjistili, jaký je to propadák- ze začátuk ale podlehlo hodně lidí)
J.D.I. Sevycpat odpověď:
Autor: Anonym [85.160.103.110] Datum: 2007-09-04 20:51:15
pro: Arlondia Datum: 2007-08-31 17:00:52 
 
Dobrá otázka, jaký je prototyp normálního člověka? Já si teda o sobě myslím, že nepatřím do kategorie "normální". Byl jsem před lety dvakrát na "mateřské dovolené" - pro ostatní exot, platím za kamarády (ty opravdové) v pohostinství, podporuji manželku v podnikání i ve studiu druhé vejšky, pracuji s ní ve firmě jako její zaměstnanec, atd. Je toto snad normální???  
A k té literatuře: i člověk s psychopatickými sklony může mít literární nápady, které dokáže realizovat a s pomocí jiných úspěšně prodat. Možná psychopatické sklony nemá, na mne tak svou tvorbou, která má být údajně pro děti, působí. (Napsal jsem, že má takové sklony, ne, že je psychopatka) 
Jsem se nějak rozepsal.  
:grin
Autor: Arlondia Datum: 2007-09-04 23:30:12
Nemyslím si, že zrovna tyhle uvedené "symptomy" patří do té kategorie, která by člověka určovala "nenormálním", ale zase záleží na úhlu pohledu a slova smyslu. 
 
K literatuře: Je-li skutečnost taková, že na tebe (na vás?) svou tvorbou působí psychopaticky, pak beru zpět- cizí názor vyvracet je hloupost, pokud je podán konstruktivně a ne jako "to je kráva, dyť to napsala úplně blbě". Ale že by byla psychopatka, to ji budu bránit před kýmkoliv. I před studentem vysoké po dvojnásobné mateřské :) Jasně, já vím, netřeba připomínat, že jsi (jste) to nenapsal. Už jen popichuju. 
 
Jen dodám, že její tvorba "údajně pro děti" pro děti být nemá, dětem jsou sěřované první dvě knihy. Třetí a čtvrtá jsou směřované pubertálním dětem, pátá dospívajícím puberťákům a šestá se sedmou "dospělým dětem". Alespoň takhle to podávám svým známým při jejich označení mé osoby za infantilní :grin
J.D.I.Sevycpat odpověď
Autor: Anonym [85.160.91.250] Datum: 2008-01-24 14:04:34
pro: Arlondia 
 
Jestli napíše nějakou jinou knihu, přečtu si ji a třeba svůj názor změním.  
 
Také nemám rád vulgární napadání toho kdo, nebo co se mi nelíbí 
 
A lehké popichování mi nevadí :grin  
 
Zdravím :)
J.D.I.Sevycpat
Autor: Arlondia Datum: 2008-01-24 14:11:51
Kdo by vulgární napadní měl rád? Ale nevšimla jsem si, že by tady někdo někoho vulgárně napadal...

Komentáře vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

< Předch.   Další >
Tento web je provozován soukromou osobou
a nevztahuje se na něj Nařízení GDPR