'; ?> Potter Web CZ/SK - Harry Potter Fans - Re:Umělé či ne-umělé? - Soví pošta
Error creating feed file, please check write permissions.

Potter Web CZ

Harry Potter Fans


Úvodní stránka > Soví pošta - diskuse

Bleskovka

Příležitost pro všechny výtvarníky!
Umíte kreslit? Chcete svá díla zveřejnit a ještě mít možnost získat pěkné ceny? Pak klikněte sem

Hlavní výběr

Úvodní stránka
Novinky
SPOILERY 7.kniha
Knížky
Herci
J.K.Rowling
Galerie
Stáhněte si
Doporučené odkazy
Návštěvní kniha
Napište nám
Soví pošta - diskuse
Příčná ulice - burza
Archiv diskuse hp.cz
Archiv diskuse FMS

Potter Web Menu

Náš tým
Naše ikonka
Akce
Newsletter
Magazín Pottered
Potter Povídky CZ
Budeč

Přihlášení

Přihlašovací jméno

Heslo

Zapamatovat
 
Chci se zaregistrovat!
Zapomněla(a) jsem heslo

Anketa

Co říkáte na trailer k sedmičce?

Oko Velkého Bratra

Tvoje IP adresa:
3.237.186.116

Statistiky

Tuhle statistiku jsme zavedli 14.3.2006
TOPlist

Prohlášení

Potter Web CZ is in no way related to J.K. Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K. Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros.

Veškerá práva ke zde zveřejněným autorským článkům vyhrazena.
Články není  dovoleno přebírat bez souhlasu redakce a bez uvedení původu "potterweb.cz".

Tato stránka používá soubory cookie.
Používáním této stránky souhlasíte s používáním souborů cookie.

Naše ikonka

Budeme rádi, když na svých stránkách umístíte tuhle naši ikonku s odkazem na www.potterweb.cz/web/
Potter Web CZ
Návod na vložení ikonky je zde.

powered_by.png, 1 kB

Soví pošta


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>
 
Re:Umělé či ne-umělé? - 25.12.2010 21:35
Salome napsal(a):
Tak ještě jedna anketní otázka:
Co máte na špičce stromečku?
Sice už jdu trošku s křížkem po funuse, ale budiž mi omluvou, že jsem teď dva dny nebyla na netu Já jsem na špičku kdysi vyrobila místo hvězdy takovou bohatou stříbrnou mašli ze široké stuhy a k těm stříbrným ozdobám to prostě sedí
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 26.12.2010 16:36
Máme tam takové jako slunéčko s paprsky z nazlátlách kovových kuliček. Má tvar půl až třičtvrtě kruhu, dole je pružina, která se navlékne na špičku.
Letos teda se stromečkem byla šílená práce. Mám dojem, že pěstitele stromků na farmách si snad podplatila nějaká firma na ty umělotiny. Prý to něčím stříkají, aby to rostlo pomalu, což má za následek, že jsou ty stromečky mnohem košatější než by měly být, protože rostou víc do šířky než do výšky. Asi aby to vypadalo hezky, jenže ten náš byl prostě samá větev a bratr ho musel dvě a půl hodiny osekávat, než byl použitelný. I tak je na něm pořád těch větviček trochu moc. Úplně jako by chtěli lidi přinutut, aby si radši rovnou koupili umělej.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 26.12.2010 17:28
no sestra si kupovala tento rok umelý a ten je teda tiež taký hustý, že uvažovala, že ho prestrihá ale mne sa to napríklad páči
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 26.12.2010 19:52
Na ten, co máme, by se pro samá větvičky ani nedaly věšet ozdoby. Ještě i v té pracně osekané podobě mi občas znepříjemňoval zdobení, protože když jsem chtěla na kraj větvičky zavěsit kouličku, nešlo to, protože pod ní vyrůstala ještě jedna větvička, tam, kde by normálně vůbec neměla bejt. Takže na tu svrchní to nešlo, protože pod ní překážela ta spodní, a na té spodní už zase koulička tak nevynikne. A teda chvojí z toho bylo pomalu jako z celýho mlází.
Kvůli tomu jsme taky letos poprvé zdobili stromeček až po obědě, což je otrava.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 27.12.2010 21:51
V květináči každý rok o něco menší - tenhle už byl jen o kousek větší než květináč
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 31.12.2010 13:44
Esclarte napsala:
Tak ať máme zas jedno vánoční téma.
Míváte doma
1) živý nebo umělý vánoční stromeček?
2) a na stromečku voskové nebo elektrické svíčky?
U nás míváme velký živý stromeček a na něm voskové svíčky.
Doma žádnej. Loni jsem uvázala stuhu na dracénu, ale letos jsem všechny stuhy minula na dárky, takže nic. U našich řezanej. S živejma (teda smrčkama - ukecat mámu na vánoční ozdobení ibišku se mi bohužel nikdy nepodařilo) nemáme dobrý zkušenosti, po vysazení zpátky ven většinou stejně zašly. A až budu velká a budu trávit Vánoce bez rodičů, chci si pořídit bonsai borovičku.
Prapodivnej kompilát ze dvou naprosto různejch šňůr žároviček, kterejch stejně není dost na celej drát, a to ani když se započítaj zkratovaný. (Vysvětlivka: Zkratovaná žárovka nesvítí, ale taky neshazuje celej okruh několika sousedních.)
Na plánovanou bonsai borovičku bohužel asi šňůrku maximálně půl tuctu barevných světýlek tak snadno neseženu... No co. Dám tam každej rok dvě prskavky a bude po okřídlencích :o))

PEGGY napsala:
3) zpíváte koledy (alespoň brumendo s gramofonem/kazeťákem/rádiem/CD???) Samozřejmě že zpíváme, seč nám infekce dýchacích cest umožňuje. Doprovod dělá táta, kdysi dávno na klavír, od tý doby, co jsme se před dvaceti lety odstěhovali od babičky, bohužel jenom na klávesy. A má tendenci chtít přezpívat všecky koledy a vánoční písničky, co zná, přičemž se ani neomezuje co do jazyka. A zatímco koledy mám ráda, tak nahrávky koled naprosto nesnáším a kdyby to u nás někdo zkusil pustit, asi bych byla schopná se bránit i rozflákáním věže. (No, vlastně, sestřino album z Rudolfa III. jsem se skřípěním zubů přežila. Ale děsně roztomilý dětský sbory teda fakt ne!)
A na Boží hod na velký rodinný sešlosti nejenom že pěje obstojně početnej sbor, ale taky hude použitelná kapela. (No, tak patnáct hrdel a čtyři nástroje, zhruba.)

Amaranta napsala:
raz nám tam trčal skoro celý január Hm, u nás se tradičně odstrojuje na Hromnice...

Salome napsala:
Co máte na špičce stromečku? No, úplně nahoře jsou jenom pupeny. Aktuální stromeček měl totiž hrozně dlouhou špičku, takže hvězdu jsem nasadila někam nad poslední větvičky. Je to velká, stříbrná, hladká, šesticípá, domácí hvězda.

Hele, a to jsem tu jediná, koho zdobení stromečku baví?
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 31.12.2010 16:18
No mňa to napríklad ešte minulý rok bavilo, a veľmi. A pevne verím, že ma to bude baviť aj budúci rok. Ale tento rok po celodennom drení a už s predzvesťou choroby a s bolesťou hlavy, pričom doma bola len mamka, ktorá ešte namiesto toho, aby sa aspoň snažila tváriť, že má dobrú náladu (nečakala som od nej, že bude zdobiť, pretože ju to nebaví už nejaký ten piatok a ani sa jej nedivím, ale tajne som dúfala, že sa aspoň pozrie, keď sa jej opýtam, či sú svetielka rovnomerne alebo či špička nie je nakrivo) iba pozerala nejakú desnú kravinu v telke (a keď odišla na polhodinu do kuchyne prichystať jedlo na večer pre bráchu a ja som to na ten čas vypla, potom som sa s ňou musela o tom pohádať) a na záver začala ozdoby premiestňovať, lebo ako som to mohla takto ozdobiť, keď tu dokopy nič nie je a tam tiež nie atď, tak to ma fakt nebavilo.
Vlastne tieto vianoce boli u mňa dosť mizerné, aj do chystania stola na Štedrú večeru, čo ma inokedy baví hádam aj viac než ten stromček, som sa musela nútiť, vianočný obrus som ožehlila asi tak, že bol len o trochu menej pokrčený (ale to zas nebola úplne moja vina, nefungovala mi para na žehličke a bez nej som na to ozaj nemala nervy), ani servítky som neposkladala do hviezdy, len som sa modlila, nech ma už prestane bolieť hlava. Našťastie mi potom trocha zabral panadol.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 31.12.2010 16:34
Mě to taky dřív docela bavilo. Akorát že jako děti s bráchou jsme se u toho vždycky pohádali kvůli nějaký pitomosti. Donedávna zdobila Milena, ta obvykle nevydržela a začala s tím už někdy kolem dvacátého. Loni jsem tam ty ozdoby prostě dala a nijak jsem nad tím nedumala,a letos žádný stromeček nemám.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 31.12.2010 18:22
No tak mě to docela baví, akorát mám vždycky starosti, jak ty ozdoby uspořádat, aby spolu barevně ladily. Což se vždycky nakonec nějak povede, ale pak se to stejně zkazí hnusnejma čokoládama z kolekcí - nevím proč, ale skoro všechny mají ošklivý barvy, nejpřijatelnější jsou tak ty červený a tmavomodrý, a i ty jsou na ten náš stromeček moc ostrý. Taky jsem radši, když za mě někdo jinej upevňuje svíčky. Ale letos mě to zdobení ani moc netěšilo, protože kvůli těm nekonečným úpravám stromu se začalo až po obědě, takže nekřesťansky pozdě, a tak už to nebylo ono.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 31.12.2010 18:37
Letos jsem zdobila já, protože nikomu jinému z rodiny se nechtělo. Nakonec jsem pověsila zvonečky a drátěné hvězdy i na světla v obýváku, která jsem předtím musela utřít prachovkou a udělala jsem radost mamce, které se do toho nechtělo
Čokoládové figurky, světýlka a takové ty střapaté řetězy nepoužíváme. Mamka před pár lety nakoupila krásné matné baňky a slaměné, drátěné a paličkované ozdoby, taky jsme spolu nějaké vyráběly (třeba mašle). Každý rok zdobíme stromek v jiné barvě. Letos to byla modrá. Měli jsme totiž modré prostírání. Dávala jsem k tomu jen stříbro a bílou. Místo hvězdy byla nahoře stříbrná stuha.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 31.12.2010 19:14
vlastně mě nikdy nenapadlo, že je možné mít několik různých souborů ozdob a nedávat na stromeček všechny, ale střídat to. U mých rodičů se vždycky zdobil stromeček stylem každý pes jiná ves, co se tam dalo pověsit, to se tam pověsilo, a bylo to strakaté.
A když jsem poprvé chystala vánoce s vlastní rodinou, tak jsem úplně automaticky koupila stříbrné řetězy, protože doma jsme vždycky mívali stříbrné, ony ani jiné nebyly. Jenže já stříbrnou barvu moc nemusím, připadá mi studená. Až dodatečně mi došlo, že jsem přece mohla koupit i zlaté, protože ozdoby mám všechny červené nebo zlaté a ty řetězy se s tím tlučou. Tak jsem další rok koupila zlaté a pak jsem zase nevěděla, co s těmi stříbrnými. (já jsem velmi praktická osoba, ehm)
nakonec jsem jeden rok zabalila všechny dárky pro rodiče do modrých papírů a místo mašlí jsem na ně přivázala ty řetězy, čímž jsem se jich zbavila.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 31.12.2010 19:27
Tak u nás dáváme na stromeček víceméně všechno, co máme, takže jsou tam zastoupeny všechny základní barvy, ale je v tom hodně stříbrné a zlaté, takže to není křiklavé. Docela lituju, že jsme jednou koupili pár modrých kouliček, protože nejdou s tím ostatním moc dohromady a teď je věším spíš dolů a dozadu, kromě modré se zlatými hvězdičkami, která si vysloužila čestné místo nahoře v blízkosti velké zlaté koule. Řetězy máme zlaté i stříbrné, střídá se to víceméně po patrech, tak nějak aby byl zlatý tam, kde převažují ozdoby zlaté nebo se zlatou dekorací, stříbrný tam, kde převládá stříbrná.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 31.12.2010 19:28
Stromček zdobievam vždy ja, keď boli deti malé tak mi pomáhali, teraz ich to už nebaví. Kolekcie sme na strom nevešali, vyrábala som papierové ozdoby, napr. malé domčeky, či kornútky, v ktorých boli schované rôzne sladkosti, takže keď si zvesili nejakú ozdôbku, bolo to pre nich prekvapenie. Mávali sme živý stromček, až keď deti začali preveľmi chrániť prírodu a kúpili sme umelý. Ten sa nám po pár rokoch rozpadol, a teraz si kupujem jedličky.
Keď som bola malá ja, stromček zdobieval otec a deti pomáhali. Otec, ten mal stromček – smrečok, vyhliadnutý v lese už týždeň pred Štedrým dňom. Bol ho vyťať o piatej ráno na Štedrý deň, pokuta-nepokuta. Ku kmeňu stromčeka sa priväzovali jabĺčka, salónky sa robili z kociek cukru. Stromček siahal až po plafón, ozdoby všetkých farieb a tvarov. Sviečky sa zapálili iba počas večere. Neskôr sa kúpili elektrické a také isté ako mali naši používam aj ja.

Na špici máme slamenú hviezdu. A stromček odzdobujem 7. januára.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 31.12.2010 19:44
Aries napsal(a):
vlastně mě nikdy nenapadlo, že je možné mít několik různých souborů ozdob a nedávat na stromeček všechny, ale střídat to. U mých rodičů se vždycky zdobil stromeček stylem každý pes jiná ves, co se tam dalo pověsit, to se tam pověsilo, a bylo to strakaté.
My taky - babička a obě tety měly vždycky strašně přeplácaný stromek, u kterého jste pomalu nepoznali, jestli je živý nebo umělý. My jsme to taky kdysi měli, i když už tehdy jsme dávali dohromady třeba jen tři barvy baněk a retězů. Pak mamka koupila první matné baňky - krásné červené, tvaru kapky - a slaměné ozdoby, a od té doby občas přibudou nějaké pěkné ozdoby. Každý rok pak vybereme z beden, co se nám na stromek zrovna hodí. Letos jsem tam dala maličké bílé a modré baňky, drátěné hvězdy a paličkované modrobílé ornamenty. Ty ornamenty máme i modročervené, ale nehodily se, tak jsem je nechala v krabici.

Esclarte: A nechceš si ty modré baňky třeba nechat na vázy s větvičkami? My takové mívali v pokojích, ale nevím, jestli je to zvykem i jinde.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 31.12.2010 19:48
My jsme jednou kdesi dostali recept na perníčky a pak jsme je věšeli na strom. A každé Vánoce jsme se hádali, kdo to krade ze stromku. (Všichni). Pak jsme jedny Vánoce přistihly psa, jak umně stahuje perníček z háčku
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 31.12.2010 19:57
My si tiež vešiame perníčky na strom, zdobené cukrovou polevou. Tohto roku sme robili perníkové snehové vločky, akurát sa nám to už nechcelo povešať na stromček, tak ich máme naukladané na tanieri. A vázu s vetvičkami mávame v kuchyni.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 31.12.2010 20:00
Větviček máme ve váze jen pár a na ty nic nevěšíme, ony by ty koule asi ani neunesly. Navíc se mi nelíbí kombinace zelená-modrá, na stromečku se to mezi těma dalšíma barvama snese, ale takhle by to nebylo ono.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 31.12.2010 22:27
Sothis Blue napsal(a):

Hele, a to jsem tu jediná, koho zdobení stromečku baví?


Nejsi jediná. Akorát že posledních pár let si zdobení stromečku uzurpuje ségra a navíc s tím pro jistotu začne dřív, než k našim s dítkem vůbec dorazíme
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 31.12.2010 22:31
To je od ní ale ošklivé
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 31.12.2010 22:46
Je, že jo! Díky za soucítění
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 09.01.2011 15:35
Ještě mě tak napadá, zažil někdo opravdovou vánoční nehodu, jak se o tom často mluví? Nemyslím žádnej pád ze štaflí během úklidu, ale skutečně něco takového jako hořící stromeček nebo třeba uvízlou kost z ryby. Protože co si pamatuju, tak nám se se stromečkem nikdy žádná opravdová nehoda nestala. Občas se stalo, že nějaká větvička chytla od svíčky, ale přestala hořet ještě než jsme jí mohli polejt, a to i když se to stalo po Novým roce, když už byl stromeček už docela proschlej. Někdy taky spadla prskavka na zem a propálila igelit, co tam máme, to taky nebylo nic dramatickýho. Jako děti jsme teoreticky mohli stromeček převrhnout, ale ani to se nestalo. A s kostmi jsme taky nikdy neměli problém ani nevím o tom, že by se to někomu v našem okolí stalo.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 09.01.2011 15:50
když jsem byla malá, tak nám jednou stromeček spadnul uprostřed večeře. byl takovej nějakej křivej a stál na stolku a prostě ztratil balanc a fláknul sebou a skoro všechny ozdoby se rozbily. Takže v době, kdy normální lidi večeřeli a rozdávali si dárky, se u nás luxovalo a zachraňovaly se zbytky. Pak se spoustu let stromeček pro jistotu přivazoval za špičku ke garnýži, aby zase nespad
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 09.01.2011 16:51
My ho máme ve stojanu na zemi v koutě pokoje a myslím, že jednou jsme měli takovej, co stál trochu špatně a měl tendenci se kácet, ale to se při zdobení nějak vyřešilo a nespadl.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 09.01.2011 16:57
Aries, to muselo být drama!
Já tedy ne úplně vánočně, ale v prváku na koleji jsme si s Evičkou pověsily adventní věnec z větví a plodů nakradených v parku od stropu na stuhy mezi postele a poctivě jsme každý týden zapalovaly svíčku. No a poslední neděli už byly svíčky nízké a věnec pěkně proschlý, takže chytlo chvojí, propálilo stuhy a my jsme musely zadupávat oheň pantoflema. Pak jsme si musely obě nalít panáka, protože jsme si uvědomily, že jsme to nechávaly občas hořet i bez dozoru...

taková protipožární osvěta v praxi.
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 14.01.2011 19:44
trochu pozdní odpověď
letos, během mých prvních vánoc v novém domově (stěhování proběhlo na podzim) se v obýváku vyskytoval umělí, velmi miniaturní stromeček
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.
Re:Umělé či ne-umělé? - 15.01.2011 12:10
Před pár lety jsme vyrobila adventní věnec a pár svícnů. Adventní věnec měl místo na stole a jednoho dne ho mamka zapálila, na chvíli odešla a zpátky ji přivolal kouř. Shořela naštěstí jen půlka věnce Potom co příští rok na okně chytil svícen, jsem ve výrobě vánoční ozdoby značně polevila
 
| | Nejsou povoleny anonymní příspěvky, nepřihlášení nemohou vložit odpověď.


<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>


 
 

 
Tento web je provozován soukromou osobou
a nevztahuje se na něj Nařízení GDPR