'; ?> Potter Web CZ/SK - Harry Potter Fans - We are back from England aneb reportáž ze zájezdu =o)
Error creating feed file, please check write permissions.

Potter Web CZ

Harry Potter Fans


Úvodní stránka > Napište nám

Bleskovka

Příležitost pro všechny výtvarníky!
Umíte kreslit? Chcete svá díla zveřejnit a ještě mít možnost získat pěkné ceny? Pak klikněte sem

Hlavní výběr

Úvodní stránka
Novinky
SPOILERY 7.kniha
Knížky
Herci
J.K.Rowling
Galerie
Stáhněte si
Doporučené odkazy
Návštěvní kniha
Napište nám
Soví pošta - diskuse
Příčná ulice - burza
Archiv diskuse hp.cz
Archiv diskuse FMS

Potter Web Menu

Náš tým
Naše ikonka
Akce
Newsletter
Magazín Pottered
Potter Povídky CZ
Budeč

Přihlášení

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
 
Chci se zaregistrovat!
Zapomněla(a) jsem heslo

Oko Velkého Bratra

Tvoje IP adresa:
18.232.59.38

Prohlášení

Potter Web CZ is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.

Veškerá práva ke zde zveřejněným autorským článkům vyhrazena.
Články není  dovoleno přebírat bez souhlasu redakce a bez uvedení původu "potterweb.cz".

Tato stránka používá pouze vlastní technické soubory cookie, nutné pro její fungování.
Používáním této stránky souhlasíte s používáním souborů cookie.

Naše ikonka

Budeme rádi, když na svých stránkách umístíte tuhle naši ikonku s odkazem na www.potterweb.cz/web/
Potter Web CZ
Návod na vložení ikonky je zde.

 

We are back from England aneb reportáž ze zájezdu =o)

| Tisk |  E-mail
Novinky  ->  Zajímavosti
Příspěvek přidal(a) wizard tom   
pátek, 24 března 2006, 19:01
Ahoj všem na PotterWebu! Včera jsme se konečně vrátili z týdenního zájezdu do Anglie, a přinášíme Vám slíbené zážitky a fotky! Doufáme, že si je užijete, stejně jako my jsme si užili celou Anglii! :-DTakže do Anglie jsme vyrazili v sobotu 18.března a čekala nás dlouhá cesta. Po projetí Německem, Lucemburskem, Bruselem a Francií jsme se dostali až k Eurotunnelu, který spojuje právě Francii a Anglii. Cesta tímto tunelem trvala asi 35 minut.....


1.den ( 19.března )

Do Velké Británie jsme se dostali v neděli, v  brzkých ranních hodinách a jeli jsme přímo do hlavního města, Londýna, navštívili jsme slavný Tower Bridge, Tower of London, Národní banku, katedrálu sv.Pavla, křižník Belfast, repliku slavné lodi, která se nápadně podobala korábu Kruvalu =), a univerzitní městečko Cambridge.2.den ( 20.března )

Tento den navštívili Stratford upon Avon (rodiště Williama Shakespeara), hrad Warwick a univerzitní městečko Oxford, které se od Cambidge liší svou živostí a zde jsme poprvé narazili na DVD Harry Potter a Ohnivý pohár, které právě tento den vyšlo a my jsme samozřejmě nezaháleli a dostali jsme se na pár míst, kde se prodávalo! Cena se pohybovala okolo 9,77  £ do 16,99 £. Reklamy a propagace byla všude, dokonce i na typických double-deckerech. Tento den jsme též navštívili Christ Church College, kde se natáčela scéna ve Velké síni a záběry, kdy trio schází po schodech v Bradavicích a také Bodleian Library - a zde se točila scéna s krvavým nápisem na zdi "Tajemná komnta je znovu otevřena......." Do interiérů jsme se bohužel nedostali.... =o( Na cestě zpátky na ubytování nám delegát vyprávěl o J.K.Rowlingové, jejím úspěchu, životě atd. a také příhody, kdy jednoho ze svých řidičů pojmenovali podle nástupiště 9 a 3/4, a čím to? Cestovní kancelář která zájezd pořádala měla v minulosti řidiče, který jezdil opravdu hrozně a tak mu průvodce společně se současným řidičem pohrozili, že pokud takhle bude jezdit dále, tak že ho vysadí na nádraží a pojede domů vlakem. Ten tomu samozřejmě nevěřil a tak dál jezdil příšerně. A jak řekli, tak udělali, tohoto řidiče jednou opravdu vysadili na nádraží a řekli ať jede vlakem a on překvapen touto situací se zeptal: "A odkud mi to vlastně jede?" A stálý řidič, který je fanouškem HP mu s úsměvem na rtech odpověděl: "9 a 3/4! :-D". Delegát nám vyprávěl že se celý autobus mohl smíchy potrhat... No a nakonec dne jsme se byli kouknout na hřbitov, kde je pochován autor Pána prstenů -  J.R.R. Tolkien.


3.den ( 21.března )


Tento den jsme měli na programu Wales - hrad Chepstow, Tintern Abbey, městečko Monmouth - tady jsem opět narazili na DVD GOF společně s filmem Keeping Mum, ve kterém si zahrála  představitelka prof. McGonagallové - Maggie Smith. V dalším obchodě jsme objevily projekci DVD HP4, takže jsme akorát stihli konec a vzali jsme si tzv. "gift card", která vypadá jako normální kreditka akorát zde byla fotka z propagace DVD GOF. Složila jako sleva k nákupu nad 500 £. Ale to nebylo všechno - narazili jsme zde na 2 super plakáty k Ohnivému poháru, které u nás zatím nelze sehnat, takže je už máme oba doma. =D V tomto obchodě  bylo mnoho věcí okolo HP - takže třeba sada pohlednic, nebo kolekce samolepek, plakátů, diáře atd. Poté jsme navštívili muzeum Roman Legionary Caerleon a základy římských kasáren. Naše poslední zastávka byl hřbitov, kde je pohřbena autorka slavných anglických detektivek Agatha Christie, která mimo jiné vymyslela postavu Hercula Poirota.


4.den ( 22.března )

Toto byl náš poslední den v Anglii. Navštívili jsme hrad Windsor, kde se natáčely exteriéry z HP. Ještě než jsme vešli do hradu, jsme se byli podívat na radnici, kde se oženil prin Charles s Camilou Parker-Bowles a vedle radnice se nachází ulička, která je v Guinessově knize rekordů zapsána jako nejkratší ulička ve Spojeném království. Před vchodem do hradu jsme prošli přísnou kontrolou, kde jsme museli odevzdat všechny příruční zavazadla, oblečení - od bundy až po samotný foťák - do hradu se nesmělo dostat nic, co by ohrozilo královnu Alžbětu II., protože byla v této době v hradu. Poté jsme dostali audio sluchátko, které nás svým hlasem provázelo po všech částech Windsoru. Nejprve jsme se dostali do interiérů. Každá místnost byla skvostně vyzdobená. Svou zásluhu na tom mají i architekti a řemeslníci, kteří část hradu zrekonstruovali po ničivém požáru roku 1992. Poté konečně navštěvujeme exteriéry a to konkrétně nádvoří, kde se natáčely některé scény venku v Bradavicích - úchvatné - pocit, když stojíte na místech natáčení je neuvěřitelný! =o) Poté se konalo střídání stráží - také skvělý zážitek, opravdu efektní! Pak nás čekala prohlídka St. George´s Chapel, kde je pohřbeno několik významných historických osobností. Mnoho chodeb a sloupů zde připomínalo interiéry v HP. Po tom všem, odjíždíme zpět do Londýna, kde navštěvujeme další památky a zajímavosti včetně Buckinghamského paláce, Museum Madame Tussaud, největší hračkářství v Londýně Himleye´s - tady jsme našli DVD hru HP "Scene-it?", lego GOF (drak, hřbitov a Kruvalská loď), různé typy konzolí hry HP4 a speciální filmovou edici Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. Poté jsme směřovali směrem k Picadilly Circus a Leicester Square, kde se konala premiéra Ohnivého poháru! Úžasné stát na místech, kudy se procházeli herci z HP! Viděli jsem místa, kudy přijížděli auta s herci, kde stáli fanoušci atd. Kolem parku ve středu náměstí byly desky s obtisknutýma rukama slavných herců a mezi nimi jsme našli i ruce Ralpha Fiennese, Maggie Smith a také vypravěče audio verzí knih o HP - Stephena Frye! =o) Dále jsme se vydali k Trafalgar Square s pomníkem kapitána Nelsona, k Big Benu společně a k Houses of Parliament a hned vedle k Westminster Abbey a náš zájezd zakončila návštěva Londýnského Oka a poté jsme již mířili domů..........................

A zde máte slíbené fotky... Enjoy!


DVD Harry Potter a Ohnivý pohár     

     

    

   

  


     

     

     

     

     

     

   

     

     
Knihy Harry Potter

     

     

  

Místa natáčení

Oxford ( omluvte prosím kvalitu viditelnosti, protože fotky byly focené večer )


     


     


     
Windsor

    

  


  

     

  

   


  

Premiéra GOF - londýnské kino Odeon

  

  

  

  

  
Ostatní

                   

Cedule, kde se objevil i náš milo-                Zde jsme s bráchou narazili na      
vaný Harry Potter - odkazuje na               obchod, který nám hodně připo-
londýnský park.                                           mínal Medový ráj. =o)

                    

A tady je můj mlsný bratr, který                  Fazolky tisíckrát jinak  ja-
to už nevydržel a zakousl se                         ko z Haryho Pottera, co
do své koupené tyčinky.. nena-                   říkáte? :-D
syta jeden... =o)

                     

Tato cedule ukazuje směr k mís-                  Tak a zde už jsem přímo na mís-
tu Radcliffe Camera, ale s Da-                       tě: Vítejte na Radcliffe Square!
nem, to bohužel nemělo nic spo-
lečného. :-D

                        

                           

                  

                   A zde jsou již zmíněné plakáty, které jsme si koupili.  


                   

Toto jsou slevové karty, tzv.                                              :-D
Gift Card

                 

                                                                          A tady jsou další fazolky....

                   
  

                       

                  

                   Na tento zájezd budeme s bráchou ještě hooodně dlouho vzpomínat. Máme i mnoho suvenýrů... Všechno zde bylo skvělé - od celého pobytu, přes památky, super lidičky kteří tu s námi byli, až po místa natáčení HP. Jen je škoda, že jsem nepotkali někoho z herců, kteří hráli v HP! :-D

! WE LOVE ENGLAND AND LONDON :-D !

Tento článek vznikl za spolupráce redaktorů dannymark & wizard-tom.

 
 


Komentáře
Autor: Emma Watson18 Datum: 2006-03-24 21:26:03
fakt super fotečky a taky super přiběh..to musel být fakt hustej zážitek!!! ;)
Autor: wizard tom Datum: 2006-03-24 22:58:02
jj, to si piš! :grin Opravdu jsme si to tam užili! Absolutně jsem se nabažík Anglie a Londýna, ale mohlo to být delší, to by mi vážně vůbec nevadilo! :p ;) :) :grin 8)
Autor: dannymark Datum: 2006-03-24 23:27:52
Top je fakt! Bylo tam nádherně! A vidět Londýn a místa kde se natáčel HP, je opravdu super zážitek! ;)
Autor: wizard tom Datum: 2006-03-25 02:56:27
hihi, jj! ;) :p
Luna
Autor: Anonym Datum: 2006-03-25 09:53:30
Pripominate mi tam Freda a Georga :grin ;)
Autor: DR.SAKARIN Datum: 2006-03-25 10:24:33
Souhlasim :grin ......nevíte jestli u nás vyjde DVD GOF v tom šedém obalu nebo v tomto tmavém jako v Anglii :roll ????Já osobně bych chtěl ten tmavší jak vyšel v Anglii :grin ;)
Autor: Sheila Datum: 2006-03-25 10:27:32
Tak jste se nám v pořádku vrátili :) Viditelně tam bylo vážně suprově, máte fajn fotečky a jde vidět, že vás to tam bavilo :grin Jinak super článek :)
Lovejujík:))I´m happík:)
Autor: Dobbysek16Bajisek Datum: 2006-03-25 13:19:43
No konečně Vás mám zasejc zpátky:)))a koukám s pořádou porcí fotek:)Jjjssoouu kkjjaaassnnéé....no závidík:)Já bych,ale určitě ty sladkosti snědla celé:)Poslednní dobou mám hroznou chuť na sladké:) :grin ;) 8) :) :p
Autor: dannymark Datum: 2006-03-25 14:12:47
Děkujememe všem za názory! Jestli u nás vyjde v tom šedém nebo tmavém, to tedy nevím, nechme se překvapit! :) 
Je fakt, že nás to tam opravdu bavilo, opravdu všem Vám přeji abyste se tam také podívali! Je to nádherná země, a Angláni mají úplně jiný styl života, než jaký je u nás.. .Všude tam je čisto a lidi jsou příjemní! 
A čím to Dobbysku, že máš chuť na sladké? :grin :grin :grin
Autor: Anonym Datum: 2006-03-25 14:59:46
Fakt moc pěkný. A to jste jeli autobusem?
LOl:)
Autor: Dobbysek16Bajisek Datum: 2006-03-25 15:12:53
Jjjjajajaj Dannymarku tak to nevím?že by Tím , že mám i čím dál větší chuť na Daníka:)No Dan je vlastně takov sladký bonbičko balený v ještě sladším obalu:) :grin :eek :roll :p :p
pro Anonyma
Autor: dannymark Datum: 2006-03-25 15:32:25
jj, jeli jsme busem... Ono je to docela dlouhá cesta, ale jde to, když se těšíš na Anglii! ;)
pro Dobbýška
Autor: dannymark Datum: 2006-03-25 15:34:08
Hehe, tak to chápu! Když je Dan zabalený bonbonek, tak to se není čemu divit, že? Jen aby neskončil jako Viktor (Bulgarian bonbon) :grin :grin
Pro dannyhomarka:)-miláška:)
Autor: Dobbysek16Bajisek Datum: 2006-03-25 15:40:50
No,ale když se ten bonbonek rozbalí:)To je pak chutí:)Celý den si ho pěkně ocumlávám:) ;) :grin :) :p
pro Dobbýška - mazlíka
Autor: dannymark Datum: 2006-03-25 15:41:57
Opatrně, opatrně, ať potom ale celý nezmizí! :grin :grin :p
Autor: wizard tom Datum: 2006-03-25 17:56:28
:grin ale no tak!
Autor: Lunita Datum: 2006-03-25 23:20:38
Hello! 
Zaujímavá reportáž a aj fotky. :o) Si viem predstaviť, ako tam bolo super!  
A raz musíme založiť klub s názvom "Milujem Londýn", ok? :grin :grin :p :p :p :p :D :D :D :D :D
Autor: dannymark Datum: 2006-03-26 08:38:03
To jistě klidně nějaký takový klub založíme!! :grin :grin Protože ho fakticky miluju!!! :) ;) :grin
Anonym pro dannymarka
Autor: Anonym Datum: 2006-03-26 10:59:48
já bych se taky těšila...ale za to když se jede busem, tak se uvidí víc zemí:)
Autor: Fulmina Datum: 2006-03-29 19:44:56
Já jsem byla v UK a Oxfordu 23.3.06 a taky mám fotečky, dvě. Byli jsme na místě, kde se nátáčela scénka s Hoochovou - první hodina létání. Byl to fakt neuvěřitelný pocit stát na tom místě! :grin Kdyby to šlo, tak sem ty dvě fotky dám, jsou focené ve dne, ale neumím to. :cry
Pro Anonyma
Autor: dannymark Datum: 2006-03-30 09:45:54
To máš pravdu! :) ;)
Pro Fulminu
Autor: dannymark Datum: 2006-03-30 09:46:55
Fakt? Že je to úžasnej pocit stát na místě kde se natáčel HP? :) :grin
pro Fulminu
Autor: wizard tom Datum: 2006-03-30 09:51:09
Tak mi třeba dej ICQ a já ti poradím jak sem ty fotky převést! ;)

Komentáře vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstranit.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

< Předch.   Další >
Tento web je provozován soukromou osobou
a nevztahuje se na něj Nařízení GDPR