'; ?> Potter Web CZ/SK - Harry Potter Fans - Re:Harry Potter and the Cursed Child - Soví pošta
Error creating feed file, please check write permissions.

Potter Web CZ

Harry Potter Fans


Úvodní stránka > Soví pošta - diskuse

Bleskovka

Příležitost pro všechny výtvarníky!
Umíte kreslit? Chcete svá díla zveřejnit a ještě mít možnost získat pěkné ceny? Pak klikněte sem

Hlavní výběr

Úvodní stránka
Novinky
SPOILERY 7.kniha
Knížky
Herci
J.K.Rowling
Galerie
Stáhněte si
Doporučené odkazy
Návštěvní kniha
Napište nám
Soví pošta - diskuse
Příčná ulice - burza
Archiv diskuse hp.cz
Archiv diskuse FMS

Potter Web Menu

Náš tým
Naše ikonka
Akce
Newsletter
Magazín Pottered
Potter Povídky CZ
Budeč

Přihlášení

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
 
Chci se zaregistrovat!
Zapomněla(a) jsem heslo

Anketa

Co říkáte na trailer k sedmičce?

Oko Velkého Bratra

Tvoje IP adresa:
44.192.15.251

Prohlášení

Potter Web CZ is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.

Veškerá práva ke zde zveřejněným autorským článkům vyhrazena.
Články není  dovoleno přebírat bez souhlasu redakce a bez uvedení původu "potterweb.cz".

Tato stránka používá pouze vlastní technické soubory cookie, nutné pro její fungování.
Používáním této stránky souhlasíte s používáním souborů cookie.

Naše ikonka

Budeme rádi, když na svých stránkách umístíte tuhle naši ikonku s odkazem na www.potterweb.cz/web/
Potter Web CZ
Návod na vložení ikonky je zde.

powered_by.png, 1 kB

Soví pošta


 
Harry Potter and the Cursed Child - 01.08.2016 07:50
Tak co, poletíme do Londýna?
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 04.08.2016 09:35
Ony už asi nejsou lístky. Ale čtu to a je to bezva. Sice teda některé věci jsou trochu předpokládatelné, ale jiné zas trochu ne. Obecně je to moc pěkný a napínavý a mám z toho chuť psát fan ficiton.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 04.08.2016 16:58
Jste mi připoměly, že se dneska měly uvolnit další lístky na představení...
Ale co, nemám na to
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 05.08.2016 11:08
Dočteno. Pokusím se dát dohromady několik nespoilerových postřehů. Fámy kolující internetem měly pravdu - divadelní hra stojí na vztazích, konkrétně na vztazích rodičů a dětí (tedy popravdě hlavně otců a dětí). Fungují jako katalyzátor děje. Tím se snažím naznačit, že i když to tak ze začátku možná nevypadá, děj to doopravdy má. Musím říct, že během minimálně druhého a třetího jednání jsem byla napnutá jak kšandy.
Za plus považuji postavy. Až na jednu výjimku, jsou dobře napsané, zajímavé, uvěřitelné... Když dělají hlouposti, mají pro to většinou celkem důvod (i když v případě malého potteřete je to nejspíš genetické). Některé z nich prošly zajímavým vývojem a dost mě překvapilo, že jsem si vysloveně oblíbila i postavu, kterou jsem v knížkách nějak zvlášť ráda neměla. Možná bych jen poznamenala, že je jich tam skoro až zbytečně moc a jakkoli člověk některé staré známé rád potká, nemuselo tam třeba lítat komplet celé trio.
Druhým výrazným plusem je formát. Slyšela jsem, že někde na netu pláčí fanoušci, kteří chtěli román a dostali divadelní hru. Nějak nevím, co na takové prohlášení říct, ale nikdo jim román nesliboval (i když na A3O už to někdo do románové podoby přepisuje). Nicméně pravda je, že v podobě tradiční Rowlingovské bichle by to mohlo být dost utahané. Takhle to pěkně šlape od začátku až do konce. Samozřejmě divadelní hra má i jistá omezení. Nedozvíme se toho moc o to, kam se za těch dvacet let kouzelnický svět posunul (tedy jestli se vůbec někam posunul). Navíc třeba závěrečné jednání je zřejmě na jevišti výrazně působivější než jen tak na papíře. Ale to už je riziko podnikání. Měla jsem si ty lístky sehnat.
Mínusem je děj. JKR vymyslela pěknou zápletku, ale narazila na dvě věci. Jednak si ukousla příliš velký krajíc a nedotáhla všechny detaily. Některá "přehlédnutí" je zřejmě možné využít jako inspirační zdroj pro fanfiction, ale něco je vážně bota. Za celý druhý průšvih může jedna postava (ano, ta jedna výjimka) a asi se o něm moc nedá mluvit bez spoilerů.
Celkový dojem je ale docela dobrý. Sice mám chuť přepsat jí to poslední jednání, ale myslím, že by z toho mohlo povstat hodně dobré fan fiction. Navíc si i nechala otevřená vrátka pro další pokračování (alespoň podle mě), což by také bylo hezké.
A navíc... je to Harry Potter. Je to napínavé. Nedá se od toho odtrhnout (ani od toho zatraceného čtvrtého jednání). Magic is back in England!
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 05.08.2016 18:36
Juchů, to zní dobře! Já už si svůj výtisk objednala na amazonu, spolu s novou Ságou Těšík.

Koukám na lístky a vypadá to, že budou pravidelně uvolňovat další lístky. Spíš to vidím na plánovanou návštěvu Londýna, kdy prostě zkusím štěstí ad hoc... Na Broadway se dají taky sehnat lístky na místě docela v pohodě na všechno... počkám rok dva a uvidíme

Jsem hrozně zvědavá. Čistě bez-spoileroidně - o čem to vlastně je? Je to jen vztahové drama? Nebo to je i jako dobrodružný příběh jako mají knížky?
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 05.08.2016 18:46
Tak to držím na lístky palce. Myslím, že je to jen o maličko méně dobrodružné než knížky.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 07.08.2016 13:06
Tak jsem si našla shrnutí a mám z toho dojem, že to celé je samo taková fanfikšn. Jak dobrá, to už se takhle samozřejmě nedá poznat. Bohužel jsem se pořád ještě úplně nesmířila se Sedmičkou a následným chatováním, ale přesto začínám být zvědavá. Vedle těch nešťastných epilogových postav se tam objevilo něco pro mě velmi sympatického a po všech těch dílech nečekaného, co by tomu mohlo u mě trochu napravit reputaci. No nic, ono se to sem určitě taky brzo dostane.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 08.08.2016 19:06
No já jsem poslední uvolnění lístků prošvihla, uvolňovali jich 250 000, přičemž jedna osoba si mohla objednat max 6 a Blanca mi večer hlásila, že od rána je zapojená do internetové fronty, které jsou dvě a ráno byla v jedné jako 180 000 a v druhé jako 63 000. Um. Myslím, že neuspěla.
A já nemám čas být v internetové frontě a potvrzovat že tam pořád ještě stojím. Pracuju venku mimo net.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 11.08.2016 20:09
Tak jsem to začala číst! a zatím mi to teda fakt přijde jako nějaká fanfiction. I když možné po té době už prostě jen nejsem schopná přijmout nové kanonické HP

Nicméně mi to přijde hrozně vtipné tím stylem jako byla vtipná sedmička. Takové to "To snad né, von Snape fakt miloval Lily!" a "Harry je viteál, no to mě podrž." Fakt už jen chybí, aby se vrátil Sirius.

Jsem hrozně na začátku, ale už jsem se dozvěděla DRB týkající se Scorpia Malfoye samozřejmě už jsem měla první rozřazování (jaké překvapení!) a Harry teď odhalil něco, co by mohlo nasvědčovat tomu, že na každém šprochu, pravdy trochu.

Už se trochu rýsuje zápletka a začínám se trochu bát, aby po stártrekovsku nedošlo k přepisování historie...

Ale jinak jsem nadšená, směju se jak měsíček na hnoji, co vám budu povídat, a nostalgicky vzpomínám na staré dobré časy tady na diskuzi
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 11.08.2016 20:29
A ještě jedna poznámka - ten Albus je úplně stejnej jako Harry. Ale úplně stejnej. Samozřejmě má issues a myslí si, že je jinej. Ale je úplně stejnej a už mě vytáčí
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 12.08.2016 23:31
No já počkám na září. Ale přečtu si to
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 13.08.2016 01:30
Tak mám dočteno a jsem plná rozporuplných dojmů.

Na jednu stranu jsem nadšená, protože už hodně dlouho mi žádná knížka neudělala takovou radost a nečetla jsem ji s takovým nadšením. Fakt to bylo naposled asi od posledního Pottera. Při čtení jsem se nahlas smála, výskala překvapení, hrozila se, dokonce i slzička na konci ukápla. V tomto ohledu jsem naprosto spokojená, protože tohle jsem prostě dlouho nezažila (ale teda s kvalitou literatury to asi nemělo nic moc společného).

Ale to ostatní... přišlo mi to hlavně strašně neoriginální, a to ani ne tak ve světě HP, ale ten příběh byl prostě předvídatelný. A když už zaplul do nějakého klišé, tak to zase nebylo dotáhnuto do konce (příklad: celé to cestování v čase, měla jsem pocit Christmas Carol se potkává s Návratem do budoucnosti, ale všechno to cestování jako takové bylo hrozně nevyužité. Chválím použití 4. dílu, protože tam je zrovna Harry chudák, kterého všichni nenávidí, ale tohle bylo úplně nevyužité! Albus si vůbec neměl čas všimnout, že Harry taky nebyl žádná hvězda v kolektivu!). Bylo to takové bezpečné. Stavěli na známých kulisách, které jsme viděli stokrát (smrt Potterových), ale bylo tam málo nových silných scén (i když si dovedu představit, že na divadle bude řada věcí o dost působivějších (mozkomorův polibek v té zlé alternativní realitě) než ve scénáři. Pak tam teda byly ty logické díry (Artkele, vím, kterou postavu myslíš!) a občas také ignorování kánonu či základních znalostí o HP světě.

Mimochodem pokud někdo nezná HP a dokonce nemá relativně detailní znalost některých dílů, tak z té hry musí být docela zmatený. Jako ono to relativně funguje i bez znalosti detailů (fakt to stojí na těch vztazích) a občas moc dobrá znalost kánonu naopak ruší, když se jde proti kánonu, ale jako samostatná hra to podle mě rozhodně fungovat nemůže.

Co se mi líbilo:
- čarodějka s jídelním vozíkem v Bradavickém expresu - geniální!
- Scorpius byl jediný hlas rozumu široko daleko
- je to vtipné! dokonce i ti týnejdžři jsou vtipní!
- je to napínavé!

Co se mi moc nelíbilo (ale jako zvládnu s tím žít):
- občas menší ignorování kánonu (scéna v sídle Malfoyů v sedmičce byla jen asi dva měsíce před bitvou o Bradavice, ne? Belatrix byla na svůj cca sedmý měsíc těhotenství hodně čiperná! NEBO absolutní absence Fideliova zaklínadla kolem Potterových! )
- bradaviční teenageři mají podezřele dobrou znalost moderní historie a všichni očividně velice podrobně znají osobní život a historii tria (že by se psaly knihy o tom, s kým šla Hermiona a Ron na vánoční ples?)
- naopak občas postavám nedošly věci, které by měly osobě v daném světě dojít hned (důvod, proč se nepřeměnit na Voldemorta pomocí mnoholičného lektvaru není jen to, že potřebuju kus Voldemorta, ale hlavně to, že trvá měsíce lektvar vůbec vyrobit; kurnik ten Fidélius! Delphi nemohla Pottera zabít už jen kvůli Fideliu, což nikoho nenapadne! Všichni navíc berou Voldemortovo jméno nadarmo, pořád)
- všichni byli velice dobře informovaní o všem, co se v jejich dějové linii dělo (krom Rona, kterému to ale bylo asi jedno) - nečekané objevení postavy na klíčovém místě bylo několikrát vysvětleno stylem "poslal jsem mu / jí rychle sovu"
- bylo tam fakt hodně postav, některé byly vyloženě fanfiction stylizované - jeden příklad za všechny: Snape! Ten byl dle mého názoru vyloženě OOC.
- zápletka je tak rafinovaná, až nedává smysl
- mé neoblíbené cestování v čase (preferuji časové smyčky!), které bylo navíc trestuhodně nevyužito - škoda v časových liniích byla opravena dvěma štítovými kouzly? fakt?

Ač se to teda z výše uvedeného nezdá, stejnak jsem si to moc užila a líbilo se mi to. Přečtěte si to, ať to můžem pomluvit!
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 19.08.2016 19:01
Přečetla jsem shrnutí a u neviditelného poukazu na občasné ignorování předlohy jsme málem omdlela. Já to snad přece jen nechci vidět.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 20.08.2016 17:11
Tak ja nemôžem plne súhlasiť s vyššie uvedením.


  • Čarodejnica s vozíkom vo vlaku bola úplne nezmyselná a vyškrtol by som ju ako prvú.

  • To, s kým šla Hermiona na ples to tuším dohľadávali v knižnici.

  • To, že Delphi bude zlá, bolo jasné viac menej od začiatku. Nejak som úplne nezachytil, kedy že sa to vlastne mala narodiť. Ale ak by sa narodila niekedy počas piateho až šiesteho dielu, tak by to asi šlo.

  • Cestovanie časom bolo celkom štandardné. To, že dve štítové kúzla všetko zachránili mi príde pomerne primerané.

  • Nemôžem povedať, že by bol Snape až tak mimo charakter. Mohlo tomu pomôcť aj prostredie.

  • Harry je rovnaký blbec ako furt. Možno ešte trochu väčší. Albus je proti nemu pomerne rozumný.


A teda vôbec neviem, ktorú postavu máte na mysli.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 21.08.2016 21:58
Stevko, já tou postavou myslela Delphi, nevím, co Artkele. Ta byla prostě zlá, protože to měla v genech. ...navíc mi přišel ten její masterplán dost vachrlatej a nahodilej. Jako by ho plánoval Brumbál

Jinak asi zneviditelni celou svou čtvrtou odrážku. Já o tomto aspektu příběhu nevěděla a přišlo by mi to jako spoiler.

Ad ples - jojo, v knižnici, ale zajímalo by mě, v jaké knížce se o něčem takovým píše I kdyby si dohledali staré Denní věštce/Týdeníky čarodějek (nebo kam to psala Rita?), tak tam bylo sice info, že Hermiona šla s Krumem, ale asi by se o Hermioně nepsalo, kdyby šla na ples s absolutně neznámým klukem. Je samozřejmě možný, že později vznikly knížky o triu, ale tohle mi prostě přijde jako hrozně nevýznamný detail, aby o něm někdo věděl/psal o něm dějepisné knihy. Navíc je to hodně podrobná znalost dynamiky vztahy Ron/Hermiona, která by mě nepřekvapila třeba u Harryho, ale u Scorpia a Delphi (což jsou cizí lidi) teda jo.
Ještě jeden detail - před Ronem požádal Hermionu na ples už Neville.


Ad narození - je tam uvedené, že Bellatrix rodila before the battle of Hogwarts. Je fakt, že to se dá vyložit i že rodila leta před bitvou, to mi v zápalu četby ušlo.

K cestování v čase - podle mě to trochu popírá princip nastavený v třetím díle, kde čas nelze přepsat, ale cestovatel z budoucnosti je součástí událostí od samého počátku. Alternativní budoucnosti nejsou, je prostě jen jedna časová linie, kde se vše odehraje jedním způsobem. Jinak proti zvolenému principu změny budoucnosti nic nemám (jen prostě preferuji ten druhý a tenhle je navíc nekanonický). Spíš mi to jen přišlo hrozně nevyužité. Cestování v čase má takový potenciál a tady ty výlety do minulosti nebyly použity moc zajímavě (byly nudné) a ani jsme se v nich nedozvěděli nic zajímavého.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 29.09.2016 22:18
Nechám doznít dojmy, ale musím říct, že mi tam vysloveně zavrzala ta druhá změna minulosti, kdy Harry zemře - typická nemožná změna minulosti: když Harry zemře, Albus se nenarodí a nemůže tudíž cestovat do minulosti, aby ji změnil...

Další, co mi trochu dost připadá víc jako ff než jako originál HP, je dítě Voldemorta a Bellatrix a navíc zplozené ke konci příběhu (ještě bych uznala, že o dvacet let dříve byli oba rodiče trošičku lidštější). Nicméně Voldemort byl natolik nelidský a plný nenávisti, že si fakt nedovedu představit, že by vůbec dokázal s někým obcovat (snad ještě před první vraždou jako Tom Raddle???),natož dát vzniknout novému životu - on uměl rozsévat jen smrt. A Bellatrix se od Narcissy, byť vlastní sestry, přece jen dost liší - Narcissu zjemnilo mateřství, Bellatrix byla "šutr".
Opomíjení originálu - absence Fidela, doba zrání mnoholičného lektvaru a pár dalších - ano, to taky poněkud rušilo...

Jestli ono to nebude tím, že JKR do toho kecali další dva lidi...

Jinak ale dobrý, přečetla jsem jedním dechem. Teď to nechám odležet a samozřejmě se ke knize znova vrátím...
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Harry Potter and the Cursed Child - 30.09.2016 19:21
Rozhodně si myslím, že v tom případě Voldemorta a spol není zrovna to pravé, když se v původním díle v podstatě nevyskytne ani náznak ničeho takového (jistě, byly tam náznaky, že Bellatrix k němu snad něco cítila, ale Voldemort a láska, nebo i jenom sex? Bože můj, tak on by nakonec mohl mít opravdu i zálusk na Adrianku a chtít s ní zplodit toho Antikrista s mimozemšťanem a Paroubkem...) a potom se objeví dodatečné pokračování po mnoha letech a bác ho, překvapení.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.


 
 

 
Tento web je provozován soukromou osobou
a nevztahuje se na něj Nařízení GDPR