'; ?> Potter Web CZ/SK - Harry Potter Fans - Re:Kouzelníci a technika - Soví pošta
Error creating feed file, please check write permissions.

Potter Web CZ

Harry Potter Fans


Úvodní stránka > Soví pošta - diskuse

Bleskovka

Příležitost pro všechny výtvarníky!
Umíte kreslit? Chcete svá díla zveřejnit a ještě mít možnost získat pěkné ceny? Pak klikněte sem

Hlavní výběr

Úvodní stránka
Novinky
SPOILERY 7.kniha
Knížky
Herci
J.K.Rowling
Galerie
Stáhněte si
Doporučené odkazy
Návštěvní kniha
Napište nám
Soví pošta - diskuse
Příčná ulice - burza
Archiv diskuse hp.cz
Archiv diskuse FMS

Potter Web Menu

Náš tým
Naše ikonka
Akce
Newsletter
Magazín Pottered
Potter Povídky CZ
Budeč

Přihlášení

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
 
Chci se zaregistrovat!
Zapomněla(a) jsem heslo

Anketa

Co říkáte na trailer k sedmičce?

Oko Velkého Bratra

Tvoje IP adresa:
3.231.167.166

Statistiky

Tuhle statistiku jsme zavedli 14.3.2006
TOPlist

Prohlášení

Potter Web CZ is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.

Veškerá práva ke zde zveřejněným autorským článkům vyhrazena.
Články není  dovoleno přebírat bez souhlasu redakce a bez uvedení původu "potterweb.cz".

Tato stránka používá soubory cookie.
Používáním této stránky souhlasíte s používáním souborů cookie.

Naše ikonka

Budeme rádi, když na svých stránkách umístíte tuhle naši ikonku s odkazem na www.potterweb.cz/web/
Potter Web CZ
Návod na vložení ikonky je zde.

powered_by.png, 1 kB

Soví pošta


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
 
Kouzelníci a technika - 21.02.2011 22:08
Ono už se to taky párkrát probíral, třeba v souvislosti se světlem v bradavickém expresu nebo kanalizací na hradě.
Zajímalo by mě, jak vlastně na tom jsou kouzelníci s vědou a technikou. Nejjednodušší odpověď by byla, že nic takového nemají, protože to nepotřebují, mají magii. Ale na druhou stranu i kouzelníci používají různá zařízení, která připomínají naše vynálezy, akorát fungují na jiném principu. A asi je taky neumí vyrábět každý.
Navíc jak známo kouzelníci přebírají mudlovské vynálezy. Mají rádio, vlak, výtah, auta, autobus i ty splachovací záchody (místo aby měli něco na bázi evansca). Myslím, že televize a internet je u nich taky jen otázka času. Proč se ale vůbec inspirují u mudlů, když podobná zařízení mohli mít už dávno před nimi? V některým případech může sice jít o maskování před mudly, ale třeba u neviditelného záchranného autobusu asi ne.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 22:20
u některých těch vynálezů by se možná dalo diskutovat, kdo s tím přišel jako úplně první.
já bych řekla, že to zas tak divný není. nedávno se tady mluvilo o tom, že vyčarovat jen tak z luftu nějakou trvale funkční věc je dost problematický. U kouzelníků jde spíš o to využívání jiný energie. Ale když vezmu třeba ten autobus, no tak když chci někam přepravit x lidí naráz,tak ono je asi opravdu nejpraktičtější nastrkat je do nějaký bedny a dát jim tam případně sedátka. Akorát si to mudlové a kouzelníci dají do pohybu každej po svým a kdo od koho opisoval, to ani není tak jasný.
ale například kouzelnický rádio, co má Rowla, se mi zdá poněkud pochybný. na druhou stranu bych neměla nic proti používání všeho možnýho, co dřív fungovalo na ruční pohon a teď je to na elektriku, a případně to magicky pošťouchnout, ono to vypadá tak jako starosvětsky a tohle se mi líbí.
televizi nepotřebujou, mají křišťálový koule a myslánky místo videa
PS. ale teď mě napadá, že jsem kdysi četla kousek nějaký ff, kde šli Harry a Cho do Prasinek do kina, seděli normálně v jednom sále vedle sebe, ale každej koukal na jinej film dle vlastního výběru. To se mi zdálo jako docela vtipnej nápad. Ale do mýho světa by se mi moc nehodil.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 22:21
Vezmeme-li teda čistě svět HP, myslím, že hodně věcí je společné kouzelníkům i mudlům, třeba ty splachovací záchody. Nakonec všichni jsou v první řadě lidé.
Auta a autobus - myslím, že nejezdí na benzín nebo naftu, shoda je tedy jen vnější.
Výtah, rádio - nefungujou na elektriku, ale na nějaký jiný druh energie - na něco magického, řekla bych.
Fotky - stejný foťák, jiný vyvolávací roztok, proto se obrázky hýbou (i když osobně si myslím, že je to i tím, že na kouzelnických obrázcích jsou kouzelníci a kouzelné bytosti, ne mudlové).
Televize a Internet? Doufám, že tímhle kouzelnický svět zamořen nebude. V životopise JKR se píše o jejím dětství, kdy se jim maminka věnovala, četly se knihy, vařila se dobrá domácí strava... a že kouzelnický svět, jak ho vytvořila (zejména Bradavice), je jakýmsi obrazem její rodiny v mládí - idylka bez přemíry technických vymožeností, teplo, útulno, spousta knih...
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 22:39
Aries napsala:
Ale když vezmu třeba ten autobus, no tak když chci někam přepravit x lidí naráz,tak ono je asi opravdu nejpraktičtější nastrkat je do nějaký bedny a dát jim tam případně sedátka. Akorát si to mudlové a kouzelníci dají do pohybu každej po svým a kdo od koho opisoval, to ani není tak jasný.
To sice jo, ale jiná věc je, jak by to mohlo vypadat. Kdyby to bylo něco, co exustuje už odedávna, mohlo by to připomínat spíš obrovský kočár nebo tak něco (sem si taky vzpomněla na různý ty mašinky poháněný párou, co byly na počátku průmyslové revoluce, pokusy o parní vozy a tak). Pak je tu ještě možnost něčeho na způsob hromadných létajících koberců, jak o tom ironicky mluvil strác Vernon a trochu vážněji se o tom mluvilo ve 4. díle, jak se tam řešil nějaký ten kouzelník z Arábie, co chtěl koberce dodávat do Anglie a někdo říkal, že konckonců taková větší rodinná vozidla tam chybí.
Jinak si myslím, že kdo od koho tak poisuje, je naprosto jasné - kouzelnický svět je přece utajený.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 22:44
PEGGY napsala:
a že kouzelnický svět, jak ho vytvořila (zejména Bradavice), je jakýmsi obrazem její rodiny v mládí - idylka bez přemíry technických vymožeností, teplo, útulno, spousta knih...
...a taky auta, autobus, rádio, moderní bulvár... pokrok prostě nezastavíš
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 22:47
žijou promíchaně, takže asi není problém sem tam něco užitečnýho omrknout a přizpůsobit si to k obrazu svému.
V jiných fantasy, te´d mě napadá třeba Lukjaněnko, čarodějové používají normální techniku úplně běžně, jezdí metrem, telefonujou, a tak dále. A magii využívají, jen když to prostě jinak nejde. (Nebo když si chtěji třeba to auto trochu zrychlit a přitom nikde nanabourat). To taky jde.
Ani u té Rowly by tohle nebylo nemožné, protože například Hermiona mohla doma klidně koukat na televizi, Harry hrát hry na počítači, teda kdyby ho k tomu pustili, a i paní Weasleyová nakonec normálně telefonovala, když potřebovala taxík.

a teda čistě teoreticky: mě osobně by moc nebavil svět, kde by všechno nebo skoro všechno bylo nějak jinak. A na druhou stranu se mi taky nelíbí, když se míchá magie s moc sofistikovanou technikou, to už zase spíš připomíná sci-fi a to nemám ráda, když se plete dohromady
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:06
On by ten kouzelnický svět mohl být opravdu založen na jiných principech. někde, třeba u světla, to není ani tak vidět, prostě se něco rozežne, to se od normálu zas tak neliší. Akorát jim se nepřepálí žárovka.
Zato doprava by skutečně mohla vypadat jinak. Fakt je, že mezi kočárem bez koní (i bez testrálů) a autobusem už taky napohled velkej rozdíl není. Ale mohlo by tam být to hromadné létání nebo nějaké způsoby hromadného přemisťování, magické průchody a podobně. Nebo přenášedla, ale ta se nepoužívají běžně. Jo a samozřejmě letax.
Naše oblíbené téma kanalizace, tam je to zjevné. Kouzelníci by nemuseli potřebovat odpadní potrubí, Snape taky lektvary nelil do záchoda. S přívodem vody by to bylo složitější, tam by asi něco jako potrubí bylo potřeba. Vodu vyčarovanou přímo z hůlky nechám stranou.
Nakonec třeba telefonování si po svým vyřešili a na vzkazy mají prostě pořád ty expresní sovy. A navrhněte někdo ještě něco, mně nic nenapadá a přitom mi tohle připadá moc zajímavý.
Pokud jde o takový věci jako fotografie, rádio, film, televize, tady váhám. Jo, do tohohle světa by se moc nehodilo zatahovat všechny vymoženosti a neřesti naší civilizace i s chlupama a číst si o tom, jak kouzelníci věčně čučí na televizní seriály, by bylo otrava. Ale zase je docela dobře vidět, že se kouzelníci od lidí moderní doby zas tak neliší, přinejmenším poslouchají rádio a hltají bulvární tisk plný hejbajících se obrázků. Tak si myslím, že i něco podobného televizi by mohlo dřív nebo později přijít. Taková vymoženost jako dívat se na události v přímém přenosu, by lákala každého. A od pohybujících se obrázků není daleko k obrázkům, na kterých probíhá děj. Našim předkům by asi něco takového jako záznam skutečných výjevů a zvuků připadal jako obzvlášť úžasné kouzlo. Nám už teda bohužel ne.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:11
Esclarte napsal(a):
PEGGY napsala:
a že kouzelnický svět, jak ho vytvořila (zejména Bradavice), je jakýmsi obrazem její rodiny v mládí - idylka bez přemíry technických vymožeností, teplo, útulno, spousta knih...
...a taky auta, autobus, rádio, moderní bulvár... pokrok prostě nezastavíš


Tohle ale přece za jejího mládí naprosto běžně existovalo, i ten bulvár, to jen k nám přišel s víc jak dvacetiletým (ne-li více) zpožděním

A osobně si myslím, že opisovali mudlové od kouzelníků. Kouzelníci něco měli, pořádně se to nějakým nedopatřením neutajilo (létající Ford Anglia), nějakej koumák mudla se inspiroval a vymyslel mudlovskej vynález
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:14
Mudlovské létající auto?
Za Rowlina idylického mládí ovšem existovala už i ta televize, o kinech nemluvíc...
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:14
Esclarte napsal(a):
Taková vymoženost jako dívat se na události v přímém přenosu, by lákala každého. A od pohybujících se obrázků není daleko k obrázkům, na kterých probíhá děj. Našim předkům by asi něco takového jako záznam skutečných výjevů a zvuků připadal jako obzvlášť úžasné kouzlo. Nám už teda bohužel ne.

Klasická televize by se mi v tom světě nelíbila, ale co třeba takové vylepšené noviny? Jako že přímý přenos ze sportovního utkání by probíhal na místě pohyblivého obrázku? TO by na mě zas až tak rušivě nepůsobilo.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:21
Esclarte napsal(a):
Mudlovské létající auto?
Za Rowlina mládí ovšem existovala už i ta televize, o kinech nemluvíc...


To ano, ale u nich doma to s televizí nepřeháněli. Četly se knížky, se sestrou hrály spoustu her a tak.
Samozřejmě že kouzelnický svět není přesná kopie jejího mládí, jde spíš o tu podstatu.

No co, Fantomas měl taky létající auto a byl to mudla
Kouzelníci létali jako první, to je nesporné (košťata, koberce).
Kočár je věc mechanická, ale nějaký mudla mohl zahlédnout kočár bez koní (testrálové) ... a nakonec vymyslel auto
Ten Ford Anglia byl jen příklad, kdy mudlové viděli něco, co neměli. Jakože se takové případy mohly stávat i v minulosti.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:26
Ale bulvární noviny do toho idylického schématu taky moc nezapadají. Mně teda svět, ve kterým se vyskytujou takoví jako Rita, zrovna jako idylka nepřipadá a o těch, kteří čtou její výplody, bych si nedělala iluze, že po večerech sedávají u krbu s knihama.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:30
Souhlas. Taky Rita působí dost jako disharmonický a nepříjemný element. Ale přivedlas mě na myšlenku: co asi dělají doma takoví kouzelníci, kteří - kdyby byli dnešními mudly - by vysedávali celý dny u televize nebo počítače???
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:31
Esclarte napsal(a):
Taková vymoženost jako dívat se na události v přímém přenosu, by lákala každého. A od pohybujících se obrázků není daleko k obrázkům, na kterých probíhá děj. Našim předkům by asi něco takového jako záznam skutečných výjevů a zvuků připadal jako obzvlášť úžasné kouzlo. Nám už teda bohužel ne.
no tak třeba při tom famfrpálu tam měli nějaký takový udělátka, co fungovaly jako televize, vracely a zpomalovaly obraz, dodávaly komentář a tak,
Není v Bajkách náhodou zmínka o nějakým pokusu o divadlo, co se nějak nepovedl? To by tak nějak naznačovalo, že v rowlinglandu se tohle zrovna moc nepěstuje, stejně jako jiný umění, takže třeba jejich vlastní filmy by byly nejspíš ještě problematičtější. Dokumenty myslím docela dobře vyřešej ty noviny a myslánky a tak.
Jinak podle toho, jak se to u Rowly jeví, to tak vypadá, že až na tu organizaci společnosti, která je stejná, je běžnej životní styl u čarodějů o nějaký ten pátek pozadu. Oni se nemusejí tak snažit, aby jim věci fungovaly. Takže sem tam objeví něco mudlovského, co jim připadá praktické, a využijí to po svém. Ale není pak divu, že to pořád v zásadě vypadá stejně jako u mudlů. Proč vymýšlet jiný design, když ten původní se osvědčil
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:34
Jo, v Bradavicích se zkoušelo divadlo, nepovedlo se a od tý doby nic. Ale tak já nevím, nakolik je běžné, aby se ve škole hrálo divadlo. Tam asi vždycky závisí na tom, jestli má zájem vedení. Navíc v rowlinglandu se umění vůbec moc neřeší, jen tu a tam jako ta skupina Sudičky.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:40
Ale Brumbál rád poslouchal vážnou hudbu
Myslím, že se v knihách to umění zas až tak moc neřeší, protože mládež umění moc neřeší a my to sledujeme hlavně přes Harryho (a ten má záhy úplně jiný starosti).
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:42
A toto ma napríklad zaujíma ešte viac, než technické otázky. Ako to majú vôbec kúzelníci s kultúrou? Videli sme akurát ukážky takej, no, kúzelníckej popkultúry, ale čo trebárs literatúra? V Bradavicích sa nič také nevyučuje. V školskej knižnici asi beletriu nevedú, nikde nebola zmienka, že by nejaká knižnica mohla byť v Prasinkách, jediné, čo tam kedy kto čítal, boli veci do školy... A čítajú/poznajú vôbec kúzelníci mudlovských autorov? Majú nejakých vlastných? Alebo im je to srdečne jedno?
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:43
V Anglii možná jo. Aspoň jsem ve víc knihách narazila na školní představení, třeba v rámci výuky Shakespearea a tak. Ale to je jedno, já jsem tím chtěla jen říct, že když jim nešlo divadlo, ohledně výtvarnýho umění skončili asi někde na přelomu 18. a 19. století, z hudby znali jen popmusic pochybné kvality a tak, tak film by jim pravděpodobně taky nešel a tudíž ani vlastní televize by nebyla celkem k ničemu, to by byl asi program na dvě věci.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:46
Amaranta napsal(a):
A čítajú/poznajú vôbec kúzelníci mudlovských autorov? Majú nejakých vlastných? Alebo im je to srdečne jedno?
Ron měl doma nějaký komiksy. A mají ty vlastní pohádky. V ohromujícím počtu sedm celých a Ron z toho žil celý dětství.
Obávám se, že s kulturou to mají dost bledý. Dalo by se říct, že ve škole to stejnak nestíhali nebo měli jiný starosti, například válku a tak, ale stejně mám pocit, že tak celkově nic moc.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:46
To ještě nikomu nezabránilo zakládat hromady televizních stanic...
Kromě toho mládež naopak docela ráda blbne po celebritách. Vždyť si i kouzelnické děti rády vyměňují kartičky z čokoládových žabek s obrázky celebrit (no jo, nekulturních, ale třeba jak kterých) a Ron šílel po nějakém sportklubu, takže takovéhle mánie u nich budou stejně normální jako u mudlů.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:49
no jak říkám, oni jsou v tomhle proti mudlům trochu pozadu. třeba ještě nepřišli na to, jak zařídit televizní přenos magicky, a proto mají jen to rádio
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 21.02.2011 23:52
Amaranta napsal(a):
Ako to majú vôbec kúzelníci s kultúrou? Videli sme akurát ukážky takej, no, kúzelníckej popkultúry, ale čo trebárs literatúra? V Bradavicích sa nič také nevyučuje. V školskej knižnici asi beletriu nevedú, nikde nebola zmienka, že by nejaká knižnica mohla byť v Prasinkách, jediné, čo tam kedy kto čítal, boli veci do školy... A čítajú/poznajú vôbec kúzelníci mudlovských autorov? Majú nejakých vlastných? Alebo im je to srdečne jedno?

Hermiona si přece chtěla vypůjčit "něco lehčího na čtení", tak asi ano. Já vím, že v té knize bylo něco o Flamelovi, ale to klidně mohl být životopisný román, nebo román, kde byla zmínka o Flamelovi a ona si ho našla ve vysvětlivkách - nebo tahle scéna byla jenom ve filmu???
A kouzelnické maminky vyprávějí svým dětem pohádky - ano, můžou se předávat ústním podáním, ale není vyloučeno, že je někdo sepsal (jakási kouzelnická Božena Němcová ).
Víme o Bajkách.
No a vážná hudba, jak jsem se už zmínila, jim zas až tak neznámá taky není.
Klidně se vsadím, že minimálně Brumbál (ale nejspíš i víc vzdělaných kouzelníků bez předsudků) četl i mudlovské autory. Přinejmenším bezpečně víme, že četl mudlovské noviny. Tak proč ne i knihy?
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 22.02.2011 00:05
PEGGY napsal(a):

Klidně se vsadím, že minimálně Brumbál (ale nejspíš i víc vzdělaných kouzelníků bez předsudků) četl i mudlovské autory.

A kde k tomu vzdelaniu (myslím v tomto smere) prišli? V Bradavicích asi ťažko, a inú školu tam vraj nemajú.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 22.02.2011 00:08
Jak jsme se dozvěděli v sedmičce, bývalo zvykem, že po dokončení Bradavic vyráželi kouzelníci do světa na zkušenou. Tak třeba během těch cest?
Nebo prostě byli zvědaví, tak se zajímali sami od sebe.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 22.02.2011 08:10
Amaranta napsala:
A toto ma napríklad zaujíma ešte viac, než technické otázky. Ako to majú vôbec kúzelníci s kultúrou?
na to už tady taky téma bylo, i když se tam řešila hlavně hudba. Mám dojem, že po pár příspěvcích se došlo k tomu, že se tohle prostě v rowlinglandu moc neřeší, a přešlo se ke vzpomínání na to, jak někdo přitáhl domů z hospody ožralej a potom blil z okna.
Aries napsala:Ron měl doma nějaký komiksy. A mají ty vlastní pohádky. V ohromujícím počtu sedm celých a Ron z toho žil celý dětství.
To je právě ta popkultura. A lidová slovesnost.
Řekla bych, že s mudlovskou literaturou je to u kouzelníků jako s mudlovským vším, nezná to nikdo až sem tam na pár podivínských nadšenců a ani ti asi nijak moc dobře. Podle toho, kolik toho takoví běžní kouzelníci o mudlovském světě vědí...
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 22.02.2011 08:29
Teď mě napadá, že první gramofony, ty na kliku, byly čistě mechanická záležitost, ty by v Bradavicích fungovat měly. Že jsme tam žádný - aspoň u starších ročníků - nepotkali... Být já donucena jet na takový internát bez elektřiny, tak si šetřím jak magor na gramofon a desky.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 22.02.2011 08:36
PEGGY napsala:
Hermiona si přece chtěla vypůjčit "něco lehčího na čtení", tak asi ano. Já vím, že v té knize bylo něco o Flamelovi, ale to klidně mohl být životopisný román, nebo román, kde byla zmínka o Flamelovi a ona si ho našla ve vysvětlivkách - nebo tahle scéna byla jenom ve filmu???
To něco lehčího byla tlustá kniha o dějinách alchymie.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 22.02.2011 08:41
PEGGY napsala:
No a vážná hudba, jak jsem se už zmínila, jim zas až tak neznámá taky není.
Kde se o tom mluví? Pokud vím, tak akorát Brumbál v prvním díle dojatě prohlásil něco v tom smyslu, že hudba je to nejmocnější kouzlo. Poté, co bratři Weasleyové dozpívali bradavickou hymnu na melodii pohřebného pochodu, takže je možné, že Brumbál je z těch, co je nadchne prakticky cokoliv, co se zpívá (aneb jak to řekl jeden postava karla Čapka, že ho dojme stejně tak flašinet jako hudba sfér). Potom paní Rowla v nějakém rozhovoru řekla, že si Burmbála představuje, jak chodí po chodbách a pořád si něco pobrukuje, a proto dostal jméno Dumbledore. Nevím, jestli se k tomuhle tématu ještě někde řeklo něco víc.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 22.02.2011 08:44
Salome napsal(a):
Teď mě napadá, že první gramofony, ty na kliku, byly čistě mechanická záležitost, ty by v Bradavicích fungovat měly. Že jsme tam žádný - aspoň u starších ročníků - nepotkali... Být já donucena jet na takový internát bez elektřiny, tak si šetřím jak magor na gramofon a desky.
jo, taky si říkám, že aspoň tohle klidně mít mohli.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Kouzelníci a technika - 22.02.2011 08:46
Esclarte napsal(a):
Nevím, jestli se k tomuhle tématu ještě někde řeklo něco víc.
ještě tam byla ta zpívající čarodějka, která zas pro změnu dojímala jen paní Weasleyovou a všichni ostatní u toho skřípali zubama. Tak buď to bylo opravdu tak špatný nebo jim zkrátka tohle tak nějak obecně nic neříká. Při tom famfrpálu taky hráli obě dvě hymny zároveň.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.


<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>


 
 

 
Tento web je provozován soukromou osobou
a nevztahuje se na něj Nařízení GDPR